• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1383/07/06
  • تاريخ :

علی پروین: سوبل نمی‌‏تواند به من "نه" بگوید

نگذاشتند 7بازیكن به پرسپولیس بیایند


آقای سوبل باید مستقیما زیرنظر من كار كند, در واقع در شرایط همكاری و نوع قرارداد با وی این نكته گنجانده شده است, من می‌‏توانم به طور كامل در كار او دخالت كنم, یعنی از نظر فنی اختیار كامل دارم ؛ اما استفاده از اختیاراتم را گذاشته‌‏ام برای زمانی كه تیم به مشكل برخورد.

او مدیر فنی است ؛ اما زمانی كه پرسپولیس می‌‏برد همه ازاو حرف می‌‏زنند, شكست مقابل فولاد باعث شد باز هم هواداران نقش اول را از او بخواهند غافل از این كه همین حالا هم .... پروین شب گذشته با چشم‌‏هایش می خندید, یك پیروزی پس از دو بازی تحقیركننده و شاید مهم‌‏تر از آن جشن پنجاه و هشت سالگی.

حتی افشین با گذر از دو قدمی و بی‌‏تفاوتی تصنعی‌‏اش نسبت به او, باعث نشد شب خوب باهوش‌‏ترین مرد تاریخ پرسپولیس خراب شود ؛ اما این لیگ سر دراز دارد, یعنی خنده‌‏های پروین تداوم خواهد داشت؟

گفت وگوباعلی پروین به شرح زیر است:

***از شكست مقابل فولاد تعجب نكردم

پس از حضور چهل ساله‌‏ام در فوتبال این مملكت, باخت هفته اول به فولاد به هیچ عنوان برایم تعجب برانگیز نبود بازی نخست همیشه برای ما سخت بوده و امسال هم همین طور بود, پرسپولیس در شروع لیگ حتی در آزادی هم شكست خورده است.

در بازی دوم مقابل برق هم بچه‌‏ها شروع خوبی داشتند و به نظر من در 45 دقیقه اول به اندازه70 دقیقه انرژی مصرف كردند و در نیمه دوم هم كم آوردند.

نیمه اول آن بازی پرسپولیس خیلی خوب بود ؛ اما از نظر بدنی بچه‌‏ها به مشكل خوردند و در نهایت به نتیجه‌‏ای بهتر از تساوی دست پیدا نكردند, در بازی مقابل پیكان هم ، پرسپولیس70 دقیقه به میدان تسلط داشت و حریف تنها كمتر از 15 دقیقه تیم برتر میدان بود.

فكر می‌‏كنم دوران سخت پرسپولیس گذشته باشد و پس از این بچه‌‏ها با هماهنگی بیشتر ، بازی‌‏های بهتری از خود ارایه دهند.

***آقایان, نگذاشتند 7 بازیكن به پرسپولیس بیایند

در مورد انتقادهایی كه از نحوه یارگیری ما مطرح می‌‏شود, باید بگویم متاسفانه نمی‌‏شود همه حرف‌‏ها را بزنم.

ما با 6 ، 7 بازیكن به توافق رسیده بودیم كه یك سری از آقایان نگذاشتند آنها به پرسپولیس بیایند.

از طرف دیگر برای برخی بازیكنان قیمت400 میلیون تومانی تعیین كرده بودند, در صورتی كه آنها را جذب می كردیم, همان اختلافات فصل گذشته در تیم به وجود می‌‏آمد.

یعنی بازیكنی كه40 میلیون گرفته بود, نمی‌‏توانست قبول كند كه هم تیمی‌‏اش 10 برابر او پول گرفته است.

به هر حال ما با همین بازیكنان هم می‌‏توانیم پرسپولیس را به جایگاه اصلی‌‏اش برسانیم.

در مورد بازیكنان خارجی هم باید بگویم "ایلیا" با تیم هماهنگ شده و توانسته نظر مساعد ما را جلب كند ؛ اما "سامباچوچی" هنوز كار دارد و برای رسیدن به شرایط مناسب باید به او فرصت داد.

***سوبل نمی‌‏تواند به من نه بگوید

چه طور باید بگویم من در كار سوبل دخالت نمی‌‏كنم, هیچ كس حرف مرا قبول نمی‌‏كند, من همیشه اعلام كرده‌‏ام هرگاه سوبل از من مشورت بخواهد به او كمك می كنم ؛ اما مستقیم در كارش دخالت نمی‌‏كنم.

پس از بازی با فولاد هم كمی با او صحبت كردم, بازی با برق هم به او كمك كردم و در مورد این بازی هم از من مشورت خواست و من هم نظراتم را گفتم كه نتیجه هم گرفتیم.

اما اجازه بدهید یك مطلب را همین جا عنوان كنم, آقای سوبل" باید" مستقیما زیرنظر من كار كند, در واقع در شرایط همكاری و نوع قرار داد با وی این نكته گنجانده شده است, من می‌‏توانم به طور كامل در كار او دخالت كنم یعنی از نظر فنی اختیار كامل دارم ؛ اما استفاده از اختیاراتم را گذاشته‌‏ام برای زمانی كه تیم به مشكل برخورد كند.

سوبل سرمربی پرسپولیس است ؛ اما بالاخره باید زیرنظر یك نفر كار كند كه آن یك نفر من هستم. همان طور كه پروین زیرنظر مدیرعامل باشگاه كار می‌‏كند.

اختیارات فنی من در پرسپولیس در حدی است كه اگر بگویم فلانی در تركیب باشد و فلانی نه ، سوبل نمی‌‏تواند بگوید نه.

در مورد این كه او گفته است, در صورتی كه در كارم دخالت شود با اولین پرواز برمی‌‏گردم آلمان, باید بگویم خدا كند همین كار را بكند.

***پرسپولیس یا اول می‌‏شود,یا دوم

پرسپولیس روز به روز آماده‌‏تر می‌‏شود, بچه‌‏ها از نظر بدنی هم حالا به شرایط بهتری رسیده‌‏اند ؛ البته باید قبول كنیم لیگ امسال خیلی فشرده است و دیگر هیچ حریفی زنگ تفریح نیست, با این وجود هنوز 27 بازی دیگر باقی مانده و فكر می‌‏كنم پرسپولیس یكی از دو تیم اول و یا دوم لیگ می‌‏شود.
UserName