• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 12824
 • سه شنبه 1382/11/7
 • تاريخ :

age of mythology

(عصر افسانه ها)

بازی امروز یك بازی استراتژی زیبا از شركت microsoft games است كه در ساختن بازیهای استراتژی مهارت خواستی دارد. از جمله بازی های معروف آن می توان به  rise of ntion وage ofاشاره كرد .  بازیهایage ofانواع  ومحتوا های گوناگون دارد و داستان بازی آنها باهم فرق می كند اما در یك نكته كه همه آنها استراتژی  هستند مشتركند.
داستان بازی مربوط به زمانی است كه اكنون اثری از ان بر روی زمین نمانده است .

داستان بازی مثل همه قصه ها  و داستانها مربوط به دو گروه خوب و بد است با این نكته كه ریاست بدها را رئیس جن هابر عهده دارد و ریاست خوبها با فرشتگان نجات و خدایان بودائیان است . نكته قابل توجه وجود انواع موجودات واقعی و غیر واقعی است  كه بیشتر در نقاشیهای انسانها نخستین و اولیه مشاهده می شود از جمله : دیو - قول - ارواح - انواع اژدها و دایناسور - انواع موجودات عجیب قریب مثل موجودی با سر اژدها و بدن شیر و انسانهایی با پا و سم اسب و گردن و سر انسان و...از جمله مو جودات موجوداتی است كه در طول بازی وجود دارند و شما با رسیدن به تكنولوژی  مورد نظر قادر به ساخت آنها خواهید بود.


از جمله قسمتهای جالب وجود معابد قدیم است كه به شما با كمك خدایان آنها كه در هر مرحله متفاوت است قادر به ساخت موجودات عجیب و قریب خواهید بود. كه یكی از چیزهایی است كه  موجب جذابیت بازی شده است.
همان طور كهگفته شدage of f انواع مختلفی دارد اما یكی از معروفترین آنها age of mythologyاست كه در ایران با دونسخه فارسی و انگلیسی قابل دسترسی است كه نسخه انگلیسی  دو cd است كه در آن تمام فیلمها و افكت ها وجود دارد و نسخه فارسی ان یك cd است كه طبق تمام نسخه های فارسی  یا  فیلم ها حذف شده اند (البته بیشترآنها)  یا بعضی ازقسمت ها كاسنه شده است.


این بازی از گرافیكمعمولی در طراحی شخصیت ها استفاده كرده است كه به همین دلیل بیشتر كارت های گرافیك قادر به اجرای آن خواهند بود . اما داستان بازی و جریان و خود بازی واقعاً جذاب است .

بازی از شهر آتلانتیس معروف شروع می شود كه گروه دیو ها به رهبریت شاه جن ها به آتلانتیس حمله كرده و  قصد نابودی آن را دارند . آاتلانتیس را بسیار زیبا طراحی كرده اند و شما دشمن را بیرون می كنید و به دنبال گروه  دیو ها كه در حال فرار هستند می روید و در طول بازی از بیشتر كشورها حتی ایران تا قطب جنوب به دنبال آنها می روید و هر دفعه با گروه ظالمی می جنگید .

این بازی دارای 32 مرحله می باشد كه در هر مرحله با گروه جدیدی از انسانها آشنا می شوید و به كمك یكدیگر بر پلیدی پیروز  می شوید . از جذابیت های دیگر بازی داشتن دلاوران و شاهزادگان به عنوان نیروی كمكی است به این ترتیب كه گاهی بعضی از پادشاهان  یا شاهزادگان از اول مرحله با شما هستند یا شما با ساختن وسایل در بازی و رسیدن به تكنولوژی برتر قادر به ساخت آنها هستید .

 جذابیت بازی وقتی بیشتر می شود كه اگر تمام شهر و قوا و نیروهای شما را نابود سازند ولی یك كارگر ساده زنده بماند شما بازنده نمی شوید و در برخی مراحل می توانید با این روش و به دور از چشم دشمن برای خود نیروی و سلاح قوی درست كرده و به دشمن حمله ببرید و پیروز شوید.

ازنكات جالب دیگر بازی مرحله ای است كه شما باید عینا مثل داستان معروف اسب ترووا یا تروجان عمل نمایید تا بتوانید بر دشمنان خود برتری پیدا كنید.

این بازی با حداقل رم 64 و كارت گرافیك 32 یا 16 قابل اجرااست  كه بهتر  است از 32 استفاده كنید.

مرتضی زارع

UserName