• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1383/08/18
  • تاريخ :

دو خبر از جام جهانی 2006 آلمان


پله و بکن باوئر نماد مسابقات جام جهانى۲۰۰۶ را معرفى می کنند

پله سلطان فوتبال جهان و فرانتس بکن باوئر ستاره تاریخ فوتبال آلمان که هردو تجربه دست یابى به مقام قهرمانى جام جهانى رادارند،در تاریخ ۱۳ نوامبر / ۲۳ آبان / نشان (نماد)مسابقات جام جهانى۲۰۰۶ رامعرفى می کنند.

به گزارش خبرگزارى فرانسه از فرانکفورت ، مراسم معرفى این نماد در شهر لایپزیگ واقع در شرق آلمان انجام خواهد گرفت .

این مراسم در قالب یک برنامه تلویزیونى که از شبکه زد دى اف آلمان پخش می شود، برپا می شود.

در این برنامه تلویزیونى پله و بکن باوئر نماد مسابقات را از طریق تلویزیون به معرض دید مردم خواهند گذارد.

در این مراسم علاوه بر معرفى نماد مسابقات ، یک کنفرانس خبرى هم با حضور نمایندگان فدراسیون بین المللى فوتبال "فیفا" و ریاست کمیته برگزارى مسابقات جام جهانى۲۰۰۶ که بکن باوئر است ترتیب داده خواهد شد.

لایپزیگ یکى از شهرهاى میزبان رقابت هاى فوتبال جام جهانى۲۰۰۶ آلمان است .

آلمان در جام جهانى۲۰۰۶ براى رشد اقتصادش تبلیغ می کند

دولت آلمان بر ان است تا با استفاده از فرصت میزبانى مسابقات فوتبال جام جهانى۲۰۰۶ با همکارى و مشارکت صاحبان صنعت و سرمایه ،در حاشیه مسابقات برنامه هاى تبلیغاتى براى رشد اقتصاد کشور به جریان بیندازد.

به گزارش خبرگزارى فرانسه از برلین ، این طرح روز سه شنبه هفته گذشته در نشست مشترکى با حضور گرهارد شرودر صدراعظم آلمان ، مایکل روگوفسکى رئیس فدراسیون صنایع آلمان و چندین تن از صاحبان صنایع بزرگ این کشور در محل کاخ ریاست جمهورى در شهر برلین ، پایتخت ، به تبادل نظر گذاشته شد .

صدر اعظم آلمان در جوانى فوتبال بازى می کرده و بازیکن آماتور بوده است .

بودجه این طرح به نوشته مطبوعات ،۲۰ میلیون یورو تخصیص زده شده است که نیمى از ان را دولت و نیم دیگر را صنایع و شرکتهاى صنعتى- تجارى ذینفع در طرح متقبل خواهند بود.

در حال حاضر با دورنماى برگزار شدن مسابقات فوتبال جام جهانى۲۰۰۶ در آلمان ، بسیارى از واحدهاى صنعتى - تجارى آلمان اقدام به سرمایه گذارى در بخشهاى مختلف مرتبط با ورزش و فوتبال کرده اند و جمعى هم به سمت سرمایه گذارى در بخش فوتبال روى آورده اند و بسیارى این کار را از سهامدارى در باشگاهها اغاز کرده اند.

جزئیات این برنامه بزرگ اقتصادى هنوز منعکس نشده است .

از نمونه این واحدهاى صنعتى کارخانه معظم اتومبیلسازى فولکس واگن است که سهام باشگاه وولفسبورگ را در اختیار دارد .وولفسبورگ هم اکنون صدرنشین مسابقات باشگاههاى آلمان است .

کارخانه بزرگ داروسازى بایر" هم سهامدار باشگاه بزرگ بایر لورکوزن است . تیم بایرلورکوزن هم اکنون تیم هشتم بوندسلیگاست .

از میان چهارده حامى مالى مسابقات ، تنها سه شرکت المانى هستند شامل :

دویچه تله کوم ، آدیداس - سالومون و کارخانه اتومبیلسازى کونتیننتال. شرکت هواپیمایى طرف قرارداد مسابقات هم لوفتانزاى آلمان نیست بلکه خطوط هوائى امارات است .

کارخانه اتومبیلسازى طرف قرارداد مسابقات هم کمپانى کره اى "هیونداى" کره است . در حالى که دو کارخانه المانى شامل ب ام و و دایملر - کرایسلر آلمان در مزایده عقد قرارداد با مسابقات مردود شد.

UserName