• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1382/10/28
  • تاريخ :

اخبار ورزش

ی

بازی استقلال با فولاد خوزستان به تعویق افتاد

قائم مقام باشگاه استقلال تهران گفت: با هماهنگی فدراسیون فوتبال، روز چهارشنبه برای انجام بازی برابر اشتوتگارت راهی آلمان خواهیم شد و بازی هفته‌ نوزدهم استقلال نیز به تعویق خواهد افتاد.

هاشم ساعدی فر ، افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده چهارشنبه با 28 بازیكن و كادر فنی راهی آلمان خواهیم شد تا چهارم بهمن با اشتوتگارت بازی كنیم و بازی هفته‌ی نوزدهم با فولاد خوزستان نیز به عنوان معوقه در هفته‌های بعدی برگزار خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت مجاهد خذیراوی تصریح كرد: خذیراوی بازیكن خوب و شایسته‌ای است كه قراردادش را با باشگاه تمدید كرده و قرار است بعد از تست‌های پزشكی برای بازگشت به آمادگی به طور موقت به یكی از تیم‌های دسته یك منتقل شود تا با آمادگی كامل از سال آینده در استقلال توپ بزند.

ساعدی اظهار داشت: خذیراوی بازیكنی است كه هواداران استقلال هیچگاه شجاعت و توانایی‌هایش را فراموش نخواهند كرد بر این اساس با زمینه‌سازی انجام گرفته سعی خواهیم كرد شرایط مساعدی را برای بازگشت مجدد وی به عرصه‌ی فوتبال فراهم كنیم.

قائم مقام باشگاه استقلال تهران تاكید كرد: خذیراوی متناسب با خطایش مجازات متحمل شده است و از این پس با همت و غیرتش باید به دنبال كسب جایگاه سابق خود در فوتبال باشد.

وی گفت: هدف باشگاه استقلال فراهم كردن بستری برای جبران گذشته‌ها است كه در این راستا قطعا تصمیمی با رضایت مندی كامل اتخاذ خواهد شد.

ساعدی در پایان با اشاره به دو فاكتور انجام بازی زیبا و جوانمردانه خاطر نشان كرد: تیم استقلال ثابت كرد كه پتانسیل لازم و كافی را برای قهرمانی داراست و در این راستا با اعتقاد به این مهم به دنبال تحقق آن هستیم.

درجه بین‌المللی احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج اصلاح شد

درجه‌ بین‌المللی، احسان قائم مقامی، استاد بزرگ شطرنج ایران از 2549 به 2556 اصلاح شد.

یازدهم دی ماه امسال كمیته‌ درجات فدراسیون جهانی شطرنج اعلام كرد كه احسان قائم مقامی دارای درجه‌ی 2549 می‌باشد و در بین 150 شطرنج‌باز مطرح جهان قرار دارد.

قائم مقامی نیز به دنبال این خبر به درجه‌ی اعلام شده خود اعتراض كرد و بعد از بررسی مجدد و محاسبه كمیته‌ تصحیح درجات، درجه‌ی دقیق استاد بزرگ شطرنج ایران از 2549 به 2556 تصحیح شد.

گفتنی است كه بالاترین درجه‌ بین‌المللی در تاریخ شطرنج جهان 2831 و متعلق به گری گاسپاروف روسی است.

مسابقات كشتی آزاد انتخابی تیم ملی ـ كرمانشاه

نفرات برتر شناخته شدند

مسابقات كشتی آزاد انتخابی تیم ملی با شركت 208 كشتی گیر از سراسر كشور در دو شب متوالی از 25 دی طی 7 دوره و با انجام 289 كشتی در كرمانشاه پایان یافت.

با پایان یافتن مسابقات كشتی آزاد انتخابی تیم ملی در كرمانشاه 21 كشتی گیر به عنوان نفرات برتر اوزان هفت گانه این مسابقات شناخته وجواز ورود به مسابقات جام تختی را بدست آوردند.

در مسابقات فینال كهجمعه برگزار شد، در اوزان مختلف این نتایج بدست آمد و نفرات اول ودوم این رقابت ها مشخص شدند:

در 55 كیلوگرم مجید رودباری از تهران 6 بر یك محمد خرمن‌بیز از قزوین را مغلوب خود كرد، در 60 كیلوگرم مهدی حسین رضایی از تهران 5 بر 3 حمید محمدنژاد از مازندران را شكست داد و در 66 كیلوگرم رامین قربانی از مازندران 4 بر صفر قاسم تركمان از مركزی را برد.

در74 كیلو مهدی صادق‌نژاد 7 بر 4 سعید واگذاری هر دو از مازندران را برد، در 84 كیلوگرم رسول پیرمحمدی از كرمانشاه 6 بر 4 سعید ابراهیمی از همدان را مغلوب خود كرد، در 96 كیلوگرم حمید سیفی از همدان 3 بر یك بر مهران فاطمی چیره شد و در 120 كیلوگرم اشكان ازلی‌فر از كرمانشاه 7 بر 4 یاسر نورزایی از تهران را شكست داد.

این مسابقات از 25دی شروع شد و پس از برگزاری رقابتها نفرات برتر اوزان مختلف شناخته و نفرات اول تا سوم این مسابقات جواز ورود به مسابقات جام تختی را از آن خود كردند.

از سوی محمد مایلی كهن؛

 27  بازیكن به اردوی تیم ملی امید فراخوانده شدند

از سوی محمد مایلی كهن، 27 بازیكن به اردوی آمادگی تیم ملی فوتبال امید كشورمان فراخوانده شدند.

به گزارش ایسنا، سید مهدی رحمتی، میثاق معمار زاده، وحید طالب لو، ارشاد یوسفی، مرتضی كاشی، محمد نصرتی، حمید عزیز زاده، جلال كاملی، مرتضی ابراهیمی، رسول میر طرقی، حسین كعبی، مرتضی ایزدی، مصطفی مهدی زاده، علی بداوی، مهرزاد معدنچی، داود حقی، ایمان مبعلی، محرم نوید كیا، میثم بائو، صمد زارع، جواد كاظمیان، سید مهدی سید صالحی، آرش برهانی، فرهاد بوستانی، سعید لطفی، علیرضا عباسی فرد و علی علیزاده دعوت شدگان به اردو می‌باشند.

UserName