• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1382/12/04
  • تاريخ :

گزارش مشروح تبیان از نمایشگاه ورزشی

اولین جشنواره مطبوعات و رسانه های ورزشی به همراه دومین نمایشگاه بین المللی كتاب و فناوری آموزشی- ورزشی و دومین جشنواره اینترنت و كامپیوتر صبح دوشنبه مورخ 27/11/82 با حضور روسای سازمان تربیت بدنی و كمیته ملی المپیك در محل آكادمی ملی المپیك و پارا المپیك گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار تبیان، مهندس مهرعلیزاده با موثر دانستن برپای چنین نمایشگاهایی در تحكیم سیاست علمی كردن ورزش یادآور شد: جهان امروز، جهان ارتباطات، سرعت انتقال اطلاعات و توان دریافت سریع اطلاعات است كه باید در این زمینه به افزایش توان خود بپردازیم.

وی با بیان اینكه یكی از سیاست های اصلی سازمان تربیت بدنی علمی كردن ورزش است، اظهار داشت: قدم های اساسی در این زمینه برداشته شده كه از آن جمله می توان به تدوین طرح جامع ورزش اشاره كرد اما در طول سال های اخیر برپایی چنین نمایشگاه ها و سمینارها موجب شده فرهنگ نگاه علمی به ورزش و ضرورت برنامه ریزی های علمی در تمامی لایه های ورزش بیشتر دیده شود.

معاون رییس جمهور با تاكید بر ضرورت برپایی چنین نمایشگاه هایی ادامه داد: توسعه پایدار در هر كشور متضمن داشتن انسان توسعه یافته است و برای دستیابی به انسان توسعه یافته باید به تقویت و آموزش افراد بپردازیم كه برگزاری چنین نمایشگاه هایی نقش بسزایی در توسعه یافتگی انسان و توسعه یافتگی كشور است.

رییس سازمان تربیت بدنی با اشاره به پتانسیل های انسانی و استراتژیك ایران تصریح كرد: ایران اكنون نسبت به كشورهای منطقه جایگاه خاصی در نگاه علمی به ورزش دارد و با توجه به پتانسیل های موجود، باید طی سال های آتی به محور توسعه علمی ورزش در منطقه و در سطح آسیا بدل شویم. مطمئنا برگزاری چنین نمایشگاه هایی نقش زیادی در رسیدن به این هدف عالی كشور دارد.

همچنین در ابتدای مراسم افتتاحیه سید امیرحسینی با تقدیر و تشكر از میهمانان خاطر نشان كرد: دومین نمایشگاه بین المللی كتاب و فناوری آموزشی- ورزشی همراه با دومین جشنواره اینترنت و كامپیوتر و اولین جشنواره مطبوعات ورزشی در مكانی به وسعت 2000 مترمربع و با همكاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دایر شده كه در آن بیش از 1500 عنوان كتاب خارجی، 5 هزار عنوان كتاب داخلی و 38 شركت اینترنتی حضور دارند.

در مراسم گشایش این نمایشگاهها، دكتر قراخانلو، مهدی قدمی، جمشید تقی زاده( معاونین سازمان تربیت بدنی) بهرام افشارزاده، دبیر كل كمیته ملی المپیك و دكتر سجادی معاون تربیت بدنی و تندرستی وزارت آموزش و پرورش حضور داشتند.

مهندس مصطفی هاشمی طبا، گفت: مجموعه شركت كنندگان و دست اندركاران این نمایشگاه، تشكیلات بسیار موثری را برای پیشبرد ورزش كشور بوجود آورده كه امیدواریم مورد توجه كلیه اهالی ورزش قرار گیرد.

رییس كمیته ملی المپیك در حاشیه دومین نمایشگاه بین المللی كتاب و فناوری آموزشی ورزشی به همراه جشنواره اینترنت، كامپیوتر و مطبوعات ورزش، افزود: در حالی كه این نمایشگاه، تاثیر بسیار زیادی در ورزش كشور دارد، اما باید تمامی مربیان، مسوولان ورزشكاران با حضور در این مكان، به استفاده مفید از این ابزار مهم بپردازند.

وی ادامه داد: در راستای جذب دست اندركاران ورزش در این نمایشگاه ها، باید یك نیروی درونی بوجود آید تا هر فرد به خودی خود، جذب علوم ورزشی شود، در حقیقت این فرآیند یك فرهنگ استفاده از علم را طلب می كند.

رییس كمیته ملی المپیك با تقدیر از اطلاع  رسانی در زمینه های مختلف ورزشی یادآور شد: رسانه های گروهی در وهله اول علاقه را در بین مردم برای گزینش به ورزش را بوجود می آورند. اما مردم علاوه بر اینكه دریافت كننده اطلاعات هستند، باید خود نیزعامل ورزش باشند.

هاشمی طبا در پایان با تاكید بر روحیه مطالعه در بین دست اندركاران ورزش اظهار داشت: در حالی كه اكنون وضعیت مناسبی در زمینه كتابخوانی در بین ورزشكاران وجود ندارد، اما باید با كمك همین رسانه های گروهی به ایجاد چنین فرهنگی دست یافت و سازمان تربیت بدنی و كمیته ملی المپیك بنابر وظیفه ای كه بر عهده دارند با برپایی چنین نمایشگاهی برای رسیدن به آن هدف دارند.

به گزارش خبرنگار تبیان، این نمایشگاه در دو سالنA وB و به متراژ 2000 مترمربع و با شركت موسسات و شركتهای خارجی و داخلی برگزار شد. بخش ورزشی سایت اینترنتی تبیان هم با دایر نمودن غرفه، در این نمایشگاه شركت نمود.

در روز اول نمایشگاه میهمانان بسیاری از غرفه تبیان بازدید كردند. مهندس هاشمی طبا رئیس كمیته المپیك به همراه امیرحسینی رئیس آكادمی كمیته المپیك نزدیك به 20 دقیقه میهمان غرفه تبیان بودند و از نزدیك با فعالیتهای سایت و بخش ورزشی آشنا شدند. بخش معارف اسلامی و ورزشی پیش از دیگر بخشها نظر مهندس هاشمی طبا را جلب نمود. مهندس هاشمی طبا در پایان حضور خود از مسئولان سایت تشكر و قدردانی كرد و اظهار امیدواری نمود تا در آینده تبیان پیشرفت بیشتری را داشته باشد.

مهندس عیسی اسحاقی مدیركل روابط عمومی سازمان تربیت بدنی و مشاور ارشد رئیس سازمان تربیت بدنی هم با حضور در غرفه تبیان از نزدیك با عملكرد سایت آشنا شد و برای كاركنان سایت آرزوی موفقیت نمود. در ادامه دكتر بهرام قدیمی مدیركل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی، دكتر حمیدی مدیركل تربیت بدنی وزارت علوم و فناوری، سردار مصطفی آجرلو مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی پاس، محمد جمشیدی مدیركل مجموعه ورزشی انقلاب، سعید مسكن نواز مسئول دفتر رئیس سازمان تربیت بدنی، سید امیرحسینی رئیس آكادمی كمیته المپیك و بهزاد كتیرایی مدیركل اسبق حراست سازمان تربیت بدنی به طور جداگانه با حضور در غرفه تبیان از فعالیتهای صورت گرفته در سایت مطلع شدند. همچنین عیسی اسحاقی و سید امیرحسینی دفتر یادبود میهمانان تبیان را به یادگار امضاء نمودند.

در روز دوم محمد محمدپور مدیركل حراست سازمان تربیت بدنی به دعوت بخش ورزشی تبیان در غرفه تبیان حضور یافت و ضمن رضایت از عملكرد فرهنگی و ورزشی سایت، قول داد تا در آینده ای نزدیك میهمان تبیان باشد و از نزدیك با فعالیتهای موسسه آشنا شود.

همچنین محمدپور در یادداشت خود در دفتر یادبود میهمانان تبیان، از تلاشهای فرهنگی و ورزشی صورت گرفته در سایت تشكر نمود.

دیگر میهمان غرفه تبیان در روز دوم نمایشگاه، وینكوبگوویچ سرمربی تیم پرسپولیس بود كه با حضور خود در غرفه با بخش ورزشی تبیان آشنا شد و از قسمت معرفی تیمهای جهان و پخش گلهای لیگ برتر اظهار رضایت كرد. وینكو در پایان حضور خود دفتر یادبود میهمانان تبیان را امضاء نمود.

حوالی ظهر سه شنبه بود كه محمد دادكان رئیس فدراسیون فوتبال با حضور در سالنB و غرفه تبیان، نظر تمامی بازدیدكنندگان و غرفه داران را به خود جلب كرد.

دكتر محمد دادكان كه با دعوت بخش ورزشی تبیان در محل غرفه تبیان حضور بهم رسانده بود با ارایه توضیحاتی از سوی مسئول غرفه به وی، با قسمتهای مختلف سایت آشنا شد.

دكتر دادكان در این بازدید صمیمانه با جالب توصیف نمودن مطالب سایت به خصوص بخش ورزشی، برای كاركنان موسسه آرزوی موفقیت نمود و آمادگی خویش را به نمایندگی از فدراسیون فوتبال جهت همكاری با بخش ورزشی تبیان اعلام كرد.

در پایان دكتر دادكان با امضاء در دفتر یادبود میهمانان تبیان محل غرفه و نمایشگاه را ترك نمود.

میهمان بعدی تبیان پس از محمد دادكان، علی كفاشیان معاوت ورزشی و امور فدراسیون های سازمان تربیت بدنی بود كه با حضور در غرفه از نزدیك با روند كاری سایت آشنا شد و دفتر یادبود تبیان را به یادگار امضاء نمود.

آرش میراسماعیلی قهرمان جهان در رشته جودو هم با حضور در غرفه تبیان، دفتر یادبود را امضا كرد و برای تمامی كاركنان موسسه آرزوی توفیق و موفقیت نمود.

غلامحسین زمان آبادی سخنگوی فدراسیون و مشاور راشد رئیس فدراسیون فوتبال آخرین میهمان غرفه تبیان در روز دوم بود. زمان آبادی با كسب اطلاع از محتویات سایت، مطالب ورزشی و فقهی و شرعی آن را بسیار مناسب دانست و با یادداشتی در دفتر یادبود تبیان، غرفه را ترك كرد.

در روز سوم نمایشگاه هم غرفه تبیان میهمانان و بازدیدكنندگان زیادی داشت.

محمد مهدی دادرس مدیرعامل باشگاه فرهنگی- ورزشی پیكان با حضور خود در غرفه تبیان از نزدیك با فعالیتهای سایت آشنا شد و با اظهار خرسندی از نحوه عملكرد سایت و امضای دفتر یادبود تبیان محل غرفه را ترك كرد. محمود خسروی وفا رییس فدراسیون جانبازان و معلولین و عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس هم دقایقی را میهمان تبیان بود. خسروی وفا كه با دقت بسیاری مطالب سایت را بررسی می كرد، وجود این چنین سایتی را برای استفاده جوانان بسیار لازم و ضروری دانست. وی با آروزی موفقیت برای كاركنان سایت و امضاء دفتر یادبود نمایشگاه را ترك كرد.

حسن تقدس نژاد معاون اسبق مالی- اداری سازمان تربیت بدنی و هاشم ساعدی قائم مقام باشگاه استقلال با حضور در غرفه تبیان، دفتر یادبود تبیان را به یادگار امضاء كرده و از مطالب ورزشی سایت اظهار خشنودی نمودند.

در روز اختتامیه نیز ابتدا مهندس سعید فائقی مدیركل پست جمهوری اسلامی بنا به دعوت بخش ورزشی میهمان غرفه تبیان بود. در این دیدار مهندس فائقی با فعالیتهای بخشهای مختلف آشنا شد و از نحوه بخش ورزشی اظهار رضایت نمود. فائقی قول داد تا در اولین فرصت در محل مؤسسه حضور یافته و از نزدیك شاهد فعالیتهای تبیان باشد.

در پایان مهندس فائقی با امضاء در دفتر یادبود تبیان نمایشگاه را ترك كرد.

مصطفی كارخانه، پژمان جمشیدی، پیمان اكبری، امیرحسین منظمی و همچنین محمد تركاشوند بهترین والیبالیست ایران در سال جاری نیز دقایقی میهمان تبیان بودند و دفتر یادبود را امضاء كردند.

در روز پایانی نمایشگاه، غرفه تبیان با دعوت از هادی ساعی قهرمان ایران و جهان در رشته تكواندو، میان مراجعه كنندگان به غرفه، مسابقه ای را برگزار نمود. طرح چند سؤال ورزشی توسط هادی ساعی و پاسخ صحیح مراجعه كنندگان برندگان مسابقه را مشخص كرد و به 10 نفر از برندگان مسابقه، جوایزی به یادبود از سوی غرفه تبیان و توسط هادی ساعی به آنان اهدا شد.

حسین یاریار بازیكن اسبق فوتبال و یكی از هنرمندان كشورمان نیز در غرفه حضور یافت و دفتر یادبود تبیان را به یادگار امضاء نمود.
آخرین میهمان غرفه تبیان در دومین دوره نمایشگاه، امیرقلعه نوعی سرمربی جوان و موفق استقلال بود كه علیرغم اینكه تازه از سفر بازگشته ، ولی دعوت بخش ورزشی تبیان را با كمال میل پذیرفت و در محل غرفه حضور یافت. حضور قلعه نوعی در سالن نمایشگاه با استقبال بی نظیر غرفه داران و بازدیدكنندگان روبه رو شد و بسیاری از غرفه ها از سرمربی آبی پوشان دعوت كردند تا دقایقی را میهمان غرفه آنان باشد كه قلعه نوعی فقط با حضور در غرفه تبیان و امضاء دفتر یادبود آن، محل نمایشگاه را ترك كرد.

UserName