• تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1383/07/29
  • تاريخ :

اخبار ادبی وهنری 29 مهرماه 1383

«یك سمسار» در مقابله با مایكل مور

یك سمسار با ساخت فیلمی ضمن پاسخ به ادعاهای فیلم مشهور «فارنهایم 11/9» از بوش حمایت كرده است.

به گزارش سرویس بین الملل «بازتاب»، روزنامه «واشنگتن تایمز» نوشت: براد ماسك كه یك سمساری دارد، اموال خود را فروخته و خانه ای رهن كرده است تا در آن، فیلم مستندی به نام «تسلیحات كشتار جمعی رژیم جنایتكار صدام» را بسازد.

این روزنامه نوشت: « براد» در این فیلم مستند، به ادعاهای فیلم مایكل مور كه علیه جورج بوش ساخته شده و اصل حمله به عراق را زیر سؤال برده بود، پاسخ داده است.

فیلم نامبرده به جنایتهای رژیم صدام حسین علیه ملت عراق، به ویژه كُردها پرداخته و صحنه هایی از گورهای دسته جمعی را تاكنون بارها از رسانه های جمعی پخش شده است، نشان می دهد.

این فیلم تلاش می كند پس از آنكه تنها دلیل امریكا برای حمله به عراق، یعنی وجود تسلیحات كشتار جمعی در عراق به اثبات نرسید، با اشاره به جنایات صدام حسین، این جنگ را توجیه كند.

ماسك كه یك سمساری داشته و تاكنون هیچ ارتباطی با فیلم سازی نداشته است، می گوید: من فكر كردم كه باید ملت امریكا روی دیگر سكه جنگ عراق را نیز ببینند.

وی افزود: ما فیلمی ساختیم كه فكر می كنیم، واقعیات عراق را در آن به تصویر كشیده ایم. به نظر ما همه امریكایی ها باید این فیلم را ببینند. این فیلمی است كه یاری كننده امریكا و نیروهای مسلح ماست. به عقیده من، این فیلم واقعیات را نشان می دهد.

«واشنگتن تایمز» ادامه داد: ماسك با كمك یك كارگردان امریكایی كردی الاصل این فیلم را ساخته است كه در بخشی از آن، یك پدر امریكایی را نشان می دهد كه به خاطر كشته شدن پسرش در عراق افتخار و تأكید می كند، پسرش برای دفاع از ملت عراق به این كشور رفته است.

UserName