• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1383/06/08
  • تاريخ :

همگام با تنیس ستارگان جهان در تهران


سومین دوره‌ی مسابقات تنیس ستارگان جهان با استقبال پرشور تماشاچیان در مجموعه ورزشی انقلاب تهران آغاز شد.

به گزارش تبیان، این مسابقات با حضور «امیلیو سانچز» (نایب قهرمان المپیك سئول از اسپانیا)، «سدریك پیولین» تنیسور مطرح فرانسوی و دارنده‌ی رتبه‌ی 5 در سال 2000، «آندریاس یارید» (نفر اول مسابقات دوبل جهان) از سوئد و منصور بهرامی (فاتح مسابقات فرنچ اوپن 2003 در قسمت دو نفره)، برگزار شد كه در پایان در قسمت انفرادی؛ منصور بهرامی از ایران با نتیجه 2 بر 1 یارید از سوئد را شكست داد.

در قسمت دو نفره نیز، تیم یارید و سانچز با حساب 2 بر 1 تیم پولین و بهرامی را شكست دادند.

گفتنی است: در این مراسم ، حجت الا سلام هادی خامنه ای ،  سردار طلایی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، علی كفاشیان ،رحمانی استاندار تهران ، بهزاد كتیرایی ، جمشید تقی زاده معاون اشتغال سازمان تربیت بدنی، جمشیدی مدیر كل مجموعه ورزشی انقلاب، خروشی سر پرست فدراسیون تنیس و جمع بسیاری از سفرای خارجی و خبرنگاران رسانه‌های گروهی حضور داشتند.

در هر دو شب این مسابقات علیرضا عصار به اجرای برنامه پرداخت كه مورد استقبال پرشور تماشاگران قرار گرفت .

پس از كسب مدال طلای هادی ساعی و اعلام آن از بلندگوی ورزشگاه شور و حال خاصی ایجاد شد و همه به تشویق ساعی پرداختند بطوریكه برای لحظاتی تنیسورها تمركز خود را از دست دادند .

یكی دیگر از برنامه های جالب این دوره از مسابقات اجرای لیزر شو بود كه در پایان برنامه همگان را شاد و مسرور كرد .

در انتها چهار تنیسور مسابقات با ابراز خشنودی از حضورشان در ایران از تماشاگران خوب ایرانی تشكر و قدردانی كردند.

در برگزاری و اجرای این مسابقات دیدنی و جذاب ، محمد جمشیدی (مدیر مجموعه انقلاب و رئیس هیئت تنیس تهران ) خروشی سرپرست پر تلاش فدراسیون تنیس ، كشاورز مدیر اجرایی مسابقات و دبیر مدیر حراست مجموعه انقلاب و سایر همكارانشان زحمات بسیاری كشیدند كه جا دارد از همكاری آنها با تیم خبری و تصویری تبیان و برگزاری این رویداد تشكر و قدردانی كنیم .

عكاسان تبیان از این مسابقات عكسهای جالبی تهیه كرده اند كه بزودی تقدیم حضورتان می كنیم .

كنفرانس مطبوعاتی تنیسورها

كنفرانس مطبوعاتی سومین دوره مسابقات تنیس ستارگان جهان برگزار شد

شاهرخ كشاورز مدیر اجرایی سومین دوره مسابقات و مدیر روابط عمومی هیئت تنیس استان تهران از زحمات منصور بهرامی جهت برپایی سومین دوره مسابقات تنیس ستارگان جهان در تهران تشكر كرد.

وی در این خصوص گفت : 5   ماه و نیم ارتباط بین هیئت تنیس و ایشان نتیجه اش برگزاری و هماهنگی با ستارگان تنیس دنیا شده است .

شاهرخ كشاروز در خصوص برنامه بازی ها گفت در هر روز یك بازی انفرادی و یك بازی دوبل برگزار خواهد شد.

وی در خصوص استقبال از این بازیها گفت در دوره های قبل ما شاهد حضور خوب علاقه مندان تنیس بوده ایم و پیش بینی ما در مورد امسال هم برآورد خوبی را نشان می دهد. و امیدواریم استادیوم پر شود.

وى اضافه كرد : مسابقات بین المللى چلنجر نیز از روز۲۱ شهریورماه جارى در تهران برگزار می شود  كه امیدواریم برگزارى این رقابتها نقش زیادى درجذب نوجوانان و جوانان این استان به تنیس داشته باشد.

منصور بهرامی:

خیلی خوشحالم كه این مسابقات برای مرتبه سوم در ایران برگزار می شود . این دوستان من از بازیكنان بزرگ دنیا بوده اند. بسیاری از مردم می پرسند كه این بازیها چه نفعی برای تنیس ما داره. در جواب این سوال باید بگویم همه تنیسورها نمی توانند به شكل نمایشی بازی كنند. بازی آنها باید دلچسبی خاصی داشته باشد. تا مردم علاقه به دیدن این جور بازی ها را داشته باشند. پس از مسابقات تنیس ستارگان جهان عازم نیویورك خواهم شد تا در آخرین دوره پیكارهاى تنیس آزاد جهان در سالجارى میلادى شركت كنم . منصور بهرامی در پاسخ به سؤال خبرنگار مبنی به اینكه آیا همه تنیسورهای حرفه ای این امكان و توانایی را دارند كه به تنیس نمایشی روی بیاورند گفت: بعد از اینكه یك تنیسور به پایان بازی گری در دنیای حرفه ای خود می رسد سن او به جایی میرسد كه  دیگر نمی تواند با جوان ها بازی كند .

امیلیو سانچز:

از اینكه باز هم به ایران برگشته ام( آمده ام) خوشحالم من هر وقت كه منصور بهرامی را در تورنمنت های مختلف می بینم از او می پرسم كه چه زمانی به تهران برای مسابقات ستارگان جهان می رویم مثل همیشه امیدوارم كه مردم استقبال خوبی از مسابقات بكنند و در آخر هم امیلیوسانچز هستم از اسپانیا. سانچز درمورد حضور دو تنیس باز نوجوان ایران در كمپ خود در بارسلون اسپانیا گفت : واقعیت این است براى رسیدن به سطح بالاى این رشته ورزشى، باید مدارج ترقى را مرحله به مرحله طى كرد.

اندریاس یارید:

من یارید هستم از سوئد خیلی خوشحالم كه در ایران هستم و خیلی دوست داشتم كه به اینجا سفر كنم و من از دهه 80 میلادی تا 1996 در مسابقات حرفه ای شركت می كردم الان هم در سینیورتور شركت می كنم. وى درمورد افول تنیس بازان صاحب نام سوئد درسالهاى اخیر اظهارداشت : سوئد در دهه ۸۰ میلادى با حضور "بیون بورگ " در تنیس جهان درخشید كه این اقتدار تا اواخر این دهه ادامه داشت . "یارید" اضافه كرد : اما به دلیل آنكه سوئد كشورى كوچك و كم جمعیت در قاره اروپا است تربیت و درخشش تنیس بازان صاحب نام در رشته تنیس كارى بس دشوار است . وى ادامه داد : به تازگى فدراسیون تنیس سوئد برنامه هایى را براى شناسایى و تربیت تنیس بازان نوجوانان آغاز كرده است كه امیدوارم این برنامه ها مثمرثمر واقع شود.

سدریك پیولین

از فرانسه گفت : خیلی خوشحالم كه به ایران آمده ام آقای بهرامی در خصوص ایران و تهران و شركت در مسابقات با من صحبت كرده اند و از اینكه فرصت پیدا كرده ام به تهران بیایم خوشحالم و امیدوارم مسابقات جذابی باشد. نفر چهارم تنیس جهان در سال۲۰۰۰ میلادى در بخش دیگرى از سخنان خود گفت : پس ازیك سال دورى از میادین تنیس ، سال گذشته دوباره در رقابتهاى مختلف شركت كرده ام و امیدوارم بتوانم در شناساندن این رشته ورزشى به جوانان نقش بسزایى ایفا كنم .
UserName