• تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1382/10/23
  • تاريخ :

اخبار ادبی وهنری 23 دیماه 1382

آغاز شمارش معكوس برای «سربازهای جمعه»

همزمان با به پایان رسیدن تصویربرداری «سربازهای جمعه» بیست و چهارمین فیلم مسعود كیمیایی، وارد مراحل نهایی آماده سازی جهت رساندن فیلم به بیست و دومین جشنواره ی بین المللی فیلم فجر شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایسنا، فیلمبرداری آخرین سكانس باقی مانده كه در حقیقت سكانس افتتاحیه ی فیلم است، طی 3 روز گذشته در پادگان «صفر یك» تهران انجام شد.

در این سكانس كه به چگونگی آشنایی سعید، رضا و فرامرز در یك سربازخانه می پرداخت، محمدرضا فروتن، بهرام رادان و پولاد كیمیایی بازی داشتند. «سربازهای جمعه» هم اكنون در مرحله ی تدوین است كه بلافاصله موسیقی آن نیز ساخته خواهد شد.

اندیشه فولادوند، پژمان بازغی، بهزاد جوانبخش، مریلا زارعی، بیژن امكانیان، سعید پیردوست و كیانوش گرامی به همراه سیاوش شاملو، ایفاگر دیگر نقش های فیلم «سربازهای جمعه» هستند كه به تهیه كنندگی هدایت فیلم ساخته می شود.

مسعود كیمیایی درباره ی این فیلم، گفته است: «سربازهای جمعه را بعد از چند سال دوری می سازم. هیچ چیز فرق نكرده، همان اسطوره های حاشیه نشین كه در كنار هم و با هم هستند. جامعه ای كه نیازی به اسطوره ندارد و برای نداشتن آن دلیل دارد و دلیلش را اجرا می كند».

«سربازهای جمعه، به دنبال این سراغ گیری است. بازیگران درجه یك هستند. فیلمبردار درجه یك است. آهنگساز درجه یك است. تهیه كننده درجه یك است. دستیارانم درجه یك هستند. در این میان، من میان سربازان و با آنها بی درجه و سربازیم.»

اخبار مرتبطبا این خبر

UserName