• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1386/07/09
  • تاريخ :

انیمیشن «كودك و سرباز» رونمایی شد

انیمیشن كودك و سرباز

در آستانه روز جهانی قدس

انیمیشن «كودك و سرباز» رونمایی شد

 در آستانه روز جهانی قدس، مجموعه انیمیشن «كودك و سرباز»، محصول جدید شبكه جهانی سحر كه به تقابل مظلومیت مردم فلسطین در درنده‌خویی و سلطه‌جویی رژیم صهیونیستی می‌پردازد، رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی شبكه جهانی سحر، در این مراسم كه با حضور محمد سرافراز معاون برون‌مرزی صدا و سیما، زهرا مصطفوی رئیس اتحادیه بین‌المللی سازمان‌های غیر دولتی حامی حقوق مردم فلسطین و جمعی از مدیران برون‌مرزی برگزار شد، برای اولین بار مجموعه انیمیشن سه بعدی «كودك و سرباز» به تهیه‌كنندگی داریوش دالوند به نمایش درآمد.

محمد سرافراز معاون برون‌مرزی صدا و سیما در بخشی از این مراسم ضمن تشكر از حضور فرزند ارجمند و یادگار امام خمینی (ره) و اشاره به سیر همراهی و همپایی انقلاب اسلامی ایران، با هداف ملت فلسطین و نصب‌العین قرار دادن حمایت از مسلمانان ستمدیده فلسطینی از سوی امام خمینی (ره) گفت: مسئله فلسطین پابه‌پای انقلاب اسلامی ایران پیش آمده و آنچه در روزهای اول شكل‌گیری نظام اسلامی در ایران، در حد یك شعار و آرزوی همبستگی با مردم فلسطین و تأثیرگذاری در سرنوشت این ملت، آنهم از كیلومترها دورتر از كانون تحولات فلسطین به نظر می‌رسید، امروز تحقق یافته و در گستره‌ها و ابعاد مختلف در حال پیگیری و استمرار است.

سرافراز انتفاضه فلسطین را نقطه آغاز پیدایش جریان شكست‌پذیرسازی انتفاضه از طریق كشاندن جریان سازش از سطح سران برخی كشورهای عربی به داخل مجموعه فلسطینی‌‌ها و گروههای مبارز با رژیم صهیونیستی دانست و تأكید كرد: قدرت پلیسی مستظهر به تشكیلات سازشكار فلسطین هم، نه تنها تاب مقاومت در برابر انتفاضه مردمی فلسطین را نیاورد بلكه در آن هضم شد و امروز كار به جایی رسیده كه مبارزه فلسطین در قالب حكومت و دولت قدرتمند حماس انجام می‌پذیرد و پی‌گرفته شدن آن و به نتیجه رسیدنش نیازمند حمایت همه جانبه تمامی تأثیرگذاران این زمینه در جهان اسلام است.

معاون برون‌مرزی سازمان، اعلام جمعه آخرماه رمضان به عنوان روز جهانی قدس را جزو ماندگارترین ابتكارات امام راحل (ره) دانست كه موجب گردهم آوردن تمامی آحاد جهان اسلام حول یك محور واحد یعنی آزادسازی قبله اول مسلمانان جهان از تجاوز رژیم جعلی و غیرقانونی اسرائیل و مایه وحدت دنیای اسلام شد.

وی همچنین به تشریح فعالیتهای برون‌مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در این رابطه پرداخت و با بیان تاریخچه‌ای از آن، اظهار داشت:در حال حاضر دو شبكه العالم و پرس، هر یك در سه نقطه فلسطین یعنی قدس، رام‌الله و غزه خبرنگاران مستقلی دارند كه به رصد، گزارش و تحلیل رویدادهای فلسطین می‌پردازند و تولیدات نمایشی، مستند و قالبهای متنوع برنامه‌سازی در دیگر شبكه‌ها و رسانه‌های برون‌مرزی نیز، هم به لحاظ كمیت و هم به لحاظ كیفیت در سطح بسیار خوبی قرار دارند و مورد استقبال مخاطبان ما در منطقه و جهان قرار دارند. به عنوان نمونه‌ وقتی سریال «چشمان آبی زهرا» تولید شد، به حدی مورد توجه واقع شد كه علیرغم ممنوعیت‌ پخش چنین مجموعه‌ای از رسانه‌های این كشور، شركتهای تركیه‌ای اقدام به دوبله آن كردند و این اثر ضد صهیونیستی، در شمارگان وسیع در قالب لوح فشرده در تركیه توزیع شد و با اقبال خوبی هم از طرف مردم منطقه روبرو شد.

در پایان این مراسم نیز شعرباف رئیس مؤسسه تحقیقات علمی - سیاسی ندا كه با انجام پژوهشهای علمی و سیاسی پیرامون فلسطین حضور چشمگیری در عرصه بررسی تحولات فلسطین و بحران خاورمیانه دارد، از همه فعالان موضوع دفاع از حقوق ملت فلسطین خواست با همیاری و همكاری بیش از پیش، زمینه‌های تحقق اهداف عالی بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران در آزادی فلسطین از قید تجاوز رژیم صهیونیستی را فراهم آورند.

«كودك و سرباز» عنوان یك مجموعه 13 قسمتی است كه ماجراهای برخورد یك سرباز رژیم صهیونیستی با یك خواهر و برادر خردسال فلسطینی را به تصور می‌كشد. در تمامی این داستان‌ها ابتدا سرباز با تكیه بر قدرت تسلیحات نظامی و برتری ظاهری كودكان فلسطینی را مغلوب خوی درندگی و تجاوزگری خود می‌كند اما در نهایت این هوش، اتكا به نفس و انگیزه قوی كودك فلسطینی است كه موجبات شكست، اضمحلال و فرار از صحنه سرباز صهیونیستی را فراهم می‌آورد. این مجموعه به زودی از شبكه جهانی سحر پخش می‌شود.

منبع : خبرگزاری فارس

 

UserName