• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1383/04/29
  • تاريخ :

قرعه كشی رقابت‌های قهرمانی والیبال جهان:

ایران با استرالیا در گروه F


روز گذشته مراسم قرعه كشی رقابت‌های قهرمانی والیبال جهان در پایتخت ایتالیا با حضور رییس فدراسیون جهانی والیبال انجام شد.

در پایان قرعه كشی رقابت‌های قهرمانی والیبال جهان برای مشخص شدن 5 سهمیه‌ی آسیا، تیم‌های ملی والیبال این قاره به دو مرحله تقسیم شدند كه كشورمان به همراه كره‌ی جنوبی، قزاقستان، چین، هند و استرالیا در مرحله‌ی دوم قرار گرفته‌اند.

بر طبق قرعه‌كشی انجام شده ؛ در مرحله‌ی اول ، ( قطر، اردن، عمان، امارات و مالدیو ) در گروه A،(تایلند، عربستان، ازبكستان و افغانستان) در گروه Bو (چین تایپه، اندونزی، ماكائو و فیلیپین) در گروه C  از مرحله‌ی اول قرار دارند كه دو تیم برتر هر گروه پس از بازی با یكدیگر راهی مرحله‌ی دوم مسابقات خواهند شد.

در مرحله‌ی دوم در گروهD ( كره‌ی جنوبی، قزاقستان، تیم اول گروهC و تیم دوم گروه A ) حضور دارند.

در گروه E (چین، هند، تیم اول گروه Bو تیم دوم گروه C ) قرار دارند.

در گروه F نیز( استرالیا، ایران، تیم اول گروه Aو تیم دوم گروه Bبا یكدیگر بازی خواهند كرد تا پس از پایان دیدارهای مرحله‌ی دوم، 5 تیم برتر این رقابت‌ها به عنوان نمایندگان قاره‌ی آسیا در مسابقات مرحله‌ی پایانی كه در كشور ژاپن برگزار خواهد شركت داشته باشند.

همچنین بر اساس سهمیه بندی كهFIVB برای تعیین تیم‌های برتر حاضر در مرحله‌ی پایانی در نظر گرفته است؛ 5 تیم از قاره‌ی آسیا، 9 تیم از اروپا، 4 تیم از آمریكا و 2 تیم از آفریقا، به همراه برزیل قهرمان دوره‌ی قبل و ژاپن به عنوان میزبان در این مسابقات شركت خواهند كرد.

گفتنی است، كلیه‌ی مسابقات مقدماتی باید تا پایان آگوست 2005 به اتمام برسد كه پس از آن مراسم قرعه كشی رقابت‌های مرحله‌ی پایانی در ژاپن برگزار خواهد شد.

نشست مهندس مهرعلیزاده با مسوولان كشتی؛

هیچ‌گونه تصمیم جدیدی در خصوص اوزان 55 و 84 كیلو اتخاذ نشد

بهرام افشارزاده با پایان نشست مهندس مهرعلیزاده با طالقانی، برزگر و بابك گفت: هیچ‌گونه حرف جدیدی در خصوص اوزان 55 و 84 كیلوگرم كشتی آزاد مطرح نشد و تغییری در نفرات اعزامی بوجود نیامد.

در حالی كه صحبت‌های مختلفی پیرامون وزن‌های 55 و 84 كیلوگرم كشتی آزاد و برگزاری مسابقه انتخابی و یا مسایل دیگر مطرح شده بود، امروز نشستی در دفتر مهندس مهرعلیزاده معاون رییس جمهور و رییس سازمان تربیت بدنی، با حضور بهرام افشارزاده دبیر كمیته‌ی ملی المپیك ، محمد رضا طالقانی رییس فدراسیون كشتی، منصور برزگر سرمربی تیم ملی كشتی آزاد و حسن بابك سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی برگزار شد؛ كه طی آن هیچ‌گونه تغییری در تصمیمات كمیته‌ی فنی فدراسیون كشتی بوجود نیامد.

دبیر كل كمیته‌ی ملی المپیك در این باره گفت: نشست صبح امروز تنها برای هماهنگی برنامه‌های كشتی بود و تیم ملی كشتی آزاد همچنان طبق برنامه‌های قبلی خود و با نفرات انتخاب شده زیر نظر كمیته‌ی فنی به كارش ادامه می‌دهد.

افشارزاده در خصوص صحبت‌های اخیر در مورد وزن‌های 55 و 84 كیلوگرم، گفت: تصمیم كمیته‌ی فنی فدراسیون كشتی برای همه اهمیت دارد و آنها با در نظر گرفتن تمام جوانب تصمیم‌گیری كرده‌اند. در حال حاضر تنها نكته ضروری ایجاد محیطی آرام برای تیم‌های ملی آزاد و فرنگی است، تا در این فرصت باقی مانده تا المپیك، برنامه‌های خود را به نحو احسن اجرا كنند.

افشارزاده در پایان با ابراز رضایت از عملكرد تیم‌های آزاد و فرنگی، خاطر نشان كرد: تیم‌های آزاد و فرنگی در این چند ماهه برنامه‌های خود را به خوبی اجرا كرده‌اند و رضایت كاملی از آنها وجود دارد، كه باید از زحمات بابك و برزگر تشكر كرد.

قرارداد ساعی، خداداد و تاجیك با تیم تكواندوی پرسپولیس قطعی شد


سرپرست تیم تكواندوی پرسپولیس گفت: مذاكرات ما با هادی ساعی، بهزاد خداداد و علی تاجیك قطعی شده است.

طهماسبی گفت: این اولین باری است تیم پرسپولیس به طور جدی در لیگ تكواندو شركت می‌كند و طی صحبت‌هایی كه با خطیب داشته‌ایم، سعی بر جذب چند ملی‌پوش داریم.

وی با اشاره به قرارداد با ساعی، تاجیك و خداداد، گفت: قرارداد با این سه ملی‌پوش قطعی شده است و سهیل مولانا كه در مسابقات المپیك دانشجویان 2003 مدال برنز گرفت؛ امید عباسی، قهرمان نوجوانان آسیا و اقیانوسیه در سال 2003 نیز، از دیگر نفرات شاخص تیم پرسپولیس به حساب می‌آیند.

سرپرست تیم تكواندوی پرسپولیس كه سرپرست سابق تیم تكواندوی هما بود، در ادامه افزود: به عنوان سرپرست، با چند تیم مذاكره كردیم و در پایان با همان قالب تیم هما و با نام پرسپولیس در لیگ تكواندو شركت می‌كنیم؛ تیم پرسپولیس با تركیب تیم تكواندوی هما، تنها تیمی است كه در تمام دوره‌های لیگ سابقه‌ی بازی داشته است؛ هما با نفرات جدیدی كه جذب خواهد كرد در مسابقات لیگ جاری شركت می‌كند.

وی در مورد كادر فنی و اعضای تیم پرسپولیس، گفت: تغییر و تحول كوچكی در كادر فنی خواهیم داشت. بر این اساس با مغانلو برای مربی‌گری تیم صحبت كرده‌ایم و چند نفر را برای سرمربی‌گری تیم مد نظر داریم.

محمودخسروی وفا:

ایران جز منظم‌ترین تیم‌های پارالمپیك است


علیرغم این كه رییس فدراسیون جانبازان و معلولین طی چند ماه اخیر به دلیل مشخص نبودن وضعیت اعتبارات پارالمپیك آتن در آستانه‌ی نزدیك شدن به این رویداد ورزشی ابراز نگرانی می‌كرد، امروز وضعیت را مناسب ارزیابی می‌كند و معتقد است، با حمایت ویژه كمیته‌ی ملی المپیك توانسته‌ایم تمام برنامه‌های پیش بینی شده در تقویم ورزشی امسال را برای هر رشته‌ی ورزشی حاضر در پارالمپیك، اعم از برگزاری اردوهای داخلی و اعزام تیم‌ها به تورنمنت‌های بین‌المللی، طبق زمانبندی انجام شده به خوبی پیش ببریم.

محمود خسروی وفا بر این باور است با حمایت مالی خوبی كه كمیته‌ی ملی المپیك به این فدراسیون در سال 83 داشته، روند انجام كارها امیدوار كننده است و بدون دغدغه وارد بازی‌های المپیك آتن خواهند شد.

وی ، در تحلیل خود از وضعیت كاروان ورزشی ثارالله كه 20 شهریورماه عازم آتن می‌شود، می‌گوید: تیم ایران جز منظم‌ترین تیم‌هایی است كه اواخر اردیبهشت ماه كادر اصلی آن بسته شد و مدارك خود را با برگزار كنندگان هماهنگ كرد. در كاروان اعزامی، تیم ملی فوتبال لیپی، با وجود این كه نخستین تجربه‌ی حضور در بازی‌های پارالمپیك آتن را دارد، ولی، با موفقیتش در اوكراین وضعیت خود را برای آتن امیدوار كننده كرد. هر چند در قرعه كشی، در گروه نسبتا سختی قرار گرفته است، ولی، این موضوع نه تنها نگران كننده نیست، بلكه باعث می‌شود از فرصت‌ها، برای كسب نتیجه‌ی قابل قبول به خوبی استفاده كنیم.

در زمینه‌ی سایر رشته‌های توپی چطور؟

از آنجا كه در بسكتبال با ویلچر، فاصله‌ی زیادی با سطح بسكتبال دنیا داریم، فكر نمی‌كنم در این رشته به نتیجه‌ی خوبی در آتن دست پیدا كنیم. البته، انتظار ویژه‌ای از این رشته نیست و بیشتر برای كسب تجربه و آماده‌سازی برای رقابت‌های آتی امكان حضور این رشته را در بازی‌های پارالمپیك آتن فراهم كردیم.

در والیبال نشسته كه قهرمان چهار دوره پارالمپیك‌های گذشته است، با وجود این كه تركیب تیم نسبت به گذشته كاملا جوان شده ولی، در مجموع وضعیت خوبی دارد و یكی از سكوهای آتن را این رشته به خود اختصاص خواهد داد.

وضعیت را در رشته‌ی دوومیدانی چگونه ارزیابی می‌كنید؟

رشته دوومیدانی با توجه به این كه بیشترین شركت كننده را در بازی‌های پارالمپیك دارد، امید كسب مدال‌های بیشتری از این تیم می‌رود، البته در رشته‌های انفرادی، اگر ورزشكاری نتواند به ركورد پیش بینی شده كمیته‌ی فنی دست پیدا كند، از لیست نفرات اعزامی به آتن حذف خواهد شد.

وی از رشته‌ی وزنه‌برداری نیز به عنوان یكی از رشته‌های پر مدال در آتن یاد كرد.

خسروی وفا همچنین از رشته‌های جودو، دوچرخه‌سواری، پینگ پنگ و تیر و كمان كه برای نخستین بار تجربه‌ی حضور در بازی‌های پارالمپیك آتن را پیدا كرده‌اند، به عنوان رشته‌هایی كه امید برای كسب مدال در آنها بسیار ضعیف است، یاد كرد.

آیا اعتبارات پیش بینی شده به دست شما رسیده است؟

تا كنون از مبلغ 2 میلیارد تومان اعتباری كه برای سال 83 پیش بینی شده است، چیزی بالغ بر 4 میلیون تومان از سوی كمیته‌ی ملی المپیك به پارالمپیك اختصاص داده شده و بقیه اعتبارات در جلسه هیات اجرایی كمیته‌ی ملی المپیك كه روز شنبه 27 تیر ماه برگزار می‌شود، مورد بررسی و تایید قرار خواهد گرفت.

آیا حضورتان در جلسات هیات اجرایی كمیته‌ی ملی المپیك همچنان كم رنگ است؟

خیر. در حال حاضر رابطه‌ی خوبی را با كمیته‌ی ملی المپیك برقرار كرده‌ام و در جلسات هیات اجرایی كمیته‌ی ملی المپیك شركت می‌كنم. زیرا معتقدم در شرایط كنونی بیش از هر چیزی تعامل و هم‌فكری نیاز است تا پرداختن به حاشیه‌ها.

آیا برای مدال آوران پارالمپیك جوایز ویژه‌ای در نظر گرفته شده است؟

هنوز میزان جوایزها مشخص نشده است ولی، با پیگیری‌هایی كه مهندس مهرعلیزاده از طریق هیات دولت انجام داده در آینده‌ی نزدیك جوایز ورزشكاران پارالمپیك اعلام خواهد شد. البته، بر خلاف پارالمپیك سیدنی كه هنوز ورزشكاران جوایز خود را به طور كامل دریافت نكرده‌اند، جوایز آتن در بدو ورود ورزشكاران به مدال‌آوران داده خواهد شد كه در تخصیص جوایز، ورزشكارانی كه موفق به كسب مدال طلای پارالمپیك شوند، از لحاظ میزان جوایز فاصله‌ی زیادی با سایر مدال‌آوران خواهند داشت.

كسب چند مدال در آتن قابل پیش بینی است؟

البته نمی‌توان از هم اكنون انتظار كسب مدال را برای مردم پررنگ كرد. ولی، آنچه مسلم است در آتن به تعداد مدال‌های بیشتری نسبت به سیدنی دست پیدا خواهیم كرد.

آیا در انتخابات كمیته‌ی ملی المپیك شركت می‌كنید؟

پرداختن به بحث‌های انتخاباتی كمیته‌ی ملی المپیك با توجه به این كه در آستانه‌ی المپیك قرار داریم، بدترین زمان ممكن است. زیرا با آماده شدن برای یك سری كرسی‌های رقابتی، مسایل حاشیه‌ای برای كمیته‌ی ملی المپیك بوجود می‌آورد كه در شرایط فعلی باعث تضعیف یك حركت قوی ملی می‌شود. هر چند تصمیمی هم برای این منظور ندارم و دوست دارم بیشترین زمان خود را صرف ورزش جانبازان و معلولین كنم.

با هیات مدیره جدید پرسپولیس همكاری خواهید كرد؟

برای من استقلال یا پرسپولیس فرقی ندارد و من با هر دو همكاری خواهم كرد. اما، در حال حاضر فرصت كافی برای همكاری با هیچ تیمی را ندارم.

آیا پس از بازی‌های پارالمپیك باز هم رییس فدراسیون خواهید بود یا خیر؟

قصد دارم از فدراسیون جانبازان و معلولین خداحافظی كنم. اما، این در صورتی است كه فردی توانمند به این حوزه، قصد فعالیت در سمت ریاست فدراسیون را داشته باشد.
UserName