• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 2335
 • دوشنبه 1381/7/8
 • تاريخ :

گزارشی از برگزاری طرح قرآنی

" همایش ، آموزش، سنجش " سازمان دارالقرآن الکریم

به حول و قوه الهی، از سوی سازمان دار القرآن الکریم ، طرح قرآنی " همایش، آموزش، سنجش " ویژه خواهران و برادران از روز سه شنبه 19/6/81 لغایت 22/ 6 /81 در شهر زنجان برگزار شد.

در طول مدت این همایش ، مسئولین کانونهای قرآن 28 مرکز استان کشور با حضور ریاست سازمان دارالقرآن الکریم جناب آقای محمد خواجوی و معاون و مدیران کل سازمان مزبور برگزار شد . دراین همایش، سیاستهای کلی سازمان ، اهداف و خط ومشی آن تبیین گردید و درپایان همایش با اهدای لوح تقدیر ، لوح یادبود و هدایا از زحمات خالصانه مسئولین کانونهای قرآن سازمان تبلیغات اسلامی سراسر کشور قدردانی گردید.

قبل از برگزاری اولین دوره مسابقات سراسری قرائت قرآن کریم ( سنجش ) ، یک دوره فشرده آموزشی برای مسئولین کانونهای قرآن وقاریان منتخب سراسر کشور توسط سه تن از استادان فن قرائت قرآن کریم برگزار شد که شرکت کنندگان برادر و خواهر به طور مجزا با کلیات تجوید ، وقف و ابتدا، صوت ولحن قرآن کریم آشنا شدند.

به موازات برگزاری دو طرح همایش و آموزش، مسابقات سراسری قرائت قرآن کریم (سنجش ) نیز، در دو مرحله مقدماتی و نهایی بین قاریان برادر و خواهر برگزیده استانها ، با قضاوت داوران برجسته کشور در دو مکان جداگانه (برادران در محل دارالقرآن کریم زنجان و خواهران در محل کانون سهروردی زنجان ) برگزار شد . قرارداشتن محل هئیت داوران در مکانی جداگانه و ارائه کارنامه تلاوتی قاریان شرکت کننده از ویژگیهای برگزاری این دوره از مسابقات بود . مسابقات قرائت قرآن کریم برادران در دو رده سنی زیر 16 سال و بالای 16 سال برگزار شد.

نفرات برتر مسابقات قرآن کریم عبارتند از:

الف: برادران (شکوفه ها)           

نفراول: حسن دانش(یزد)

نفر دوم : مهدی بیات(خراسان)

نفر سوم : علیرضا بایرامی (اردبیل  (

ب : برادران ( بزرگسالان )

نفر اول: وحید مجتهد زاده (خراسان)

نفر دوم: علی اصغر شجاعی (قم)

نفر سوم: مصطفی ملکی ابرده (خراسان)

ج: خواهران

نفر اول: مرضیه توفیق نیا (قم)

نفر دوم : بهاره خزائی (مازندران)

نفر سوم: عایده محبی (مرکزی)

در مجموع : قم 243/79 اول- اصفهان 025/79 دوم - خراسان 606/78 سوم

درسومین روز برگزاری طرح، مراسم اختتامیه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط نفر اول برندگان و اجرای تواشیح توسط گروه مدیحه سرایی ساجدین ( از زنجان) و سخنرانی ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی ، حجة الاسلام و المسلمین  دکتر خاموشی برگزارشد که مشارالیه درسخنرانی خود به اهمیت ترویج فرهنگ غنی قرآن کریم در سطح جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: در حقیقت تبلیغ قرآن، همان تبلیغ اسلام است.

در خلال برگزاری طرح، از سوی سازمان دار القرآن الکریم ، طرح (قرآن بخوانید و هدیه بگیرید) تحت عنوان " خدایا با من سخن بگو" در سطح 7 استان زنجان و در 8 (غرفه نور) برگزار شد که به موازات آن سؤالات قرآنی از صدای جمهوری اسلامی ایران مرکز زنجان مطرح شد و به نفرات برگزیده به قید قرعه جوایزی نفیس اهدا گردید .

همچنین در دو روزنامه کیهان و ایران در روزهای 20 و 21 به بمناسبت ( سال عزت و افتخار حسینی ) معادل تعداد سالهای عمر پر برکت حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام ، 57 سئوال قرآنی به چاپ رسید که علاقمندان می توانند ضمن پاسخگویی و ارسال آن به نشانی قید شده، در این مسابقه شرکت کرده و از جوایز معنوی و نفیس آن ؛ سفر به حرمین شرفین، کربلا، سوریه ، مشهد و دهها سکه بهار آزادی بهره مند گردند.

هر آنچه که باید درباره شاه چراغ، نگین سبز شیراز بدانیم+ دانلود

هر آنچه که باید درباره شاه چراغ، نگین سبز...

هر آنچه که باید درباره شاه چراغ، نگین سبز شیراز بدانیم+ دانلود
ستون دین؛ تبلیغ نماز در فضای مجازی

ستون دین؛ تبلیغ نماز در فضای مجازی

ستون دین؛ تبلیغ نماز در فضای مجازی
بخش بین الملل نمایشگاه قرآن افتتاح شد

بخش بین الملل نمایشگاه قرآن افتتاح شد

بخش بین الملل نمایشگاه قرآن افتتاح شد
همایش استقبال از دهه فاطمیه در مشهد

همایش استقبال از دهه فاطمیه در مشهد

همایش استقبال از دهه فاطمیه در مشهد
UserName