• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1383/04/21
  • تاريخ :

استقلال باخت سپاهان آسیایی شد


تیم فوتبال سپاهان اصفهان با پیروزی برابر استقلال ضمن كسب مقام قهرمانی رقابت های جام حذفی باشگاههای كشور به رقابت های لیگ قهرمانان آسیا راه یافت .

دیدار برگشت فینال رقابتهای فوتبال جام حذفی باشگاههای كشور عصر چهارشنبه بین تیمهای استقلال و سپاهان در ورزشگاه آزادی برگزار شد كه در نیمه اول تیم سپاهان با تك گل دقیقه 25 داود سیدصالحی موفق شد مقابل میزبان به برتری دست یابد.

در این دیدار كه در حضور بیش از 80 هزار تماشاگر و به قضاوت مسعود مرادی برگزار شد، در نیمه اول استقلال چهره ضعیفی از خود به نمایش گذاشت و برخلاف انتظار نتوانست دروازه سپاهان را مورد حملات گسترده خود قرار دهد. در مقابل سپاهان با ارائه فوتبالی منطقی و حساب شده توانست با پاسهای كوتاه و گرفتن فشار بازی و ارسال توپهای پشت دفاع  استقلال را در زمین خودش نگهدارد.

دقایق ابتدای این دیدار بیشتر به ارزیابی دو تیم از یكدیگر سپری شد تا اینكه در دقیقه 25 و در لحظاتی كه استقلال محمد خرمگاه مدافع خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت دروازه استقلال روی حركت زیبای فرشباف و ضربه تكمیل كننده سیدصالحی باز شد. دقایقی بعد استقلال با ضربه تماشایی محمود فكری از فاصله 35 متری می توانست به گل تساوی دست پیدا كند كه واكنش زیبای سوسكو دروازه بان توپ را به كرنر فرستاد.

در ادامه استقلال همچنان حملات خود تداوم بخشید تا اینكه دقیقه 28 خطای رضا حسن زاده كاپیتان سپاهان درون محوطه جریمه بر روی علی سامره یك پنالتی بادآورده را نصیب استقلال كرد. اما این ضربه را یدالله اكبری به دستهای سوسكو كوبید تا یك موقعیت مسلم گل از میزبان گرفته شود.

دقایقی بعد ضربه كاشته سیدعباسی با فاصله اندكی از بالای دروازه سپاهان به بیرون رفت. در دقایق پایانی این نیمه سانتر سیدعباسی و ضربه سرعنایتی موقعیت خوبی را برای استقلال فراهم كرد كه این توپ با فاصله میلیمتری از بالای تیر افقی دروازه سوسكو به بیرون رفت تا استقلال كه بازی رفت را دو بر یك به سپاهان واگذار كرده بود همچنان در تب و تاب گل بسوزد.

در این نیمه با مصدومیت خرمگاه در دقیقه 24 لطفی به جای او وارد زمین شد .

تیم سپاهان در نیمه دوم با ادامه فوتبال منطقی و حساب شده خود همچنان تیم برتر میدان بود و استقلال در حساسترین دیدار خود در جام حذفی چهره ضعیفی از خود به نمایش گذاشت بطوری كه حتی بازیكنان این تیم رمق دویدن و توپگیری از بازیكنان حریف را نداشتند .

استقلال نیمه دوم را با چند تغییر آغاز كرد و در ابتدای این نیمه فراز فاطمی به جای علی منصوریان وارد زمین شد تا استقلال با سه مهاجم به دروازه سپاهان حمله كند ولی بازی پرانتقاد استقلال در تمامی نقاط زمین هرگز اجازه نداد تا این تیم در مواجهه با بازیكنان باانگیزه ، دونده و سختكوش سپاهان كه بعد از به ثمر رساندن گل برتری خود بدون استرس بازی می كردند ، كاری از پیش ببرند .

 استقلال در اكثر دقایق این نیمه اسیر دفاع پرتعداد سپاهان و دوندگی بازیكنان این تیم بود و در مقابل تیم میهمان با پاس های تك ضرب و ارسال توپهای عمقی بارها به روی دروازه میزبان خطر ساز شد . در دقیقه 68 و در لحظاتی كه استقلال بسیار  سردرگم بازی می كرد سپاهان در عین ناباوری به گل دوم خود نیزدست یافت .

سانتر هدایت شهریاری در میان مدافعان استقلال با ضربه سر تماشایی سید صالحی پس از برخورد به تیر دروازه وارد درون دروازه استقلال جای گرفت.

این گل آب سردی بود بر تمام امیدهای استقلال كه روزهایی را برای جبران گل های عقب مانده خود جستجو می كردند .

در ادامه بازی همچنان سپاهان به بازی هوشمندانه و منطقی خود ادامه داد و با به میدان فرستادن نیروهای تازه نفسی چون محمود كریمی و مرتضی هاشمی زاده از برتری مطلق خود در این دیدار دفاع كرد ، تا در روزی كه استقلال بدور از اندازه های واقعی خود بود زرد پوشان سپاهان سرود قهرمانی سر دهند و در ورزشگاه آزادی دور افتخار بزنند . سپاهان با این قهرمانی برای دومین سال پیاپی بعنوان نماینده ایران به رقابت های لیگ قهرمانان آسیا راه یابد .

UserName