• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1386/07/24
  • تاريخ :

تلخ و شیرین های دربی 63

تلخ و شیرین های داربی 63

با پایان یافتن مسابقه سنتی پایتخت و تقسیم امتیازات بین دو تیم پرسپولیس و استقلال، هیجانات و حساسیت های این مسابقه فروکش کرد.

البته به غیر از حادثه درگذشت هوادار 16 ساله، این مسابقه برخلاف 62 دربی گذشته، از حاشیه های کمتری برخوردار بود و هواداران دو تیم نشان دادند که مستحق دریافت عنوان بهترین تماشاگران دنیا هستند.

مطمئنا درسایه مسائل حاشیه ای و هیجانات کاذب این مسابقه، خواندن بازتاب های دربی 63، اتفاقات حاشیه و جذاب باقیمانده مانده از این دیدار بعد از 48 ساعت، می تواند جال توجه باشد.

 

شکستن رکورد فروش بلیت

دربی 63 تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس رکورد فروش بلیت مسابقات فوتبال در کشورمان را شکست.

در این دیدار که عصر روز یکشنبه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد، نزدیک به 70 هزار بلیت به فروش رسید که معادل 101 میلیون و 600 هزار تومان عواید بلیط فروشی این مسابقه بود که در تاریخ دیدارهای برگزار شده در کشور یک رکورد محسوب می شود.

پیش از این رکورد فروش بلیط درکشورمان به دیدار تیم های ملی ایران وعربستان در مرحله مقدماتی جام جهانی 2002 کره- ژاپن تعلق داشت.

به گفته رئیس سازمان لیگ برتر از مبلغ درآمدی حاصله از دیدار استقلال و پرسپولیس 60 درصد به تیم میزبان(استقلال) و 40 درصد به تیم میهمان(پرسپولیس) تعلق خواهد گرفت .

البته از مبلغ مذکورهزینه های جانبی شامل؛ 5 درصد سهم هیئت تهران ، 5 درصد سهم سازمان لیگ و 10 درصد سهم فدراسیون فوتبال کسر خواهد شد.

 

شاه حسینی: مشكل خاصی وجود نداشت

رییس كمیته‌ انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: پس از بررسی گزارش‌های داربی شصت و سوم در مورد مسایل این بازی تصمیم‌گیری می‌كنیم.

عبدالرحمن شاه حسینی همچنین اظهار داشت: گزارش‌های اولیه از داربی شصت و سوم نشان می‌دهد كه مشكل خاصی وجود نداشته است، با این حال باید گزارش‌ها به صورت كامل بررسی شود تا تصمیم نهایی را در مورد مسایل انضباطی این بازی بگیریم.

تلخ و شیرین های داربی 63

600 صندلی ورزشگاه آزادی تخریب شد

در جریان برگزاری شصت و سومین دربی شهر تهران حدود 600 صندلی تخریب شد و به بخشی از تاسیسات ورزشگاه خساراتی وارد آمد.

 با اینکه از شصت و سومین دربی شهر تهران به عنوان آرام ترین بازی تیم های استقلال و پرسپولیس یاد می شود اما در همین بازی آرام نیز به بخش هایی از ورزشگاه آزادی خسارت وارد شد.

براساس بررسی های به عمل آمده در جریان برگزاری بازی استقلال - پرسپولیس بین 590 تا 600 صندلی تخریب و به بخشی از تاسیسات ورزشگاه آزادی خساراتی جدی وارد آمده است.

پیش از این بیشترین خسارت وارده به استادیوم آزادی مربوط به مسابقه پرسپولیس -سپاهان در دیدار نیمه نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی در فصل گذشته است که بیش از 4312 صندلی شکسته بر جای گذاشت.

در بازی فصل گذشته دو تیم استقلال و پرسپولیس 1200 صندلی تخریب شد که بیشترین خسارت برجای مانده از بازی های آنهاست.

 

تست دوپینگ از 6 بازیکن سرخابی

پیش از برگزاری شصت و سومین دربی شهر تهران 6 بازیکن از دو تیم استقلال و پرسپولیس آزمایش دوپینگ دادند.

همانطور که پیش از این عنوان شده بود یکی از برنامه های کمیته ضد دوپینگ فدراسیون فوتبال اخذ آزمایش دوپینگ از بازیکنان دو تیم استقلال و پرسپولیس پس از برگزاری شصت و سومین دربی شهر تهران بود، بر این اساس پس از بازی یاد شده به صورت تصادفی شش بازیکن دو تیم انتخاب و مورد آزمایش قرار گرفتند.

از تیم فوتبال پرسپولیس فراز فاطمی، مهدی واعظی و الونگ الونگ و از تیم استقلال فرهاد مجیدی، علیرضا منصوریان و محمد نوازی برگزیده و مورد آزمایش قرار گرفتند.

در بین بازیکنان یاد شده علیرضا منصوریان و مهدی واعظی فرصت حضور در شصت و سومین دربی تهران را نیافتند.

 

کمترین حاشیه در دربی 63

مدیر ورزشگاه آزادی تهران گفت: شصت و سومین دربی تهران بهترین بازی دو تیم استقلال و پرسپولیس در زمان مدیریت من بود که کمترین حاشیه و جنجال را به دنبال داشت.

ضیا آذری با بیان این مطلب اظهار داشت: بازی شصت وسوم استقلال و پرسپولیس یکی از کم حاشیه ترین بازی های دو تیم بود. برای کاهش حساسیت های مخرب این بازی می توان عوامل متعددی را برشمرد که مهمترین آنها رقم خوردن نتیجه تساوی، هدایت درست مدیران دو باشگاه که بازیکنان و مربیان را به خوبی توجیه کرده بودند، همکاری دستگاه های مختلف برای برگزاری هر چه بهتر بازی و... بودند.

وی با اشاره به همکاری ارگان های مختلف برای برگزاری این مسابقه گفت: دستگاه های ذیربط دست به دست هم دادند تا یک روز خوب را شکل بدهند. از دید من به عنوان مدیر ورزشگاه تلاش آنها به ثمر نشست و روز یکشنبه یک دربی زیبا و فارغ از ناهنجاری را شاهد بود که در دوره مدیریت من در این ورزشگاه بی سابقه بود.

 

خسارت قابل توجهی به اتوبوس‌های شركت واحد وارد نشد

مدیرعامل شركت واحد اتوبوسرانی تهران با تقدیر از همكاری راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی در برگزاری داربی پایتخت گفت: برابر گزارشات دریافتی با همكاری بسیار خوب تماشاچیان تا كنون هیچ خسارت قابل توجهی به اتوبوس‌های شركت واحد وارد نشده است.

مهندس بیژنی افزود: گزارشات دریافتی از داخل و بیرون استادیوم آزادی، اتوبان تهران ـ كرج، پاركینگ‌های محل استقرار حاكیست خسارتی به اتوبوسها در این مسابقه وارد نشده است.

وی با اشاره به این كه در سطح شهر هم خسارت قابل توجهی به اتوبوس‌ها نداشته‌ایم این امر بسیار بی‌سابقه در طول مسابقات ورزشی دانست و گفت: جمع‌بندی نهایی پس از بازگشت تمامی اتوبوسها به پاركینگ‌های اولیه اعلام می‌شود.

مدیرعامل شركت واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به اعزام 1400 دستگاه اتوبوس به صورت مستقیم برای جابه‌جایی تماشاچیان دیدار استقلال تهران و پرسپولیس تهران گفت: این تعداد اتوبوس دو برابر ظرفیت اتوبوس‌ها در موارد مشابه بوده است.

تلخ و شیرین های داربی 63

تساوی در روز سرشار از احتیاط

حساسیت بالای دربی، دو تیم استقلال و پرسپولیس را آنچنان محتاط کرده بود که نتوانستند بازی جذابی را به نمایش بگذارند.

پایگاه خبری فوتبال آسیا در گزارشی پیرامون شصت و سومین دربی شهر تهران با بیان این مطلب نوشت: صدرنشینی قاطع پرسپولیس و وضعیت نامناسب استقلال در رده یازدهم جدول، دربی تهران را به حساس ترین بازی لیگ تا به اینجا تبدیل کرد اما 90 هزار نفری که در روز وسط هفته و در ساعت کاری به ورزشگاه آمده بودند بر خلاف انتظار با بازی محتاط دو تیم روبرو شدند که تقریبا نیمه اول را از یک رقابت دیدنی دور کرد.

در ادامه این گزارش می خوانید: در این میان امید روانخواه بازیکن جوان استقلال که از چهره های تازه تیم حجازی به حساب می آید در حالی که بازی، روندی عادی را طی می ‌کرد در دقیقه 57 با یک ضربه غافلگیر کنده از پشت 18 قدم گلی استثنایی زد تا پرسپولیس به بازی هجومی رو آورد.

گزارش پایگاه خبری فوتبال آسیا همچنین به تشریح شرایط بازی پس از ثبت گل استقلال پرداخته و خاطر نشان می سازد: استفاده از ضد‌حملات سریع در یکی دو صحنه، موقعیت‌های نسبتا خوبی برای آبی‌ها به وجود آورد، اما پس از آنکه قطبی فراز فاطمی را به خط حمله آورد و پرسپولیس شروع به ریختن توپ های بلند روی دروازه طالب لو کرد، حجازی تن به تعویض دیگری داد تاتیمش ناگهان به ترکیبی دفاعی تبدیل شود.

در خاتمه این گزارش می آید: بیرون کشیدن روانخواه و آوردن سعید لطفی مدافع، استقلالی ها را کمی عقب کشاند هر چند طالب لو در آخرین نقطه تیم بازیکنی شجاع بود و بارها ناجی دروازه اش شد. بالاخره پرسپولیس روی چند پاس کوتاه و سانتر شیث رضایی در دقیقه 83 با ضربه سر محسن خلیلی به گل رسید و بازی را به تساوی کشاند.

 

نیکبخت در رختکن استقلال

پس از پایان بازی استقلال - پرسپولیس علیرضا واحدی نیکبخت به همراه افشین قطبی و حبیب کاشانی در رختکن تیم فوتبال استقلال حاضر شدند و با آبی پوشان ملاقات کردند.

شصت و سومین دربی شهر تهران شاید آرام ترین بازی دو تیم استقلال و پرسپولیس بود که در داخل و خارج از زمین با کمترین جنجال و حاشیه همراه بود.

در این بین علیرضا واحدی نیکبخت که مورد توجه ترین بازیکن دربی بود پس از پایان بازی به همراه حبیب کاشانی و افشین قطبی در رختکن تیم فوتبال استقلال حضور یافت و با بازیکنان و مربیان این تیم گفتگو کرد.

نیکبخت که از برخورد هواداران استقلال دلگیر بود از فتح الله زاده و بزرگترهای تیم به خاطر این اتفاق گله کرد. مدیرعامل باشگاه استقلال هم تاکید کرد از لیدرهای هواداران خواسته بود که از فحاشی به بازیکنان و مربیان تیم مقابل خودداری کنند. فتح الله زاده از اینکه چرا بازهم نسبت به بازیکن پیشین استقلال فحاشی شده ابراز بی اطلاعی کرد.

 

آرزوی موفقیت قطبی برای استقلالی ها

افشین قطبی هم ضمن ابراز امیدواری به آینده روشن تیم فوتبال استقلال عنوان داشت تنها مشکل استقلال مسائل روحی است که با یک پیروزی برطرف خواهد شد. او در پایان برای اعضای این تیم و نتایج آینده اش آرزوی موفقیت کرد.

مطالب مرتبط :

دربی 63 برنده نداشت

UserName