• تعداد بازديد :
  • شنبه 1382/11/11
  • تاريخ :

اخبار ادبی و هنری 10 بهمن ماه 1382

مراسم بزرگداشت « جمیله شیخی» و « رضا ژیان» برگزار می‌شود

انجمن بازیگران خانه‌ی تئاتر، طی مراسمی، بزرگداشت دو بازیگر فقید، جمیله شیخی و رضا ژیان را برگزار می‌كند.

به گزارش ایسنا، این مراسم روز 26 بهمن ماه و با همكاری محمد ژیان ( برادر رضا ژیان) و آتیلا پسیانی، حمید جبلی و مرضیه برومند برگزار می‌شود.

جمیله شیخی بازیگر برجسته تئاتر، سینما و تلویزیون پنج‌شنبه سوم خرداد بر اثر سكته قلبی دارفانی را وداع گفت.

جمیله شیخی در جایی گفته بود: من حتی یك لحظه هم از این كه هنرپیشه تئاتر بودم پشیمان نیستم و در جایی كه ایستاده‌ام محكم ایستاده‌ام؛ البته شاید قدرشناسی از كار من چندان نبوده و یا نباشد و علتش زیاد برایم روشن نیست؛ او علتش را كمی بعد، از زبان حافظ می‌گوید: تو اهل دانش و فضلی همین بماند و بس.

رضا ژیان نیز هنرمند فعال و صاحب نام در عرصه‌ی هنرهای نمایشی نیز بیست ‌وهفتم بهمن ماه سال گذشته در بیمارستان شهریار درگذشت. این هنرمند كه در سال 1328 در تهران متولد شد بعد از اتمام تحصیلات خود و اخذ مدرك دیپلم، فعالیت هنری را در حوزه سینما و تئاتر آغاز می‌كرد. به گزارش ایسنا، وی در تئاترهای « خاطرات یك جامعه‌دار» ،«حالت چه طور مش رحیم» ،« گلدونه خانم» ،«مرگ تصادفی» ،      « زیبا اهل خرابات» ،«عشق روی خرپشته» و در فیلم‌های «سیاه راه»،«آتش در زمستان»،«سرزمین تلخ»، « مومیایی3» و در مجموعه‌های تلویزیونی «كیف» ، «طلوع» ،« مثل آباد» ،«محله بهداشت» ،«محله‌ی برو بیا»،«لطایف و طویف» و « به دنبال سیمرغ» و « زیر آسمان شهر3» نقش آفرینی كرد.

UserName