• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1382/10/25
  • تاريخ :

دكتر قریب در جمع خبرنگاران

:

ورزش حرفه‌ای بدون اقتصاد تدوام نخواهد یافت

استقلال ابتدا باید سهامی عام شود سپس به بورس برود

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: ورزش حرفه‌ای بدون توجه به مولفه‌های اقتصادی هرگز پایدار نخواهد بود و اگر عنصر اقتصادی را از ورزش حرفه‌ای حذف كنیم نمی‌توانیم به تداوم این حركت امیدوار باشیم.

دكتر محمد حسین قریب در جمع خبرنگاران با اشاره به موافقت رییس فدراسیون فوتبال با دعوت باشگاه اشتوتگارت از تیم استقلال و پرداخت عواید این دیدار به زلزله‌زدگان بم گفت: باشگاه اشتوتگارت از حمایت شركت بزرگ بنز كه جز 10 شركت بزرگ دنیا می‌باشد برخوردار است و ما برای استحكام موقعیت باشگاه استقلال باید وقت صرف كنیم و اقدامات اساسی انجام دهیم كه در این راستا جذب حامیان مالی و سازماندهی خصوصی سازی باشگاه استقلال در راستای سیاست‌های دولت و مشاركت اشخاص حقیقی و حقوقی به صورت ساختاری به همراه تثبیت اركان تشكیلاتی باشگاه استقلال از برنامه‌ی انجام شده ما می‌باشند.

وی با اشاره به قدمت شصت ساله باشگاه استقلال افزود: باشگاه استقلال حركتی همه جانبه در عرصه‌های فنی، اقتصادی، ورزشی و اجتماعی را شروع كرده است كه بتوانیم روی شكل گیری نهادهای مدنی و تشكل‌های خصوصی و غیر دولتی تاثیر گذار باشیم و نشان دهیم كه می‌توان با ورزش زندگی كرد.

دكتر قریب در عین حال با اشاره به روند خصوصی سازی باشگاه استقلال گفت: در راستای سیاست خصوصی‌سازی، باشگاه ابتدا باید به سهامی عام تبدیل شود و پس از آن در بورس عرضه شود. فعلا در مرحله‌ی اول هستیم و پس از آن باید از اینكه چگونه سهامی عام شود و اساسنامه‌ چگونه تغییر كند تعریفی ارائه شود و بر اساس توافق مجمع، درصدی از سهام را كه به سهامداران می‌توان واگذار كرد مشخص می‌شود.

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد شاكیان مالی باشگاه نیز اظهار داشت: ما در حال حاضر علاوه بر تعهدات امسال، 150 میلیون تومان از تعهدات قبلی را پرداخت كرده‌ایم. در مورد شاكیان مالی خارجی به استناد قراردادهای گذشته عمل خواهیم كرد و در مورد دوستان دیگر كه طلبكار هستند كم و بیش با هم ارتباط داریم و دعا می‌كنیم خدا به آنها صبر و به ما پول بدهد.

وی در پاسخ به یكی از خبرنگاران درباره‌ی فوتسال بانوان و بدهی استقلال به كخ گفت: یكی از برنامه‌های باشگاه توسعه‌ی ورزش بانوان است و به جز فوتسال كه هم اكنون فعال است در سایر رشته‌ها هنوز نتوانسته‌ایم سازماندهی داشته باشیم. در مورد كخ نیز مشكل خاصی وجود ندارد، وی سال گذشته برای هدایت استقلال، قراردادی را در ابتدای فصل با مدیرعامل سابق در هیات مدیره‌ مطرح كردند كه به طور كامل موافقت نشد و قرار شد بخشی از مبلغ این قرارداد را باشگاه پرداخت كند و بقیه با استفاده از سایر منابع و كمك‌های مردمی تامین شود كه تعهدات باشگاه پرداخت شده و بخش سایر منابع هنوز مانده و پرداخت نشده است كه میزان آن به صورت جزیی در جراید منتشر شده است و فكر می‌كنم 90 میلیون تومان باشد.

مدیرعامل استقلال همچنین درباره‌ی مسایل حاشیه‌ای تیم استقلال و موقعیت آینده تیم گفت: تا انتهای لیگ هنوز خیلی زمان مانده است و نتیجه این هفته قطعی تلقی نمی‌شود كه امیدواریم با همین نظم و اعتماد به نفس این روند ادامه داشته باشد.

لازم به ذكر است در این جلسه ساعدی ( قائم مقام باشگاه استقلال ) ، منزوی ، امیری ، نظری ( معاونین باشگاه ) ، قلعه نویی و حاجیلو نیز حضور داشتند .

در این جلسه نمایندگان شركت معتبر بنز، در مورد برنامه ها و اهداف خود و همچنین نحوه همكاری با استقلال سخنرانی كردند .

UserName