• تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1382/09/30
  • تاريخ :

اخبار ادبی وهنری 29 آذر ماه 1382

نمایشگاهی از آثار نگارگران معاصر نگارخانه سعدآباد برپا می شود

نقاشی نحوه ای از بیان هنری است كه بی نیاز از ترجمه ی بی واسطه و مشترك همه بشر  است و می تواند از ورای فرهنگ ها، تمدن ها و زبان ها، در هر دوره از تاریخ ، با جوامع انسانی مرتبط شده و  با بشریت به گفت و گو بنشیند. این گفت وگو كه با لطف و شیوایی همره است، در قالب نگارگری ، ز فرم های زیبا و رنگ های شفاف و لطیف در مجموعه ای از گلها و ریاحین بر سنگ ها و صخره های افسانه ای ، فضایی خیال انگیز و شاعرانه را تصویر می كند كه چشم و دل هر بیننده ای را به خود فرا می خواند.

هنر نگارگزی ایرانی ساخته و پرداخته هنرمند یا یك اندیشمند نیست؛ بلكه در طول زمان با رعایت تمام عوامل تاثیر گذار و هنرمندان تاثیر پذیر شكل گرفته كه در نهایت آینه تمام نمای تفكر ایرانی – احساس ایرانی – اندیشه ایرانی و نهایت فرهنگ و هویت ایرانی است.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، نگارخانه سعد آباد این هنر ملی ایرانی را به نمایش گذاشته است. در این نمایشگاه آثاری از محمد باقر آقا میری ، لیلا برزگر یارمحمدی، آزیتا پاك نژاد، افسانه تائبی، سلینا پوریا، فریبرز جوقان، مهرداد خطایی، انژلا خلف بیگی، نازیلا قهرمان دهر، حسینعلی ماچیانی، رامین هراتی، حسن محمدی، سوسن هداوند و فهیمه یاسین زاده چشم نوای می كند.

افتتاحیه این نمایشگاه یكم دی ماه 1382 از ساعت 16 تا 20 شب می باشد و تا تاریخ 9 دی از ساعت 13-10 و 18-15 همه روزه به جز ایام تعطیل، برای بازدید علاقه مندان دایر است.

UserName