• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1382/11/27
  • تاريخ :

دبیر فدراسیون وزنه‌برداری برنامه‌های تیم ملی را تشریح كرد

:

برای سربلندی در المپیك آتن گام برداشته‌ایم

عملكرد جوانان در یك دهه‌ی اخیر بی‌سابقه بوده است

دبیر فدراسیون وزنه‌برداری گفت: با شروع سال 2004 میلادی، فدراسیون وزنه‌برداری برای سربلندی در المپیك آتن گام برداشته و امیدواریم با حمایت همه جانبه به هدف اصلی‌مان برسیم.

داراب ریاحی افزود: در سال جاری كار و مسوولیت سنگینی بر دوش مسوولین فدراسیون وزنه‌برداری و ورزشكاران این رشته است. برای موفقیت در این امر مهم كه المپیك آتن است برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده و قهرمانان ملی كشورمان وارد اردو شده‌اند و تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت، از سال آینده نیز این اردوها به صورت داخلی و برون مرزی تا المپیك آتن ادامه پیدا می‌كند.

وی با اشاره به مربیان تیم ملی وزنه‌برداری گفت: تمرینات تیم ملی به طور قطع زیر نظر استویچف (سرمربی) و زارع مجد (مربی) خواهد بود و برای تقویت این تركیب یك ماساژور حرفه‌ای نیز به آنها اضافه شده است. این امر نیز بدان علت است تا در آغاز این آوردگاه مهم با مشكل مصدومیت ورزشكاران مواجه نشویم.

ریاحی با اشاره به آغاز اردوهای برون مرزی تیم ملی وزنه‌برداری از فروردین ماه سال 1383 یادآور شد: اولین رقابت برون مرزی ایران، شركت در مسابقات قهرمانی آسیا در شهر آلماتی قزاقستان خواهد بود. همچنین پس از آن این تیم در تورنمنت‌های بین‌المللی شركت خواهد كرد. ما از هر آنچه در توان داشته باشیم در جهت رسیدن به هدف نهایی استفاده می‌كنیم.

دبیر فدراسیون وزنه‌برداری در مورد تدابیر اندیشیده شده برای كاهش مصدومیت ورزشكاران قبل از المپیك آتن اظهار داشت: وزنه‌برداران برای اینكه به شرایط مطلوبی از لحاظ سطح آمادگی دست یابند، باید دوره‌های سخت تمرینی را به صورت مستمر و مداوم پشت سر گذارند و این مساله خواه ناخواه باعث بوجود آمدن مشكلاتی همچون گرفتگی و آسیب دیدگی می‌شود. ولی به هر صورت با توجه به در پیش بودن رقابتی مهم، علاوه بر به كارگیری از یك ماساژور كارآمد و حرفه‌ای، از یك فیزیوتراپ همراه با دستگاه‌های مجهز فیزیوتراپی در محل كمپ تیم ملی وزنه‌برداری استفاده می‌شود. همچنین در اعزام‌ها نیز این ماساژور و فیزیوتراپ همراه تیم خواهند بود.

وی همچنین در مورد پشتوانه‌سازی برای تیم ملی بزرگسالان یادآور شد: برای داشتن تیمی قدرتمند در رده‌ی بزرگسالان باید از جوانانی استفاده كنیم كه نوجوانان و به همین ترتیب نونهالان خوبی بوده باشند. بدین منظور از 8 سال قبل فعالیت پایه‌ای فدراسیون وزنه‌برداری بر روی نونهالان آغاز شده و ضمن شناساندن تكنیك وزنه‌برداری، وزنه‌برداران خوبی را پرورش داده‌ایم. این كار بنیانی همچنان تداوم دارد و اكنون در رده‌ی تیم‌های ملی دارای ورزشكارانی با قابلیت فنی بالا هستیم. زمانی كه تیم ایران از المپیك سیدنی خارج شد دارای یكی از جوان‌ترین تیم‌های جهان بود و با حفظ همان تركیب در المپیك آتی نیز ایفای نقش خواهیم كرد. اما با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده اكنون وزنه‌برداران جوانی را در اختیار داریم كه جا پای این قهرمانان نهاده‌اند و از لحاظ تكنیكی و توان جسمی در سطح بالایی قرار دارند. هنوز هم در سنگین وزن از جوانان خوبی برخورداریم كه در تمرینات، وزنه‌ی بیش از 200 كیلوگرمی را مهار می‌كنند در صورتی كه این مساله در یك دهه‌ی اخیر فقط در بخش بزرگسالان بود. پس از پایان المپیك نیز فعالیت گسترده‌ای را در این زمینه خواهیم داشت.

UserName