• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1382/11/02
  • تاريخ :

مایلی كهن:

بازیكنان خاطی به شكل مقطعی از اردو محروم می‌شوند

تغییرات وسیعی در فوتبال قطر ایجاد شده است

مرحله‌ی چهارم از اردوهای آماده‌سازی تیم ملی فوتبال المپیك طی روزهای شنبه تا دوشنبه هفته‌ی جاری در كمپ تیم‌های ملی فوتبال برگزار شد.

محمد مایلی كهن گفت: این تمرینات مطابق با برنامه‌های پیش بینی شده انجام شد به شكلی كه روز شنبه بازیكنان به گروه‌هایی كه در لیگ به میدان رفته‌اند و آنهایی كه بازی نكرده بودند تقسیم شدند كه بازیكنان ذخیره به مدت یك ساعت به انجام كارهای تمرینی مورد نظر پرداختند و در مورد سایرین نرمش ساده و ریكاوری انجام شد. روز یكشنبه نیز انجام كارهای تكنیكی و تاكتیكی در دستور كار قرار داشت كه در روز دوشنبه پس از كلاس تئوری نوبت صبح، بعدازظهر یك بازی دوستانه برابر تیم فجر تهران انجام گرفت كه جا دارد از سردار مشایخی به دلیل همكاری‌های لازم تشكر كنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال امید در ادامه، با اشاره به تشكیل پرونده‌ی پزشكی برای تمامی بازیكنان حاضر در اردو، در خصوص دلایل عدم حضور چهار بازیكن در این مرحله از تمرینات گفت: واقعیت این است كه به همراه انجام تمرینات جسمی و تاكتیكی، رعایت مقررات درون اردویی نیز ضروری است كه در غیر این صورت با مشكلاتی روبرو خواهیم شد. دادن تذكرات لازم از سوی كادر فنی در مرحله‌ی اول و سپس تذكر جدی‌تر در صورت عدم رعایت موارد گفته شده مورد نظر ما می‌باشد كه در نهایت بازیكنان خاطی به شكلی مقطعی از حضور در اردوها محروم خواهند شد تا رعایت مقررات و توجه به مسایل اردویی مد نظر قرارگیرد.

وی ادامه داد: از چهار بازیكن یاد شده، شفیعی و علوی آسیب دیده بودند، و سلیمانی و صادقی علیرغم اینكه بازیكنان خوبی هستند، باید به شكلی هدایت شوند زیرا در شرایطی كه صادقانه با بازیكنان برخورد می‌كنیم، انتظار داریم تا موارد مورد نظر را رعایت كنند.

مایلی كهن درباره‌ی دستاوردهای حضور خویش در قطر و تماشای تورنمنت فوتبال این كشور گفت: این رقابت‌ها با حضور سه تیم از آسیا شامل: قطر، ژاپن و كره، مراكش از آفریقا، پاراگوئه از آمریكای مركزی، دانمارك، نروژ و سوییس از اروپا و مجموعا 8 تیم در دو گروه برگزار شد كه تمامی كارهای لازم جهت حضور من در قطر ظرف 24 ساعت از سوی فدراسیون فوتبال و روابط بین‌الملل هماهنگ شد كه قابل تقدیر است، در قطر نیز سفارت ایران نهایت همكاری را انجام داد و فدراسیون فوتبال قطر نیز پیش از انجام مسابقات هر روز، شرایط حضور من را در استادیوم فراهم می‌كرد كه مسوولین سفارت نیز در محل مسابقات حاضر می‌شدند.

سرمربی تیم ملی المپیك یادآور شد: اولین چیزی كه در جریان این مسابقات ملاحظه كردم، ایجاد تغییرات وسیع در فوتبال قطر بود كه برگزاری مسابقات المپیك آسیایی 2006 دوحه قطر، تاثیر عمده‌ای را در این امر داشته است. از طرفی باشگاه الاتحاد، محل برگزاری این مسابقات نیز بسیار مجهز بود به شكلی كه بعید می‌دانم بهترین باشگاه‌های داخل نیز از چنین شرایطی برخوردار باشند. ژاپن بازی فوق‌العاده‌ای را به نمایش گذاشت و این در شرایطی بود كه تیم ملی زیر 21 سال این كشور در مسابقات حاضر بود و تیم ملی زیر 23 سال در اردوی استرالیا به سر می‌برد.

مایلی كهن ادامه داد: البته قطر بازی‌های ضعیفی را به نمایش گذاشت ولی نمایش كره قابل قبول بود و حتی با دو گل و به شكلی قاطع سوییس را شكست داد و نشان می‌داد كه برای تك تك دقایق بازی برنامه داشته و بسیار خوب كار كرده‌اند. در ادامه از طریق خبرنگاری چینی كه حتی جزیی‌ترین موارد را در مورد بازیكنان ایران، كره و ژاپن را یادداشت كرده بود، متوجه شدم تیم ملی این كشور در اسپانیا اردو زده است و طی روزهای 28 و 30 ژوئن و اول فوریه با روسیه، رومانی و مراكش مسابقاتی تداركاتی برگزار خواهد كرد.

وی با اشاره به اینكه بنا به گفته‌ی خبرنگار چینی، تیم‌های ملی بزرگسالان و امید این كشور به شكلی كاملا مجزا كار می‌كنند یادآور شد: حتی در مورد ژاپن و كره نیز این موضوع صادق است كه در مقابل، برای تیم ملی امید حداقل‌های ممكن را در فرصت زمانی موجود درخواست كرده‌ایم كه با مشكل روبرو است.

مایلی كهن همچنین در خصوص مباحث مطرح شده پیرامون حضور مشاور یا مربی خارجی در تیم امید،گفت: سازمان تربیت بدنی می‌تواند كمیته‌های مختلفی را تشكیل دهد و ما هم مطابق با برنامه‌های پیش بینی شده، در عمل موارد مورد نظر خود را با هماهنگی فدراسیون فوتبال انجام می‌دهیم، لذا در مجموع بایستی با تلاش، همیت و همكاری، سعی در جهت كسب موفقیت داشته باشیم.

وی در پایان خاطرنشان كرد: پس از انجام مسابقات هفته‌ی 19 لیگ برتر، بازیكنان را روز جمعه بعدازظهر به اردو فرا خواهیم خواند و طی روزهای شنبه و یكشنبه صبح تمرینات را پیگیری خواهیم كرد. یكشنبه بعدازظهر نیز بازیكنان در اختیار باشگاه‌ها قرار می‌گیرند و تا پس از مسابقات هفته‌ی بیستم در تیمهای خود حضور دارند. بازیكنان سه شنبه شب در محل اردوها حضور خواهند یافت تا چهارشنبه صبح عازم سنگاپور شویم.

گفتنی است دیدار ایران و سنگاپور روز شنبه یازده بهمن برگزار می‌شود.

UserName