• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1382/11/20
  • تاريخ :

یوسف كرمی قهرمان جام ستارگان تكواندوی جهان شد

«یوسف كرمی» تنها تكواندوكار وزن 80ـ كیلوگرم كشورمان در جام یكصد هزار دلاری ستارگان تكواندوی جهان در كره‌ی جنوبی موفق به كسب مدال طلا شد.

كرمی تكواندو كار قهرمان كشورمان با كسب پیروزی‌هایی پی در پی و بدون شكست از سد حریفان گذشت. وی پس از قرعه‌ی استراحت در دور اول، در دور دوم به مصاف «میروسلاو» تكواندوكار یوگسلاو تبار كانادایی رفت و با نتیجه 2 بر یك حریفش را پشت سر گذاشت. كرمی در دور سوم در مقابل «فیصل ابن طالب» حریف مراكشی‌الاصل تیم آلمان ـ نایب قهرمان المپیك سیدنی ـ قرار گرفت و با حساب 18 بر 6، وی را شكست داد.

وی در پیكار آخر، به مصاف «اسكای پارك» دارنده‌ی مدال برنز جام جهانی 2002 از كره‌ی جنوبی رفت كه در پایان با نتیجه‌ی 7 بر 5 وی را مغلوب كرد و به مقام قهرمانی وزن 80ـ كیلوگرم جام یكصد هزار دلاری ستارگان تكواندوی جهان دست یافت.

لازم به ذكر است،‌ در این مسابقات برترین تكواندوكاران سنگین وزن جهان حضور داشتند كه به نفر اول هر وزن 25 هزار و 600 دلار پرداخت می‌شود.

از سوی فدراسیون تكواندو دو نماینده جهت شركت در این مسابقات معرفی شده بودند كه هادی افشار در آخرین دقایق به دلیل مشكلات شخصی از سفر بازماند.

گفتنی است یوسف كرمی روز دوشنبه به كشورمان بازخواهد گشت.

مسابقات كاراته قهرمانی آسیا ـ چین تایپه؛

دو مدال طلا و سه برنز دستاورد ایران در روز دوم مسابقات

ملی‌پوشان كاراته كشورمان دومین روز از مسابقات قهرمانی آسیا در چین تایپه را با كسب دو مدال طلا و سه برنز به پایان رساندند.

در پیكارهایشنبه، پس از حذف جلیل شیخ احمدی، نماینده كشورمان در بخش مسابقات كاتا انفرادی و برابر حریفی از مالزی، مهدی عموزاده كاپیتان تیم ملی كاراته، پس از پیروزی برابر حریفانی از سوریه و كویت، در دور سوم بازی را به نماینده ژاپن واگذار كرد و به گروه بازنده‌ها راه یافت. وی در این مرحله با شكست دادن كاراته‌كا تایلندی نشان برنز وزن 70ـ كیلوگرم را به دست آورد.

احمد اخوان، دیگر ملی‌پوش ایران نیز در پیكارهای وزن 55ـ كیلوگرم، در اولین بازی، نتیجه را به حریف ازبك واگذار كرد و به مسابقات رپه شارژ راه یافت. وی در این مرحله با شكست نمایندگانی از تایوان و تایلند نشان برنز را به گردن آویخت.

در پیكارهای وزن 80ـ كیلوگرم، مازیار الهامی در اولین بازی، كره را شكست داد، اما در مسابقه دوم نتیجه را به قزاقستان واگذار كرد و در گروه بازنده‌ها جای گرفت كه به دلیل عدم حضور كاراته‌كا ازبك، مدال برنز دیگری را برای كشور به ارمغان آورد.

اما در پیكارهای وزن 75ـ كیلوگرم، سعید فرخی با اقتدار كامل، به ترتیب كاراته‌كاهای ازبكستان، كویت و سوریه را پشت سر گذاشت و در فینال نیز در مصاف با مالزی از وی یك مغلوب بزرگ ساخت كه به منزله كسب مدال طلای این وزن بود.

علیرضا كتیرایی نیز در بخش مسابقات آزاد، حریفانی از ماكائو، ازبكستان و قزاقستان را حذف كرد. وی در دیدار پایانی، مقابل نماینده ژاپن وارد تاتامی شد كه حریف ژاپنی نیز در نهایت چاره‌ای جز واگذاری نتیجه‌ی بازی و كسب مدال نقره نیافت.

بدین ترتیب با احتساب یك مدال طلا، یك نقره و دو برنز روز اول، تیم كشورمان در پایان دومین روز در مجموع موفق به كسب سه مدال طلا، یك نقره و پنج مدال برنز شد.

گفتنی است در مسابقات دوره گذشته مالزی كاراته‌كاهای كشورمان تنها به یك عنوان چهارم كومیته تیمی و یك نشان طلا توسط حسن شاطرزاده دست یافته بودند.

مسابقات دوچرخه‌سواری تور لانكاوی؛

قادر میزبانی مقام نخست رده‌بندی آسیا را كسب كرد

قادر میزبانی كه برای شركت در مسابقات دوچرخه‌سواری تور لانكاوی به كشور مالزی سفر كرده است، مقام اول رده‌بندی آسیا را كسب كرد.

به گزارش ایسنا، همچنین میزبانی در میان 210 دوچرخه‌سوار از كشورهای جهان كه در مسابقات تور لانكاوی شركت كرده‌اند، به مقام سیزدهمی دست یافت و دو ایتالیایی نیز جایگاه‌های اول و دوم را از آن خود كردند.

گفتنی است احد كاظمی دیگر دوچرخه‌سوار كشورمان عنوان سومی رده‌بندی آسیایی را كسب كرد.

در مجموع نتایج برگزاری دو مرحله از ده مرحله‌ی رقابت‌های دوچرخه‌سواری تور لانكاوی در آسیا، تیم‌های ایران، ژاپن و چین به ترتیب اول تا سوم شدند.

در این مسابقات، 5 تیم رده اول جهان، 5 تیم رده سوم جهان به اضافه‌ی تیم‌های ملی كشورها حضور دارند.

افتخاری دیگر در كارنامه ورزش جانبازان و معلولین ؛

تیم بسكتبال با ویلچر جانبازان و معلولین به مسابقات پارالمپیك آتن راه یافت

ورزشكاران جانبازان و معلول كشورمان بار دیگر افتخار آفریدند.

این بار تیم بسكتبال با ویلچر كشورمان كه به منظور حضور در مسابقات انتخابی پارالمپیك آتن 2004 عازم كشور آفریقای جنوبی شده بود، با قاطعیت تمام و كسب عنوان نخست منطقه آفریقا - عرب توانست به عنوان تنها تیم این منطقه جواز حضور در بزرگترین رویداد ورزشی جهان (پارالمپیك آتن 2004 ) را كسب نمایند . ورزشكاران كشورمان در آخرین مسابقه برای دومین بار در مقابل تیم میزبان یعنی آفریقای جنوبی قرار گرفتند كه این بار نیز با اقتدار و با نتیجه 73 بر 61 این تیم را شكست داده و علاوه بر اینكه سرود پرافتخار كشورمان نواخته شد ، برای اولین بار و بعد از گذشته دو دهه تیم بسكتبال با ویلچر كشورمان نیز به مسابقات پارالمپیك آتن راه یافت. نفرات تیم كشورمان عبارت بودند از:

محمدرضا كریمی - عادل طرفی- مرتضی غریبلو- امیر برزگری- ابراهیم تقی لو- مجید عاكفی نژاد- زكریا حسامی زاده- غلامرضا نامی- احمد دغاغله پور - بهمن سیفی - رجبعلی ایساقی.

سرمبی : غفور كامروا

مربی: كمال عشق

UserName