• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1383/07/19
  • تاريخ :

برانكو:اتحاد بازیكنان رمز پیروزی ما بر آلمان است

این بازی ما را برای جام جهانی2006 كمك می‌كند


برانكو ایوانكوویچ رمز موفقیت تیم ملی فوتبال ایران را در بازی فردا برابر آلمان، بازیكنان و اتحاد آنها دانست.

سرمربی تیم ملی فوتبال كشورمان در جمع خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی گفت: حضور فراوان خبرنگاران داخلی و خارجی بهترین گواهی برای این است كه این دیدار از چه اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: بازی با آلمان افتخار بزرگی است چون این تیم نایب قهرمان جام جهانی است، البته من قبول دارم شاید از لحاظ زمان خیلی مطلوب ما نباشد. ولی قبول كنید كه در بهترین زمان ممكن نمی‌توان با بهترین تیم جهان مسابقه داد. از طرف دیگر ما چهار روز برای بازی قطر زمان داریم و با توجه به سطح آمادگی بازیكنان این چهار روز فرصتی كافی است برای این كه ما بازیكنان خود را آماده كنیم. در ضمن بازی با آلمان ما را برای جام جهانی 2006 كمك خواهد كرد تا بتوانیم جایگاه خود را در سطح فوتبال جهان بهتر بشناسیم و در كنار همه‌ی این مسایل این بازی به ما كمك خواهد كرد تا نقاط ضعف و قوتمان را بهتر بشناسیم و در پی رفع نقاط ضعفمان باشیم. در واقع چیزی كه در فوتبال ما كم است وجود چنین بازی‌های بین‌المللی همانند دیدار با آلمان است و این بازی برای بازیكنان جوان ما تجربه‌ی فوق‌العاده‌ای خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال كه نسبت به آلمان چه شناختی دارید و این تیم آیا از بازیكنان اصلی خود استفاده می‌كند یا خیر؟ گفت: من اعتقادم این است كه آلمان با بهترین بازیكنانش آمده است. البته این تیم بازیكنان مصدومی همچون كورانی، فرینگز و فرانهورست را دارد و الیوركان نیز برای این بازی دعوت نشده است. چون آلمانی‌ها میزبان جام جهانی هستند فرصت دارند با بازیكنان جوان خود تیم جدیدی را برای جام جهانی آماده كنند.

برانكو درباره‌ی مساله‌ی مصدومیت احتمالی بازیكنان در آستانه دیدار با قطر گفت: مصدومیت در هر مقطعی ممكن است اتفاق بیفتد. ولی من به بازیكنان و آمادگی‌شان اعتقاد دارم و قطعا این آمادگی یكی از بهترین وسایل پیشگیری برای مصدومیت است. اگر مصدوم شدند اتفاقی است كه افتاده و باید آن را پذیرفت . البته مصدومیت ممكن است در تمرینات نیز رخ دهد همانطور كه در مورد خطیبی، معدنچی و نكونام این اتفاق افتاد. ولی همه‌ی ما امیدواریم این اتفاق در بازی رخ ندهد.

برانكو همچنین درباره فریدون زندی گفت: من اطلاع دارم كه بازی‌های خوبی را در كایزرسلاترن انجام داده ولی ما تمام تلاش خود را برای پیوستن او به تیم ملی انجام دادیم. همانطور كه هشت ماه پیش تمامی مدارك درخواستی فیفا را برای آنها ارسال كردیم و ایشان در آن زمان آمادگی خود را برای پیوستن به تیم ملی ایران ابراز داشت. منتها بعد از این كه جام ملت‌ها تمام شد وی تصمیم خود را عوض كرد و بعد از آن مرحله دیگر ما با وی تماس نگرفتیم و این تمام مسایلی بود كه هنوز پرونده‌ی زندی را گشوده نگه داشته است.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا شما نگرانی از آشنایی مربیان قطر با بازی ایران پس از تماشای دیدار با آلمان ندارید؟ گفت: به احتمال زیاد قطری‌ها اطلاعاتی از این بازی به دست خواهند آورد. ولی با این حال آنقدر مساله مهم نیست و این بازیكنان هستند كه نتیجه را رقم می‌زنند. از طرفی دیگر تیم ملی ما توانسته با انگیزه و تلاش بازیكنان نتایج بسیار خوبی را به دست آورد و این بازیكنان هستند كه نتیجه را به سود ما تمام می‌كنند.

وی با اشاره به بازی شنبه‌ی تیم ملی كشورمان در برابر آلمان گفت: به بازیكنانم و آمادگی آنها اعتقاد راسخ دارم و بدون توجه به این كه با چه حریفی بازی می‌كنیم تنها به پیروزی در بازی فردا فكر می‌كنیم. علاوه بر این به دنبال یك بازی خوب نیز هستیم. اگر بتوانیم نتیجه‌ی لازم را به دست آوریم حاصل تلاش بچه‌ها خواهد بود و ما هم در كادر فنی در كنار بازیكنان هستیم كه بهترین راهنمایی را داشته باشیم.

وی بازی آلمان و كرواسی را در جام جهانی 98 با دیدار فردا مقایسه كرد و گفت: از جمع تمام بازیكنان آلمان در جام جهانی 98 تنها كریستین ورنز حضور دارد و سعی می‌كنیم در دیدار فردا نتیجه‌ی خوبی را به دست آوریم.

خبرنگاری از برانكو پرسید آیا شما نگرانی در خصوص غرور پس از پیروزی احتمالی برابر آلمان دارید یا خیر كه وی جواب داد: از زمانی كه تمرینات خود را در كمپ تیم ملی شروع كردیم بر روی مسایل روحی و روانی بازیكنان بسیار كار كردیم و از این نظر كوچك‌ترین مشكلی نداریم. اگر قرار بود در جام جهانی بازی كنیم نمی‌توانستیم حریفان را خودمان انتخاب كنیم ولی این بازی راه فوتبال را به ما نشان داده و با فوتبال روز دنیا بیشتر از پیش آشنا می‌شویم.

سرمربی تیم ملی فوتبال كشورمان در پاسخ به این سوال كه در روز بازی با آلمان به كلینزمن چه خواهید گفت اظهار داشت: ما هر دو مربی هستیم و مشكلات خاص خودمان را داریم ولی به دلیل فشار بسیار زیاد مطبوعات و رسانه‌های آلمان بر كلینزمن، برای وی در جام جهانی 2006 آرزوی موفقیت می‌كنم.

UserName