• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1382/10/29
  • تاريخ :

اكبر غمخوار

:

بحران 121 را پشت سر گذاشتیم

با تكرار این روند در اصفهان بازی نخواهیم كرد

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس گفت: نمی‌توان ادعا كرد كه هر هفته و تمامی مسابقات را با پیروزی پشت سر بگذاریم ولی بازیكنان تیم تصمیم گرفته‌اند كه فوتبال زیبایی را ارایه دهند كه توام با نتیجه‌گیری لازم باشد. در این راستا برد برابر سپاهان عاملی تاثیرگذار از نظر روانی برای تیم خواهد بود.

اكبر غمخوار ، ادامه داد: پس از پایان بازی برابر سپاهان، از همان جایگاه ویژه، فحاشی‌ها آغاز شد و من تعجب می‌كنم شخصیت‌هایی كه علی‌الاصول باید دارای صلاحیت باشند چگونه دست به این كار زدند، به هر شكل نیروی انتظامی شرایط را كنترل كرد و به مدت 45 دقیقه در جایگاه ویژه صبر كردیم و به تیم هم اعلام كردیم كه از ورزشگاه خارج نشوند.

وی تصریح كرد: پس از آن، تماشاگران عادی اصفهانی كه به نظر می‌رسید تحریك شده‌اند با سنگ و چوب به ماشین من، حمله كردند به طوری كه شیشه عقب اتومبیل كاملا شكسته شد و در نهایت توسط نیروهای حراست به داخل ساختمان انتقال یافتیم. در ادامه توسط یك آمبولانس! از مهلكه نجات یافتیم گرچه سنگ پرانی‌های اصفهانی‌ها ادامه یافت و میهمان نوازی خود را عملا نشان دادند.

گرچه نیروی انتظامی هیچ عكس‌العملی را در این جریان نشان نداد كه به دلیل زخمی شدن چهار نفر از همكاران تا ساعت 20:30 شب در بیمارستان حضور داشتیم.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس با بیان اینكه افراطی‌ترین تماشاگران فوتبال متعلق به اصفهان می‌باشند، خاطر نشان كرد: در حال حاضر با فدراسیون فوتبال صحبت‌های لازم انجام شده است تا برخورد مناسبی با این گونه حركات انجام شود. جالب اینجاست كه معترضین در جایگاه به من می‌گفتند: «چه قدر به داور پول داده‌اید تا بازی به سود شما پایان یابد» در حالی كه سوابق مسابقات فصل جاری پرسپولیس نشان داده است كه در مواردی حتی با علی خسروی نیز مشكلاتی داشته‌ایم و حتی گل سپاهان نیز آفساید بود.

واقعیت این است كه تداوم روند كنونی باعث خواهد شد كه به طور قطع از حضور در اصفهان خودداری كنیم مگر اینكه امنیت تیم تضمین شود. در مورد اتفاقات حاشیه‌ای این بازی نیز پیگیری‌های لازم را از طریق نیروی انتظامی و فدراسیون فوتبال انجام می‌دهیم. پرسپولیس تاكنون 120 بحران را پشت سر گذاشته است كه این بحران 121 پرسپولیس بود كه به لطف خداوند آن را نیز پشت سر گذاشتیم.

غمخوار در ارزیابی از عملكرد پرسپولیس در مسابقه برابر سپاهان گفت: به نظر من تاكتیك تیم دفاعی بود ولی شیوه‌های جدیدی در تیم اعمال شده بود كه بازیكنان به درستی و به طور كامل آن را در زمین پیاده كردند ضمن اینكه بر خلاف مسایل مطرح شده در برخی رسانه‌ها، اساسا بگوویچ پیش از بازی هیچگونه تماسی با ایویچ و اتخاذ راه‌كارهای مورد نظر از سوی وی نداشته است.

وی با اشاره به انجام تمرین ویژه بازیكنان ذخیره و آغاز تمرینات مجموعه‌ تیم ، در خصوص عملكرد بگوویچ و مسایل مطرح شده از سوی برخی هواداران نسبت به ضرورت حضور پروین در تیم پرسپولیس، تصریح كرد: قبل از هر چیز لازم به توضیح می‌دانم كه حضور پروین در پرسپولیس و مسایل مربوط به آن نوعی تصور ذهنی است كه در هفته‌گذشته از طریق برخی مطبوعات در ذهن هواداران ایجاد شد ولی مساله‌ مهم این است كه تیم به خوبی نتیجه گرفت و حتی اگر بازی را واگذار می‌كردیم، باز هم به تركیب كادر فنی دست نمی‌زدم.

غمخوار در پایان گفت: اینك پرسپولیس فوتبال را به مراتب بهتر از قبل بازی می‌كند و در تمامی دنیا نیز روال بر این است كه سال اول حضور یك مربی جدید به عنوان سال شناخت، سال دوم برنامه‌ریزی و سال سوم نتیجه‌گیری می‌باشد. لذا كماكان حمایت قاطع خود را از بگوویچ اعلام می‌كنم.

UserName