• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1383/04/28
  • تاريخ :

حسین رضازاده بار دیگر ركورد جهان را شكست


روز گذشته و در خلال ركوردگیری تیم ملی وزنه‌برداری كشورمان، حسین رضازاده بار دیگر ركورد حركت دو ضرب دسته‌ی فوق سنگین جهان را جابجا كرد.

وی در دومین حركت دو ضرب وزنه‌ی 265 كیلوگرم را به روی سر برد كه این ركورد، حد نصاب قبلی جهان كه به میزان 263 كیلوگرم بود را، 2 كیلوگرم بهبود بخشید.

البته پذیرش این ركورد از سوی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری (IWF)، با مشكلاتی مواجه است و شرایط غیراستاندارد برگزاری مسابقات یكی از علل این امر خواهد بود.

اما با این حال حسین رضازاده، قوی‌ترین مرد جهان، وزنه‌ی 265 كیلوگرم را به روی سر برده و امید زیادی برای تكرار این حركت در آتن دارد.

به گفته‌ی مربیان، این دومین بار است كه رضازاده وزنه‌ی 265 كیلوگرم را به روی سر می‌برد. وی برای نخستین بار این وزنه را پیش از مسابقات جهانی سال 2003 در ونكوور كانادا به روی سر برده بود.

حسین رضا زاده پس از ركورد گیری:

تمام خستگی ها را با طلای المپیك از تن بیرون می كنم


هاشمی طبا قول داد كورش باقری كه یكی از روحیه سازان تیم است در المپیك ملی پوشان را همراهی كند.

حسین رضا زاده قوی ترین مرد جهان و دارنده مدال طلای المپیك سیدنی ، ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: حضور كورش باقری در كنار تیم می تواند روحیه ای دوچندان را برای ما به همراه داشته باشد و من هم خوشحالم كه پس از پیگیری های صورت گرفته از سوی فدراسیون و درخواست های مكرر اعضای تیم مبنی بر حضور كورش باقری در كنار تیم اعزامی به آتن ، كمیته ملی المپیك در نهایت با این پیشنهاد موافقت كرده است.

وی ادامه داد: تاكنون هیچ گاه اردوی تیم ملی در این سطح و كیفیت برگزار نشده است. قطعا اردوی لنگرود با توجه به امكاناتی كه در اختیار ما قرار گرفته یكی از بهترین اردوهای برگزار شده در چند سال اخیر می باشد و من لازم می دانم كه از زحمات مربیان و كادر فنی تیم و همه عواملی بر پایی اردو تشكر و قدردانی كنم.

اردوی لنگرود تاهفته آینده ادامه خواهد داشت و بعد از این اردو ادامه تمرینات خود را تا زمان اعزام به المپیك در سالن وزنه برداری مجموعه آزادی تهران پیگیری خواهیم كرد.

وی در مورد وضعیت آمادگی خود گفت: در حال حاضر سنگین ترین مرحله اردو را پشت سر می گذارم و از آمادگی نسبتا خوبی برخوردار هستم. ركورد تمرینات من در یك ضرب 200 كیلوگرم و در دو ضرب 265 كیلوگرم است كه امیدوارم در نهایت بتوانم با بهبود آن ،مدال طلای المپیك سیدنی را در آتن تكرار نمایم.

البته این برای بار دوم است كه من به این ركورد دست پیدا می كنم اما به دلیل عدم رسمیت ركوردگیری تمرینی و عدم حضور نماینده رسمی فدراسیون جهانی این ركورد ثبت نمی شود.

قوی ترین مرد جهان ضمن طلب دعای خیر از مردم كشورمان تصریح كرد: اگر من افتخاری بدست آورده ام تنها در سایه دعای خیر مردم كشورمان بوده و اكنون نیز از مردم كشورمان می خواهم تا من و تمام اعضای كاروان اعزامی به المپیك آتن را دعا كنند.

وی در پایان گفت: امیدوارم بار دیگر از امتحان بزرگ المپیك رو سفید بیرون بیایم و با كسب مدال طلای المپیك محبتهای مردم كشورمان را جبران كنم.

UserName