• تعداد بازديد :
  • شنبه 1381/09/09
  • تاريخ :

خبر هنری( 9 آذر)

برگزاری نمایشگاه تابلو فرش در بندر عباس

تهران- نمایشگاهی از تابلو فرش های ابریشمی در بندر عباس گشایش یافت.

به گزارش واحد مرکزی خبر، در این نمایشگاه تابلوهایی از آثار استادان" فرشچیان و کاتوزیان" شامل تابلوهای نفیس دست بافت آیات قرآنی، کعبه، گل و بوته، پیر خرابات، نسیم صبحگاهی و آثار باستانی کشورمان همچون تخت جمشید، ارگ بم و سنتهای بومی در استانهای مختلف کشور به نمایش گذاشته شده است.

همایش آسیب شناسی سینمای امروز ایران

تهران- نخستین همایش آسیب شناسی امروز ایران، نیمه دوم آذر برگزار می شود.

به گزارش شبکه خبر، در این همایش 4 روزه که با هدف طرح و بررسی مشکلات و نیازهای امروز و آینده سینمای ایران برای حفظ حیات خود  بر پا می شود، صاحبنظران و کارشناسان در دو بخش مقالات تخصصی و میزگردهایی با حضور سینما گران، مدیران، نویسندگان و منتقدان سینمایی به بحث و تبادل نظر در این باره می پردازند.

در آستانه دو سالانه نقاشی جهان اسلام

مصطفی گودرزی: آنچه ما امروز نقاشی مدرن می نامیم ، همان است که 70 سال پیش در اروپا به نام امپرسیونیسم متداول بود.

مصطفی گودرزی فارغ التحصیل دکتری هنرهای تجسمی دانشگاه رن-RENES- فرانسه و دکتری تاریخ هنر دانشگاه پاریس – پانتئون- و سوربن فرانسه، اکنون مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و رئیس گروه هنری تجسمی فرهنگستان هنر است.

وی نگارنده چندین مقاله درباره هنرهای تجسمی در نشریات مختلف است و به زودی "چند کلمه درباره نقاشی معاصر ایران"،" مکاتب نقاشی" و "هنر معاصر" را منتشر می کند.

این عضو پیوسته فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران ،  به تازگی مقاله ای را با عنوان" درآمدی بر نقاشی معاصر ایران"  برای همایش دوسالانه ی نقاشی جهان اسلام نگاشته است.

اهدای 56 هزار جلد کتاب به افغانستان

کابل- جمهوری اسلامی ایران 56 هزار جلد کتاب علمی و آموزشی به وزارت تحصیلات عالی افغانستان اهدا کرد.

به گزارش خبر گزاری جمهوری اسلامی، وزیر تحصیلات عالی افغانستان با اعلام این خبر گفت: با کتاب های اهدایی، کتابخانه های بسیاری از دانشگاه های سراسر این کشور تجهیز شد.

وی افزود: همچنین ایران 1000 بورسیه تحصیلی به وزارت تحصیلات عالی افغانستان فرستاده است.

UserName