• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1386/07/08
  • تاريخ :

 

جادوگری شما را تضمین می‌كنیم

  

جادوگری

 

تمایل گروه‌هایی از مردم به جادو و جنبل زیاد شده حتی آموزشگاهی در تهران این علوم عجیب وغریب را  به‌صورت حضوری آموزش می‌دهد.

جلسه معارفه كلاس‌های مؤسسه اینجا برگزار می‌شود؛ یك آپارتمان نوساز، انتهای كوچه بن‌بست. مردی كت و شلواری با مو و ریش بلند، در را باز می‌كند و شاگردها را به تنها اتاق آپارتمان می‌برد؛ 2 ردیف صندلی 5 تایی توی كلاس هست، اینجا، كلاس مؤسسه‌ای است كه كارش آموزش جادو و جنبل است؛ از وردخوانی و رمل بگیر تا طلسم‌ها و تعبیرخواب‌ و علم‌الواح!

كلاس با معرفی مباحث تدریس شروع می‌شود؛ 12 تا جزوه كه هر كدام با قیمتی بین 5 تا 30 هزارتومان، -جدا از شهریه كلاس‌ها- به متقاضیان فروخته می‌شوند؛ جزوه علم اعداد، علم الواح، جزوه علم رمل، جزوه علم نجوم، جزوه علم اذكار، جزوه فنگ‌شویی و...

كافی است كمی از صفحات جزوه‌ها را ورق بزنید تا دست‌تان بیاید توی این علوم شبه غریبه دقیقا قرار است با چه مباحثی سر و كار داشته باشید؛ مثلا علم عدد می‌خواهد بگوید توی دنیا هر چیزی بر پایه عدد است و به كمك آن می‌شود موكل‌ها یا خادمان را پیدا كرد.

با علم جفر و علم رمل می‌توانید آینده را پیشگویی كنید. با علم لوح قرار است جداول ماتریس مانندی را طراحی كنید و با این جداول به هدف‌های دست‌نیافتنی‌تان برسید! در قسمت دیگر جزوات، دعاها و ذكرهای مشكل‌گشا و معجزات آنها آمده؛ چطوری با دعا در كنكور قبول شوید؛ چطوری با ذكر و دعا، یك شبه یك‌میلیون‌تان را بكنید یك میلیارد؛ چطور با ذكر توی مسائل شغلی‌تان موفق باشید!

در ادامه این توضیحات هم به این نكته‌ اشاره شده كه به جای اینكه به افراد حقه‌باز، تحت عناوین «دعانویسی» و «عریضه‌نویسی» و «طلسم» و... پول كلانی بپردازید  بدون اینكه نتیجه‌ای بگیرید، می‌توانید از مجموعه‌ای كه در این زمینه تهیه شده و «معجزه اذكار» نام گرفته است، استفاده كنید!

وقتی سركلاس بنشینید، توجیه‌تان خواهند كرد كه چطور می‌شود از این‌ جزوه برای رفع مشكلات مختلف و باطل كردن سحر و جادو و رفع مشكلات زن و شوهری استفاده كرد.

در كنار جزوات، سی‌دی‌هایی هم تدوین شده كه روی میز خانم دفتردار  چیده شده‌اند؛ «مجموعه علم حروف، طریقه یافتن موكل‌ها، طریقه ارتباط با جن و اعمالی جهت كارگشایی و...»، «مجموعه علم نجوم و ستاره‌شناسی، مطالبی جالب در مورد اصطلاحات مهم نجوم مانند شرف در شمس، قمر در عقرب و...» و اینكه در چه روزهایی چه اعمالی باید انجام شود و جدول ساعات طالع برای دعانویسی و بسیاری مطالب جذاب و خواندنی دیگر به قیمت 15 هزار تومان.

 

 

چه  می‌كنند اینها؟

فروش اینترنتی هم دارند؛ یعنی یك آگهی گذاشته‌اند توی اینترنت و جزوه‌هایشان را از این طریق می‌رسانند به دست متقاضی‌ها. توی آگهی‌ها اسم‌های عجیب و غریبی را می‌شود دید؛ اسم‌هایی مثل كیمیا، لیمیا، هیمیا، سیمیا و... جلوی هر كدام از این عنوان‌های خفن هم توضیحاتی نوشته‌اند.

مثلا در تعریف علم هیمیا آمده: «این علم تسخیرات باشد كه از معرفت به احوال سیارات سبعه از حیث تصرف آنها كه فواعل علوی‌اند در قوابل سفلی اثر دارند و موضوع آن دعوات و خواتیم و نجولات آنها و تسخیر روحانیات و عزایم جنیان و معرفت اقداح و منازل و افسون‌ها و احراز است». حالا اینكه منظور از این جملات قلنبه سلمبه چیست، خدا می‌داند.

 

در كنار این جزوه‌ها برای آنهایی كه خیلی عشق جادوگری‌اند، كلاس حضوری هم دایر شده است. دوره‌هایی مثل «علم حروف» كه قرار است طریقه یافتن موكل‌ها و ارتباط با جن و اعمالی در جهت كارگشایی را به شما یاد بدهد. علم جفر و مدیتیشن تبتی و هندی هم البته برای علاقه‌مندان هست.

اگر بخواهید درباره این كلاس‌ها  بیشتر بدانید، باید خدمت‌تان عرض كنیم كه در توضیح آنها در سایت مؤسسه آمده: «موكل در لغت به معنی نگهبان و محافظ است. در مسائل دعانویسی و طلسم و جادو از موكل استفاده می‌شود». آیا می‌دانستید موكل‌ها خودشان 2 نوعند؟ «موكل‌ها بر 2نوعند؛ موكل‌های آسمانی كه همان فرشته‌ها هستند و موكل‌های زمینی كه معمولا جن‌ها هستند. هر حرف، هر نام، هر شب و... دارای موكل مخصوص به خود است». مثلا اسم موكل‌های (خادمان) شب به این صورت است:

شنبه: شمعون/ كسفیائیل/ للطهطیل

 

یكشنبه: دعوان/ روفائیل/ فهططیل

 

دوشنبه: خراش/ جبرائیل/ لفهططیل

 

و آنها قرار است توی این كلاس‌ها درباره طریقه یافتن این موكل‌‌ها و چگونگی كمك گرفتن از آنها برایتان حرف بزنند. البته برای این كار باید بین 150 تا 500 هزار تومان ناقابل پول خرج كنید. آخرش هم بروید گوشه خانه آن‌قدر ورد بخوانید تا شاید عمل كند و بتوانید گره كار ملت را باز كنید!

 

نفری 2 بال!

قدیم‌ترها، اساتید شاگردان‌شان را ماه‌ها می‌دواندند تا از استحكام‌شان مطمئن شوند اما امروز توی كلاس‌های مؤسسه‌ای مثل این، در طول یك ترم 6 هفته‌ای می‌خواهند روش نگارش جداول جفر جامع را به شاگردها یاد بدهند. می‌گویند: «حتما خود فرد باید این جداول را پر كند ولی 3 – 2 سال نحوه پر كردن‌اش طول می‌كشد». در عین حال می‌گویند: «همین جداول به صورت آماده هم توی بازار با قیمت حدود 100 تا 200 هزار تومان فروخته می‌شود».

 

«رازهای پرواز» از نظر آنها یعنی یك بال دانش و یك بال قدرت. و نظر استاد كلاس معارفه این است كه «اساسا هر كسی می‌تواند در راه دانش گام بردارد حتی اگر آن دانش در كسب فیوضات الهی باشد».

 بهمن تهرانیان ـ جامعه‌شناس ـ این نگاه را رد می‌كند: «در آموزش قدیم، یك حالت تعلیم و تزكیه با هم بوده؛ استادهای قدیم فقط برایشان مهم نبوده كه بیایند یك تعداد واحد را در یك تعداد ترم مشخص درس بدهند و بروند بلكه خود شاگرد هم برایشان مهم بوده. ولی الان در چنین مؤسساتی این‌طور نیست و وقتی آموزش عام شد، طرف حق دارد هر چیزی را یاد بگیرد و دیگر كاری ندارد به جنبه‌های اخلاقی و معرفتی قضیه. یك‌جور رویكرد پست مدرن به سنت كه می‌خواهد همه چیزهای سنتی گذشته را – حالا به هر قیمتی – قابل استفاده برای عوام كند».

 

هزار راه نرفته

كلاس‌های این مؤسسه به صورت تك نفره بین یك استاد و یك شاگرد برگزار می‌شود. استاد، خانمی است كه – اتفاقا اسم كوچكش هم «مهربان» است – می‌نشیند آن‌ور میز و مثلا در مبحث علم جفر برایتان حرف می‌زند؛ «جفر در واقع به معنی پوست بزغاله‌ای است كه وسیع باشد و چیزهای زیادی را در خودش جا بدهد».

كاربردهای علم جفر برای كسانی كه باورش دارند، اینهاست: «شرایط برآورده شدن آرزوها، بهبود بیماری‌ها با خواندن دعا، زمان‌های خوش شگون و بدشگون، شماره‌های آریایی، لرزشی، مادی و شماره‌های نیرومند و...».

خانم «مهربان» 2ساعت در هفته برای شاگردان‌‌اش مباحثی از این دست را تدریس می‌كند و باقی روزهای هفته، ولشان می‌كند به امان خدا تا به قول استاد كلاس معارفه «هر فرد روش سلوكی خودش را پیدا كند!». و انگار دیگر این زیاد مهم نیست كه یك شاگرد در طول هفته چطور می‌تواند از پس درك مباحث سنگین جادوگری بربیاید!

استاد كلاس معارفه كه اعتقاد دارد شاگردها از این شیوه تدریس راضی‌‌اند، این را ناگفته نمی‌گذارد كه «تمام كسانی كه به كلاس‌های ما آمدند، از جزوه‌های ما استفاده درست كردند و خودشان زنگ می‌زنند و به خاطر تحولات مثبت زندگی‌شان از ما تشكر می‌كنند!».

اگر بخواهید پی انگیزه شاگردان این كلاس‌ها را بگیرید، به حرف‌های آقای تهرانیان می‌رسید كه «اكثر این افراد دنبال حس تمایز از بقیه دور و بری‌هایشان هستند و مدركی كه از این‌جور مؤسسات می‌گیرند این حس را به آنها می‌دهد كه آنها از طبقات مرفه هستند و همچنین پرداخت مبالغ بالا، برایشان حس فخرفروشی می‌آورد.

این افراد تصور می‌كنند با تسلط به این علوم، زندگی‌‌شان یك شبه زیر و رو می‌شود و آینده دستشان می‌آید و می‌توانند بفهمند كه كجاها سرمایه‌گذاری كنند و مثلا برای كسی كه در بازار بورس است، طبیعی است كه بخواهد این علوم را یاد بگیرد تا در شغلش آیند‌ه‌نگری داشته باشد. این دو تا، 2 تركیب متناقض‌اند؛ یك نفر پی علوم سنتی می‌رود تا از پس امور جدیدش بربیاید!».

ادامه دارد.....

منبع: همشهری جوان

UserName