• تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1383/05/19
  • تاريخ :

حسین پناهی، شاعر و بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درگذشت.

پناهی به آن گروه از انسانهایی تعلق داشت كه فلسفه و جستجوی حقیقت، همذات آنهاست. این گونه انسانها همواره به دنبال گمشده ای هستند. همین جستجو، پناهی را به قم و مدرسه آیت الله گلپایگانی كشاند. وی دو سال با تمام نیرو و كنجكاوی دروس فقه، فلسفه و مذهب را خواند اما یكباره حوزه را رها كرد و خود را درلفافه شعر و كتاب پنهان نمود.

او درباره زندگی خود گفته است كه: در كودكی نمی دانستم كه باید از زنده بودنم خوشحال با شم یا نباشم چون هیچ موضع گیری خاصی در برابر زندگی نداشتم؛ اما با تمام این دلتنگی ها پناهی معتقد بود، بودن نعمتی است كه با هر كیفیتی شیرین و جذاب است.

وی متن‌های ادبی «دو مرغابی در مه»، «دو گوش بزرگ دیوار»، «چیزی شبیه زندگی»، «یك گل و بهار»، «بی‌بی‌یون»، «پیامبران بی‌كتاب»،«ماجراهای رونالدو مادرش» ،«دل شیر» ،«آسانسور» و « به سبك آمریكایی» را به نگارش درآورده كه بعضی از آنها از جمله «دو مرغابی در مه» و «چیزی شبیه زندگی» به صورت تله تئاتر و تئاتر اجرا شده‌اند.

وی در فیلم‌های سینمایی «سایه خیال»، «مرد ناتمام»، «اوینار»، «مهاجران»، «گال»، «رعنا» و درمجموعه تلویزیونی «آژانس دوستی»، «محله بهداشت»، «روزی روزگاری»، «دزدان مادربزرگ»، «یحیی و گلابتون» به ایفای نقش پرداخته است.

وی روز گذشته در منزلش در گذشته است كه بعد از طی مراحل مختلف در پزشك قانونی تشییع خواهد شد.

بنابر گفته‌های شاهدان عینی، زمان فوت حسین پناهی سه روز پیش از یافتن پیكر بی‌جان وی در منزلش بوده است.

سرویس ادب و هنر تبیان فقدان این هنرمند و شاعر را به جامعه فرهنگی و هنری  تسلیت عرض می نماید.

روحش شاد و یادش گرامی

UserName