• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1382/11/26
  • تاريخ :

گزارش اختصاصی از جام باشگاه‌های آسیا؛

سپاهان نخستین گام را محكم برداشت

تیم‌ فوتبال سپاهان اصفهان اولین گام در مسابقات سوپرجام باشگاه‌های آسیا را مقتدرانه پشت سر گذاشت.

به گزارش خبرنگار اعزامی تبیان به اصفهان؛ تیم سپاهان كه در اولین دیدار خود در جام باشگاه‌های آسیا 21 بهمن ماه به مصاف نفتچی ازبكستان رفت شكست سنگینی را به حریف ازبكی خود وارد كرد و با نتیجه 4 بر صفر از سد نفتچی گذشت. دو گل این بازی توسط محمود كریمی در دقایق 43 و 58 و دو گل دیگر توسط سید صالحی در دقایق 62 و 64 به ثمر رسید.

تیم سپاهان كه در نیمه دوم با اخراج فرهاد كاظمی به بازی ادامه داد چندین بار به دروازه نفتچی حمله كرد كه هیچ كدام ثمره‌ای نداشت.

** گفتنی است به زودی سفرنامه اختصاصی تبیان از اصفهان ، شامل تصاویری زیبا از بازیها وحاشیه آن، مصاحبه با مسئولان برگزاری مسابقات ، نمایش گلها و ... تقدیم می گردد .

مصاحبه با كاظمی پس از بازی

فرهاد كاظمی اعتراف كرد: گل اول سپاهان آفساید بود، پس بهتر است خبرنگاران، سركیسیان را تحقیر نكنند.

كاظمی گفت: از نحوه‌ی بازی بازیكنان راضی نیستم چرا كه از لحاظ فنی تیم ما خوب نبود.

وی در خصوص دلیل اخراج خود از بازی گفت: از ابتدای بازی داور به من تذكر می‌داد كه در جای خود روی نیمكت بنشینم. سید صالحی بعد از به ثمر رساندن گل به سمت من آمد و من از وی خواستم كه به زمین برگردد چرا كه ممكن بود با اخطا روبه‌رو شود، من قصد داشتم دستورات تاكتیكی به سید صالحی بدهم، ولی داور از من خواست كه كنار زمین را ترك كنم.

كاظمی تصریح كرد: این رفتار داور كاملا طبیعی بود و اعتراضی به داور وارد نیست. زیرا مربی كه در كشورش تحقیر شده حقش این است كه در آسیا هم تحقیر شود.

وی در ارزیابی از تیم نفتچی گفت: تیم‌های آسیای میانه معمولا در هنگام حمله حریف بسیار بسته و دفاعی بازی می‌كنند و اصولا فوتبال را خوب می‌دانند و باخت در این بازی را نباید به حساب ضعف آن‌ها گذاشت، چرا كه آن‌ها در كوران مسابقات نبوده‌اند.

سرمربی سپاهان افزود: ما نیز سعی كردیم به بازی سرعت بدهیم ولی از عملكرد فنی تیم راضی نیستم. بعد از گل چهارم بازیكنان كاملا اشباع شده بودند و قصد گل زنی نداشتند و در دقایق پایانی بازی، بازی بسیار ضعیفی از خود ارایه كردند. تیمی كه مدعی قهرمانی است، با این بازی نمی‌تواند قهرمان شود.

كاظمی تصریح كرد: جایگاه فوتبال ایران،‌ برتر از آسیاست و اگر نتوانیم در آسیا خوب ظاهر شویم، نشان از ضعف ماست و نباید بهانه‌گیری كنیم. در عین حال در داخل كشور نیز، به روحیه‌ی مضاعفی نیاز داریم.

كاظمی در ادامه‌ی این كنفرانس خبری گفت: من از فدراسیون می‌خواهم تا ابد من را از فوتبال محروم كند! چرا كه برای من مهم نیست از سوی فدراسیون محروم شوم، من می‌خواستم آبرو و شخصیت خود را حفظ كنم و فدراسیون باید مشخص كند كه مسعود مرادی مهم است یا حفظ شخصیت یك مربی و در این خصوص به فدراسیون شكایت كرده‌ام.

محمدرضا ساكت مدیرعامل باشگاه سپاهان نیز در این نشست گفت: اخراج فرهاد كاظمی از بازی را تا پایان پی‌گیری می‌كنیم، چرا كه شادی كردن حق یك مربی و بازیكن است.

UserName