• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1383/04/18
  • تاريخ :

علیرضا رضایی:

باید نقاط ضعف خود در خاك را برطرف كنم


نفر سوم رقابت‌های جهانی نیویورك گفت: تایمازوف شكست ناپذیر نیست و باید روی نقاط ضعفش كار كنم.

علیرضا رضایی كشتی گیر وزن 120 كیلوگرم شركت كننده در المپیك ، اظهار كرد: تایمازوف كشتی‌گیر قدرتمندی است. اما، به سبك خودش و یكنواخت كشتی می‌گیرد، كه باید روی نقاط ضعفش كار كنم، چرا كه وی شكست ناپذیر نیست.

وی با اشاره به شناخت نقاط ضعف خود در این رقابت‌ها، تصریح كرد: بزرگ‌ترین ضعف من دفاع در خاك است كه در كشتی با تایمازوف دو بار بارانداز شدم و كشتی را باختم؛ در این فرصت دو ماهه تا المپیك باید، با هماهنگی و كمك برزگر این مشكل را برطرف كنم كه در این زمینه، تمرین با فرنگی‌كاران نیز می‌تواند كمك خوبی باشد.

قهرمان آسیا در ادامه گفت: علیرغم این كه ملی‌پوشان برای شركت در رقابت‌های اوماخانوف با مشكل زیادی روبرو شدند، با بدن‌های خسته به روی تشك رفتند و داوری‌ها نیز مشكلات زیادی داشت، اما این مسابقات در سطح بسیار بالایی برگزار شد و برای من بسیار مفید بود.

قهرمان آسیا با اشاره به دستور پزشك، تصریح كرد: به دلیل شكستگی بینی تا یك هفته نمی‌توانم تمرین كنم، در این راستا به بدنسازی و كارهای ایستگاهی می‌پردازم. اما، پس از این مدت تمرینات سنگین خود را شروع می‌كنم.

وی با مقایسه شرایط فعلی خود نسبت به جام جهانی آذربایجان، افزود: در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی، 129 كیلو بودم؛ اما، در حال حاضر وزنم به 122 كیلو رسیده است، و درصد چربی بدنم كم شده است. بر این اساس، در فرصت باقی مانده تا مسابقات المپیك، با تمرینات مداوم وزن خود را كمتر خواهم كرد تا سرعت كشتی‌ام بیشتر شود.

رضایی خاطر نشان كرد: از گذشته تا كنون، كشتی‌گیران سنگین وزن در ایران كم بودند. با این وجود حریفان خوبی در اردو دارم كه طی این چند ماه با من تمرین می‌كنند.

اصغر بذری:

المپیكی شوم، قول می‌دهم با مدال برگردم

اصغر بذری گفت: در صورت عدم اعزام دبیر به كانادا و با توجه به سنگینی رقابت‌های اخیر در اوماخانوف، تمایل چندانی به حضور در رقابت‌های كانادا ندارم. اما، هر تصمیمی كه كادر فنی بگیرد، به آن عمل می‌كنم.

وی با بیان این كه قضاوت نادرست داوران، بزرگ‌ترین مشكل تیم ما در روسیه بود، تصریح كرد: اگر در روسیه نتوانستیم به مدال دست یابیم، علت آن علاوه بر مشكل داوری، خستگی راه و مشكلات حضور در این مسابقات بود. سطح مسابقات اوماخانوف بسیار بالا بود، چراكه كمتر مسابقه بین‌المللی در جهان وجود دارد كه در این سطح برگزار شود.

برنده مدال نقره جام اوماخانوف در رابطه با كشتی فینال خود برابر بارزاكوف، گفت: در كشتی فینال، اگر سه امتیاز مرا می‌دادند، شرایط به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد. اما، زمانی كه با دو خم بارزاكوف را به پل زدم، اعلام كردند كه اجرای فن، بیرون از تشك بوده است. البته بارزاكوف آماده‌تر از هر مسابقه‌ای در گذشته بود، كه من مغلوب تجربه‌ی بالای وی شدم، اما قول صد در صد می‌دهم، در نزدیك‌ترین مسابقه‌ی آتی كه با وی رو در رو می‌شوم، شكستش دهم.

وی ادامه داد: هدف من قهرمانی المپیك است، كه در این رابطه منتظر تصمیم كمیته‌ی فنی هستم و امیدوارم این كمیته، عادلانه تصمیم‌گیری كند.

عضو تیم ملی در مسابقات جام جهانی، در پایان خاطر نشان كرد: اگر در المپیك حضور داشته باشم، قول می‌دهم مدال بگیرم، كه برای جلب نظر مربیان، با توجه به آمادگی نه چندان زیاد خود، حاضرم در كانادا نیز كشتی بگیرم.

اكبر فلاح خبر داد:

كورتانیدزه هفته‌ آینده به عضویت تیم سلام درمی‌آید


الدار كورتانیدزه، دارنده‌ی مدال برنز المپیك سال 96 و قهرمان جهان برای عقد قرارداد با تیم كشتی سلام هفته‌ی آینده وارد ایران می‌شود.

اكبر فلاح، سرمربی تیم كشتی سلام با اعلام این خبر، گفت: طی مذاكراتی كه مدیرعامل باشگاه سلام با الدار كورتانیدزه كشتی‌گیر وزن 96 كیلوگرم گرجستانی در كشور روسیه داشت، توافقات نهایی برای حضور وی در تیم سلام برای یك فصل به پایان رسید.

وی میزان دستمزد كورتانیدزه برای یك فصل كشتی را 15 تا 20 هزار دلار ذكر كرد.

فلاح همچنین گفت: در وزن 55 یا 60 كیلوگرم نیز به دنبال جذب كشتی‌گیر خارجی كه جز 3 نفر اول دنیا و قهرمان جهان باشد، هستیم. البته اقداماتی در این باره انجام شده كه طی هفته‌ی آینده وضعیت این وزن نیز مشخص خواهد شد.

سرمربی تیم كشتی سلام در پایان با بیان اینكه قرارداد كشتی‌گیران داخلی و خارجی هفته‌ی آینده در سازمان لیگ به ثبت خواهد رسید ، گفت: با چند كشتی‌گیر داخلی از جمله علیرضا رضایی در 120 كیلوگرم نیز مذاكراتی انجام دادیم كه طی هفته‌ی آینده نفرات نهایی تیم مشخص خواهد شد.

حضور چهار تیم از مازندران و خراسان مسجل شده است

حاجی اف در آستانه پیوستن به تیم پاس

تا كنون حضور چهار تیم از مازندران و خراسان در لیگ برتر كشتی مسجل شده است كه دو تیم آدنیس و راه آهن نمایندگان خراسان هستند، اما هنوز نام دو تیم مازندرانی مشخص نشده است.

تاكنون زمینه حضور تنها دو كشتی‌گیر خارجی در لیگ برتر فراهم شده است، كه الدار كورتانیدزه، قهرمان جهان در سال‌های 2002 و 2003 از گرجستان (در وزن 96 كیلوگرم) و ماگمد عیسی حاجی اف، نایب قهرمان جهان در سال 2002 از روسیه (در وزن 74 كیلوگرم) در حال گذراندن مذاكرات مقدماتی با تیم‌های لیگ برتری هستند، كه حاجی اف در صدد ملحق شدن به تیم پاس تهران است.

یادآور می شود لیگ برتر كشتی امسال، با نام «جام پوریای ولی» برگزار می‌شود.

UserName