• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1383/03/18
  • تاريخ :

مدیر عامل باشگاه عقاب در جمع خبرنگاران:

خرید باشگاه “دونایسكا“ بازشدن دریچه‌ای به فوتبال اروپاست

نشست مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی امیر حسین فتحی، مدیر عامل باشگاه عقاب پیش از ظهر امروز در محل آمفی تئاتر دفتر امور مشترك فدراسیون‌های ورزشی برگزار شد.خرید سهام باشگاه «دونایسكا اتلتیكو» باشگاهی با سابقه یكصد ساله در اسلواكی، تشریح برنامه‌های باشگاه عقاب در فصل آینده مسابقات لیگ و پاسخگویی به سوالات خبرنگاران از مهم‌ترین مواردی بود كه در این نشست خبری به آن پرداخته شد.

در ابتدای این جلسه، مدیر عامل باشگاه عقاب با اشاره به خرید 70 درصد از سهام باشگاه «دونایسكا اتلتیكو» از شهرداری «استرادا» تصریح كرد: این باشگاه دارای هیات مدیره‌ای پنج نفره و مجمعی با 15 عضو است كه ده نفر از اعضای مجمع و چهار نفر از اعضای هیات مدیره از طرف باشگاه عقاب منصوب می‌شوند.

امیر حسین فتحی ادامه داد: تیم فوتبال این باشگاه در دسته دوم لیگ حرفه‌ای اسلواكی حضور دارد ضمن این كه رشته‌های مختلف دیگری مانند: بسكتبال، والیبال، فوتبال بانوان، تنیس و ... نیز در این باشگاه فعال هستند.

وی با اشاره به امكانات قابل توجه باشگاه كه شرایط تمرین و برگزاری اردو برای رشته‌های مختلف ورزشی را فراهم ساخته است، درباره‌ی اهداف خرید باشگاه «دونایسكا اتلتیكو» گفت: سپ بلاتر، رییس فیفا همواره از ارتباط فوتبال قاره‌های مختلف سخن گفته است و هدف اصلی ما باز شدن دریچه‌ای به فوتبال حرفه‌ای اروپا بود كه در اصل هدفی فراباشگاهی است و بحث تقویت سازمان و تشكیلات ورزشی كشور مورد نظر است.

فتحی خاطر نشان كرد:‌ ترانسفر بازیكنان شاخص ایران و تبادل مربی و بازیكن بین ایران و اروپا نیز مورد نظر ما است و اینكه مربیان طراز اول اروپا را به كشور دعوت كنیم، در عین حال بازیكنان، پیش از انتقال به باشگاه‌های اروپایی، با فرهنگ تمرین در اروپا آشنا شوند و اینكه به عنوان باشگاهی در قلب اروپا به آنها كمك كنیم.

در ادامه این نشست، محمد فنایی، قائم مقام و سخنگوی باشگاه عقاب، اظهار داشت: مطمئنا بدون حضور رسانه‌ها هیچ حركتی در جهت پیشرفت ورزش انجام نمی‌شود و مسیر پیشرفت ورزش از رسانه‌ها می‌گذرد. در این راستا با كمك رسانه‌های گروهی در جهت شناساندن و معرفی هر چه بهتر اهداف باشگاه عقاب از خرید سهام یك باشگاه اروپایی، فوتبال ما رشد خواهد كرد و تمامی امور مربوط به فوتبال به شكل مناسبی انجام می‌شود. از جمله ارتباط‌های لازم را با «لوبوس میشل» یكی از ده داور برتر جهان برقرار كرده‌ام و حتی «ساندرو پل» داور سرشناس مجاری، از آمادگی خود برای قرار دادن داوری ایران در مسیر حرفه‌ای و تشكیل كلاسهای آموزشی خبر داده است.

در ادامه این نشست مطبوعاتی، مدیر عامل باشگاه عقاب به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی درباره‌ی دلایل خرید باشگاهی از كشور اسلواكی و اولین گام در راستای برگزاری اردوها گفت: اسلواكی را به دلیل مناسب‌تر بودن قیمت‌ها نسبت به سایر نقاط اروپا انتخاب كردیم كه در این راستا، باشگاه الاهلی اولین اردوی تیم والیبال خود را اول ماه جولای و با حضور 40 نفر در این باشگاه برگزار می‌كند.

فتحی با اشاره به شناساندن هر چه بهتر و بیشتر پتانسیل موجود در باشگاه عقاب به باشگاه‌های مختلف و تیم‌های رده ملی یادآور شد: هزینه‌هایی كه برای برگزاری اردوهای خارج از كشور در باشگاه اسلواكی صرف خواهد شد، به مراتب كمتر از سایر نقاط است اما مساله اصلی حاكم بودن روح ایرانی بر باشگاه «دونایسكا اتلتیكو» خواهد بود.

وی همچنین در تشریح برنامه‌های باشگاه عقاب در فصل جاری مسابقات لیگ، گفت: قصد داریم تا به شكلی مقتدرانه در لیگ حاضر شویم و در نشست اواخر هفته‌ی جاری درباره‌ی كادر مربیان تصمیم‌گیری خواهیم كرد. در حال حاضر بخشی از اعضای هیات مدیره به روی مربیان خارجی و بخشی دیگر به روی كادر داخلی اتفاق نظر دارند كه در صورت جذب یك مربی خارجی، «روبرت فلوگ» كه از سابقه سرمربیگری «اشتروم گراتس» اتریش نیز برخوردار است را جذب خواهیم كرد. همچنین به مناسبت یكصدمین سال تاسیس باشگاه «دونایسكا اتلتیكو» تورنمنت بین‌المللی چهار جانبه‌ای با حضور تیم‌های عقاب، راپیدوین، روژپش مجارستان و ... برگزار خواهیم كرد. علاوه بر این با 4 ـ 5 بازیكن شاخص لیگ برتر با هدف تقویت تیم نیز وارد مذاكره شده‌ایم و علاوه بر آن «ادواردو» مهاجم برزیلی ابومسلم را به طور قطع جذب می‌كنیم. ضمن اینكه فنایی، هفته‌ی آینده عازم ریودوژانیرو می‌شود تا بازی بازیكن 24 ساله برزیلی كه از سابقه‌ی بازی در تیم ملی جوانان برزیل برخوردار است را ارزیابی كند.

مدیر عامل باشگاه عقاب در پاسخ به سوالی مبنی بر حواشی اخیر مطرح شده درباره‌ی این باشگاه، خرید سهام منچستر یونایتد و حضور بازیكنانی از آن در تیم عقاب، گفت: به فاصله چند هفته به پایان نیم فصل اول مسابقات لیگ، باشگاه عقاب را با رعایت تمام موازین قانونی از نیروی هوایی ارتش و شخص تیمسار پردیس، فرمانده نیروی هوایی خریداری كردیم و هیچ مشكل خاصی در این رابطه وجود ندارد. درباره‌ی سایر موارد مطرح شده هم بی‌اطلاع هستم و صحت ندارد.

UserName