• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1383/07/19
  • تاريخ :

گزارشگر تلویزیون آلمان:

آلمان پیروز می‌شود

نگاه حاكم بر غرب نسبت به ایران با واقعیت این كشور سازگار نیست

یوهان كرنر، گزارشگر معروف تلویزیون آلمان كه برای گزارش بازی دوستانه‌ی ایران و آلمان به تهران آمده است، این مسابقه را برای آلمان بسیار مهم ارزیابی كرد.

یوهان كرنر با اشاره به حضور لژیونر‌هایی همچون مهدی مهدوی‌كیا و وحید هاشمیان در بوندس‌لیگا، ایران را دارای فوتبالی قدرتمند خواند و گفت: با توجه به رنكینگ تازه‌ی فیفا كه بر اساس آن ایران در رده‌ی بیستم قرار دارد، فوتبال ایران را می‌توان با كشورهایی همچون كرواسی مقایسه كرد و از این رو ایران می‌تواند هر تیمی را شكست دهد.

وی در عین حال در مورد پیش‌بینی خود درباره‌ی نتیجه‌ی بازی فردا گفت: فكر می‌كنم در هر حال آلمان برابر ایران پیروز می‌شود و نتیجه‌ای مثل 2 بر یك به نفع آلمان رقم می‌خورد.

گزارشگر تلویزیون آلمان در مورد نخستین حضور خود در ایران گفت: نگاه كلیشه‌ای حاكم بر غرب نسبت به ایران با واقعیت این كشور سازگار نیست. آن‌چه در تهران می‌بینیم چیز دیگری است. به عنوان مثال در تهران، از فقر خبری نیست. مردم اتومبیل‌های مدل بالا سوار می‌شوند و سالن‌های غذاخوری هم مملو از میهمان است.

ورزشگاه یكصد هزار نفری آزادی آماده‌ی برگزاری دیدار ایران و آلمان

استادیوم یكصد هزار نفری آزادی به طور كامل آماده‌ی برگزاری دیدار روز شنبه‌ی تیم ملی كشورمان برابر تیم ملی آلمان است و فضای ورزشگاه پیر پایتخت رنگ و بوی جدیدی به خود گرفته است.

یك شركت آلمانی كه وظیفه‌ی تبلیغات دور زمین را بر عهده دارد به طور كامل تابلوهای تبلیغاتی چرخانی را در اطراف زمین چمن استادیوم آزادی مستقر كرده است.

صندلی‌های شكسته شده در قسمت‌های مختلف استادیوم نیز تعویض شده و بعضا رنگ‌های این صندلی‌ها نیز تغییر كرده است. همچنین جایگاه ویژه‌ای برای حضور خانواده‌های آلمانی در ضلع غربی استادیوم تعبیه شده است.

اسكوربورد ورزشگاه آزادی نیز كه یكشنبه‌ی هفته‌ی گذشته از تایوان وارد شده بود دارای یكی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های اسكوربورد در جهان بوده و با تلاش مسوولان استادیوم این اسكوربورد برای بازی فردا بهره‌برداری شده است.

بیست و چهار دستگاه دوربین‌ شبكه‌ی تلویزیونی زد دی اف به طور كامل در ورزشگاه مستقر شده و دو اتاق ویژه‌ی این شبكه در تونل رختكن ورزشگاه و اتاق فرمان كاملی را برای تصویربرداران این شبكه‌ی تلویزیونی فراهم آورده است.

   

مدیركل حراست سازمان تربیت بدنی:

تماشاگران فهیم فوتبال كشورمان فردا با نظم خود نشان خواهند داد كه بهترین تماشاگران دنیا هستند

محمد محمدپور گفت: برای حفظ آرامش و ایجاد نظم در بازی فردا، با هماهنگی فرمانده یگان ویژه، نهایت دقت و كنترل در ورود تماشاگران انجام خواهد شد.

مدیركل حراست سازمان تربیت بدنی اظهار داشت: تماشاگران فهیم فوتبال كشورمان فردا با نظم خود نشان خواهند داد كه بهترین تماشاگران دنیا هستند و ما مطمئنیم كه بدون هیچ حادثه‌ای بازی فردا به پایان خواهد رسید اما با این حال از تماشاگران درخواست می‌كنیم كمال همكاری را با نیروهای نظامی و انتظامی انجام دهند.

وی افزود: با توجه به این‌كه این بازی حساسیت خاصی ندارد، مطمئن هستیم كه در ورود تماشاگران مشكلی به وجود نخواهد آمد.

محمدپور با بیان این‌كه پیش‌بینی می‌شود از این بازی استقبال بی‌نظیری شود، گفت: تمامی امكانات برای هرچه بهتر برگزار شدن این دیدار بسیج شده است.

وی به موقعیت جایگاه خبرنگاران اشاره كرد و افزود: جایگاه خبرنگاران و میهمانان ویژه در بهترین شرایط قرار دارند و ما از تمام امكانات خود برای رفاه حال خبرنگاران و تماشاگران استفاده خواهیم كرد.

ایران - آلمان؛

3600میهمان و 75 مقام مسوول در استادیوم آزادی

سه هزار و ششصد جایگاه ویژه برای میهمان و مقامات مسوول بازی دوستانه‌ی دو تیم ایران و آلمان درنظر گرفته شده است.

براساس درخواست آلمانی‌ها 1750 جایگاه برای میهمان و هواداران این تیم در نظر گرفته شده است، از این تعداد نزدیك به 1000 جایگاه متعلق به هوادارانی خواهد بود كه تیم ملی آلمان را در بازی روز شنبه تشویق خواهند كرد.

هفتصد و پنجاه جایگاه دیگر نیز مخصوص میهمانان آلمانی است كه به همراه این تیم به ایران سفر كرده‌اند.

همچنین هفتاد و پنج جایگاه نیز به مقامات مسوول ایران و آلمان اختصاص یافته است.

بنابراین گزارش، به دنبال برگزاری جلسه‌ی هماهنگی شب گذشته مسوولان تیم‌های آلمان و ایران و سایر نهادهای اجرایی در برگزاری این بازی، مقرر شد كه بازیكنان دو تیم یك ساعت و چهل پنج دقیقه قبل از شروع بازی وارد استادیوم شوند و ده دقیقه قبل از شروع بازی وارد زمین شوند.

UserName