• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1382/11/06
  • تاريخ :

استقلال ایران با سه گل مغلوب اشتوتگارت آلمان شد

دیدار خیر خواهانه دو تیم استقلال و اشتوتگارت با برتری سه بر صفر حریف آلمانی خاتمه یافت.

دو تیم استقلال و اشتوتگارت در حالی بازی خود را آغاز كردند كه حریف آلمانی با بازیكنان اصلی خود به میدان آمد و استقلال درغیاب یدالله اكبری و داود سیدعباسی و با تركیبی از جوانان و با تجربه ها درمقابل حریف صف آرایی كرد.

حضور مسعود قاسمی در این مسابقه از ابتدای بازی از نكاتی بود كه در تركیب استقلال جلب توجه می كرد.

دو تیم بازی را با احتیاط آغاز كردند كه در این میان استقلال با تكیه بر ارسالهای نوازی و نیكبخت و تكیه برشم گلزنی سامره ، عنایتی و فاطمی قصد باز كردن دروازه حریف را داشت كه این حربه تنها یكبار وآنهم در پی خطای سولدو بر روی نیكبخت به كار آمد كه ضربه خطا را نوازی به گوشه دروازه هیلده براون فرستاد كه تیر دروازه مانع از ورود توپ به دروازه شد و دربرگشت نیكبخت و فاطمی نتوانستند از فرصت بدست آمده استفاده نمایند تا بهترین فرصت گلزنی ازاستقلال گرفته شود.

درطول بازی نیز اشتوتگارت در چند نوبت توسط كوین گورانی فرصت گلزنی داشت كه با جسارت مسعود قاسمی این حملات بی نتیجه بود. اشتوتگارت سرانجام در دقیقه 23 بر روی پاسكاری گورانی والكساندر گلپ درداخل محوطه 18 قدم صاحب موقعیت شد تا این بازیكن پس ازعبورازقاسمی نتیجه را به سود حریف آلمانی تغییر دهد.

دراین نیمه بیشتربازی دراختیار اشتوتگارت بود و استقلال با تكیه بر ضد حملات قصد گلزنی داشت كه به نتیجه نرسید.

استقلال و اشتوتگارت در حالی نیمه دوم بازی خود را آغاز كردند كه نیمه نخست با تك گل الكساندر گلپ به سود حریف آلمانی خاتمه یافته بود.

در نیمه دوم و بویژه از دقیقه 60 بازی به بعد بازیكنان استقلال ازنظر قوای جسمانی دچار مشكل شدند و این مساله فرصت را برای حریف بوجود آورد تا توپ و میدان را در اختیاربگیرد و تعداد گلهای خود را به عدد سه برساند.

 بوردن در دقیقه 80 از روی یك ضربه  ایستگاهی و به زیبایی دومین گل اشتوتگارت را به ثمر رساند. در حالی كه استقلال تلاش می كرد یكی از گلهای خورده را جبران كند در دقیقه 90 كوین كورانی كه دراین مسابقه چندین موقعیت گلزنی را از دست داده بود با به ثمر رساندن سومین گل بازی نتیجه را به سود اشتوتگارت خاتمه داد. در نیمه این مسابقه سعید لطفی به جای امیرحسین صادقی ، امیرامینی فر به جای علی سامره وكیوان ساجدی به جای  سعید لطفی برای استقلال به میدان آمدند. لازم به ذكر است كه تمام عواید حاصل از بلیط فروشی این دیدار به هموطنان زلزله زده شهر بم اختصاص خواهد یافت.

بازیكنان استقلال پس از این دیدار باید روز 13 بهمن ماه در چارچوب رقاتبهای لیگ برتر به مصاف پرسپولیس بروند.

در حاشیه بازی :

**دیدار استقلال و اشتوتگارت با یك دقیقه سكوت آغاز شد.

**تیم فوتبال اشتوتگارت در آغاز دوربرگشت رقابتهای بوندسلیگا پس از40 روزتعطیلی به مصاف هانزاروشتوك خواهد رفت.

**قبل از شروع بازی این دوتیم ، اشتوارت مدیر باشگاه اشتوتگارت، سفیر ایران در آلمان و آصفی سخنگوی وزارت امور خارجه در ورزشگاه حضور پیدا كردند و درآغاز بازی با بازیكنان دو تیم دست دادند و مراسم ابتدای بازی را به جای آوردند.

**حدود 9 هزار تماشاگر با خرید بلیت های ویژه این مسابقه را از نزدیك تماشا كردند.

**هوای شهر روتلینگن به هنگام شروع بازی 2 درجه بالای صفر بود اما آسمان آفتابی و زمین عالی ورزشگاه كروز آلیشه زمینه را برای انجام یك بازی خوب مهیا كرده بود.

**تمام عواید بلیت فروشی این مسابقه به مصیبت زدگان حادثه بم اختصاص خواهد یافت.

**تیمو هیلد براوند دروازه بان تیم اشتوتگارت، در نیم فصل اول بوندسلیگاه با 7 گل خورده به عنوان بهترین دروازه بان انتخاب شد و دراین دیدارازابتدا درتركیب تیمش قرار گرفت.

**قبل از شروع این دیدار بازیكنان و تماشاگران حاضر در ورزشگاه به احترام درگذشتگان حادثه بم یك دقیقه سكوت كردند.

**یدالله اكبری و داود سید عباسی دوبازیكن كلیدی استقلال به علت مصدومیت ازابتدا درتركیب این تیم قرار نگرفتند.

**كلاین هرت مسئول برگزاری این دیدار خیرخواهانه قبل ازبازی چند دقیقه ای را برای حاضران سخنرانی كرد.

**این دیدار را عادل فردوسی پور از آلمان گزارش نمود .

UserName