• تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1382/10/15
  • تاريخ :

اخبار ادبی و هنری 15دیماه 1382

پایان كار جشنواره سرود ضامن آهو

مشهد – سومین جشنواره سراسری سرود ضامن آهو با پیام وزیر آموزش و پرورش و معرفی گروه های برتر در مشهد به كار خود پایان داد.

به گزارش واحد مركزی خبر، آقای حاجی در پیام خود به این جشنواره گفت: هنر جوشیده از ژرفای دل و عشق كمال جوی انسان است و بارگاه حضرت رضا(ع) خود مصداق كامل هنرهای انسانی و نمایشگاهی از آمیختگی دانش، عشق، وحدت و سرمشقی برای پویندگان و هنر آموزان است.

وی افزود: وقتی این هنر در خدمت پالایش و سازندگی قرار گیرد و آموزش و پرورش نیز خلاقیت، اخلاق و ارزشهای انسانی را وجهه همت خود قرار دهد این هنر می تواند در خدمت انسان سازی و تعالی بشر باشد.

رئیس سازمان دانش آموزی كشور نیز در این مراسم گفت: خردورزی، عقل مداری، بزرگ منشی و عشق واقعی به خداوند از برجسته ترین ویژگیهای زندگی حضرت امام رضا(ع) است.

دبیر سومین جشنواره سراسری سرود ضامن آهو نیز در این مراسم گفت: در پایان این جشنواره در بخش سرود، گروه های شهدای جام و ندای جام از شهرستان تربت جام به طور مشترك مقام نخست را كسب كردند. آقای ازهری افزود: در بخش دانش آموزان دختر، گروه سرود چكاوكهای حرم از آموزش و پرورش ناحیه 6 مشهد و گروه سرود مانده از آموزشگاه ناحیه 3 مشهد مقام نخست را كسب كردند.

در این جشنواره 14 گروه سرود از دانش آموزان شهرستانهای استان خراسان و گروه سرود از استان فارس با یكدیگر رقابت كردند.

UserName