• تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1383/09/03
  • تاريخ :

نامه 17 هنرمند هنرهای تجسمی به میرحسین موسوی


17 تن ار هنرمندان هنرهای تجسمی کشور طی نامه ای از رئیس فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران خواستند درباره نحوه برگزاری اولین دوسالانه پوستر جهان اسلام تجدید نظر کند.

این هنرمندان در نامه خود به مهندس میرحسین موسوی آورده اند:

در این روزها حرف و سخن های بسیاری در خصوص نمایشگاه پوستر جهان اسلام مطرح شده است و بی شک از میان همه آنها ، دو نکته به صورت جدی مورد تأمل و ناخشنودی هنرمندانی است که باور دینی برای آنها اصل و اساس است. اول انتخاب داوران غیر مسلمان که آثارشان نشان دهنده نگاه غیر مذهبی و عدم تعلق خاطرشان نسبت به دین است و در مرتبه بعد، سهیم کردن انجمن صنفی طراحان گرافیک در دوسالانه جهان اسلام.

لذا با توجه به شناخت و دلبستگی تان به فرهنگ ، آن هم از منظری دینی و اسلامی تقاضا داریم تا با درایت و دوراندیشی که در شما سراغ داریم، به آنچه تا کنون پیش آمده پایانی خوش دهیم.

احمد آقاقلی زاده، سعید عجمی، ناصر سیفی، محمدرضا آستانه، محمد حسین نیرومند، حسین غلامی، عبدالمجید حسینی راد، حسن یاقوتی، سید مسعود شجاعی طباطبایی، محمود عبدالحسینی، غلامعلی طاهری، صادق مصلح، محمد ابراهیم ابراهیمی، امیر عبدالحسینی، احمد قائمی مهدوی، منصور فارسی و جواد سید آبادی ، امضاء کنندگان این نامه اند.

UserName