• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1386/07/30
  • تاريخ :

پیروزی مقتدرانه نوجوانان ایران برابر کویت

پیروزی مقتدرانه نوجوانان ایران برابر کویت

تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان با پیروزی برابر تیم فوتبال نوجوانان کویت شانس صعود خود به مرحله نهایی این رقابتها را افزایش داد.

مسابقات مقدماتی قهرمانی نوجوانان آسیا در گروه B با حضور تیم های ایران، نپال، اردن، کویت و بحرین از روز 25 مهرماه در ورزشگاه شهید دستگردی تهران آغاز شده است که تیم کشورمان در دومین دیدار خود عصر امروز برابر کویت به یک پیروزی پرگل دست پیدا کرد تا صعود خود به مرحله نهایی را قطعی کند.

در این دیدار علی دوستی سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان پدرام یزدانی ، بهرام دباغ ، صادق پورمحمد دوست(46- علی حیدری)، علی گودرزی ، ایمان شیرازی ، مهرگان گلبرگ، کاوه رضایی، افشین اسماعیل زاده(86- حمید خامنه)، پیام صادقیان، امید خلجی(60- فرهاد قلی زاده) و مهرداد یگانه را از ابتدا به میدان فرستاد که با وجود تلاشی که از خود نشان دادند در نیمه اول نتوانستند دروازه حریف را بازکنند.

در شروع نیمه دوم حملات تیم کشورمان شدت بیشتری بگیرد. با تهاجمی تر شدن تیم ملی نوجوانان بالاخره قفل دروازه کویت باز شد و در دقیقه 76 ضربه ایستگاهی زیبا که از جناح چپ توسط مهرداد یگانه روی دروازه کویت ارسال شد، با ضربه سر مدافع شماره 3 این تیم سعد العنزی به گل اول ایران تبدیل شد.

این بازیکن در دقیقه 86 روی پاس حیدری برای دومین بار ایران را صاحب گل کرد و در دقیقه 89 علی حیدری سومین گل کشورمان را وارد دروازه کویت کرد. تیم ملی نوجوانان در ثانیه های پایانی بازی صاحب یک ضربه پنالتی شد که این ضربه را پیام صادقیانی هدر داد.

پیروزی مقتدرانه نوجوانان ایران برابر کویت

تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان که در دیدار اول خود 7 برصفر تیم ملی نوجوانان بحرین را شکست داده بود با پیروزی 3 برصفر برابر کویت با 6 امتیاز درصدرجدول رده بندی این گروه قرارگرفت.

حسین فرکی مربی پیشین تیم ملی ، سیدرضا افتخاری نایب رئیس فدراسیون فوتبال ، محمدمایلی کهن سرمربی پیشین تیم ملی و حدود 500 تماشاگر این دیدار را از نزدیک تماشا می کنند.

برنامه ادامه این رقابت ها به شرح زیر است:

سه شنبه اول آبانماه:

- کویت - نپال، ساعت 14، ورزشگاه دستگردی

- اردن - ایران، ساعت 18، ورزشگاه دستگردی

 

دوستی: نوجوانان ایران از هیچ حریفی نمی ترسند

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان گفت: از هیچ تیمی نمی ترسیم و برای صعود مقتدرانه به دور بعد به فکر پیروزی در هر چهار دیدار هستیم.

علی دوستی که پس از پیروزی 3 برصفر امروز تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان برابر کویت در جمع خبرنگاران سخن می گفت ضمن بیان این مطلب افزود: اگر در مرحله مقدماتی بخواهیم از اردن و کویت بترسیم به اهداف بزرگ خود نخواهیم رسید. ما به این مسابقات آمده ایم تا هر چهار بازی را ببریم و مصمم هستیم دربازی بعد هم اردن و نپال را هم شکست دهیم.

پیروزی مقتدرانه نوجوانان ایران برابر کویت

سرمربی تیم فوتبال نوجوانان کشورمان ادامه داد: ما این دو پیروزی را مدیون مربیان بازیکن ساز ایران هستیم که در اقصا نقاط ایران با پرورش صحیح استعدادهای فوتبال در مجموع به موفقیت تیم های پایه کمک می کنند.

دوستی در مورد دیدار برابر کویت گفت: این بازیکنان جوان هستند و وقتی مطلع شدند این بازی به صورت مستقیم از تلویزیون پخش می شود دچار استرس و اضطراب شدند. به همین خاطر سعی کردیم این استرس و غرور ناشی از پیروزی پرگل برابر بحرین را از آنها دور کنیم که این مسائل باعث شد بیش از یک نیمه از زمان مسابقه را از دست بدهیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه با آمادگی بدنی بازیکنان موفق شدیم در 15 دقیقه پایانی مسابقه نتیجه دلخواه را بدست بیاوریم و با زدن سه گل صعود خود به مرحله بعد را قطعی کنیم.

همچنین حیدر احمدحیدر سرمربی تیم نوجوانان کویت، قدرت بدنی بسیار مطلوب و قدرت تکنیکی و تاکتیکی بالای نوجوانان ایران را دلیل اصلی شکست تیمش دانست.

 

 

UserName