• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1386/07/03
  • تاريخ :

گزارش آخرین تمرین تیم ملی تكواندو

گزارش آخرین تمرین تیم ملی تكواندو

آخرین تمرین تیم ملی تكواندو پیش از اعزام به منچستر انگلستان، عصر یكشنبه در محل آكادمی ملی المپیك برگزار شد.

هادی ساعی و یوسف كرمی دو تكواندوكای اعزامی به مسابقات منچستر انگلستان هستند كه برای كسب دو سهمیه المپیك رده مردان به مصاف حریفان قدرتمند خود خواهند رفت.

حضور "استیون لوپز" و "بحری تان ریكولو" در وزن كرمی و همچنین حریفان كره‌ای و تایلندی در وزن ساعی، باعث شده است تا از قبل، كسب مدال و سهمیه المپیك را چندان ساده تصور نكنیم.

گزارش آخرین تمرین تیم ملی تكواندو

در آخرین تمرین تیم ملی تكواندو، علاوه بر ساعی و كرمی، ملی‌پوشانی مانند مهدیزاده، بی‌باك، خداداد و رجلی هم حضور داشتند كه سیدحسین عباسی، دبیر فدراسیون و مدیر تیم‌های ملی نیز از ابتدا بر سر تمرینات حاضر شد.

در ابتدای این تمرین كه به شكلی سبك انجام شد، از جمع مربیان، مجید افلاكی حضور داشت و ملی‌پوشان نیز با انجام چند تمرین كششی، بدن‌های خود را گرم كردند.

پس از ده دقیقه، اعضای تیم ملی در گروه‌های دونفره قرار گرفتند به شكلی كه بی‌باك - مهدیزاده، كرمی - ساعی، خداداد - رجلی به كارهای سبك تكنیكی و رد و بدل كردن ضربات پا پرداختند.

همزمان با این تمرین سه، چهار دقیقه‌ای، گرم بودن بازار SMS هم لطف دیگری داشت! و مربی و مسوول تداركات، به پیامك‌های دریافتی پاسخ می‌دادند!

گزارش آخرین تمرین تیم ملی تكواندو

در ادامه تمرینات، ملی‌پوشان در مقابل آینه به مدت دو دقیقه به رقص پا و تمرین تغییر گارد پرداختند كه متعاقب آن با تاكید افلاكی، تمرین ضد حمله آغاز شد.

در این لحظه ذوالقدر، سرمربی تیم ملی وارد سالن شد و پس از ادای احترام ملی‌پوشان به سرمربی تیم ملی، ذوالقدر راس تمرینات را زیرنظر گرفت و به دفعات تاكید كرد كه خود را در سالن مسابقات تصور كنید و هیچ كم كاری پذیرفته نیست.

در كارهای دو نفره، از جمله موارد موردنظر ذوالقدر كه با تذكر به ملی‌پوشان نیز همراه بود، خارج نشدن از خطوط كناری شیاپ چانگ و جایگیری مناسب بود.

در این لحظه پولادگر، رییس فدراسیون نیز با حضور در سالن تمرین، به نظاره عملكرد ملی‌پوشان پرداخت. به فاصله چند دقیقه، علی كفاشیان دبیر كل كمیته ملی المپیك و اصغر رحیمی، ناظر تكواندو نیز وارد سالن شدند كه تقریبا كار تمرینی سبك تیم ملی به پایان رسید.

كفاشیان در جمع اعضای تیم ملی تكواندو برای این تیم آرزوی موفقیت كرد و گفت: "همه شما تلاش‌های خود را انجام داده‌اید و من شاهد این زحمات بوده‌ام."

در این لحظه ذوالقدر گفت: "تنها كسی كه از جمع مسوولان به ما سر زد، آقای كفاشیان بود."

گزارش آخرین تمرین تیم ملی تكواندو

پولادگر نیز با بیان این كه سال ‌٢٠٠٠، همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، تیم ملی تكواندو در مسابقات جام جهانی فرانسه حضور داشت و برای اولین بار نیز قهرمان جهان شد، اظهار كرد: "امسال، تقارن ماه مبارك رمضان و مسابقات كسب سهمیه المپیك را به فال نیك گرفته و امیدوار به موفقیت تیم ملی هستیم."

كفاشیان نیز ورزشكاران و اهالی تكواندو را، مجموعه‌ای ارزشی دانست و در ادامه با تشكر از زحمات مربیان، بدون مقدمه به افلاكی، مربی تیم ملی گفت: "چربی افلاكی زیاد است!! كه افلاكی پاسخ داد درصد چربی بدن من ‌٨/٩ است!"

گزارش آخرین تمرین تیم ملی تكواندو

همچنین هادی ساعی نیز تاكید كرد: "همه بچه‌ها نهایت زحمت خود را كشیدند" كه در پاسخ وی، دبیركل كمیته ملی المپیك گفت: "آقای پولادگر، بچه‌ها را دریابید! ساعی همواره همه كارهای خود را درست انجام می‌دهد."

پس از صحبت‌های كفاشیان كه مصادف با اذان مغرب و افطار نیز شد، تمرینات با ذكر صلوات و ادای احترام به مسوولان حاضر، سرمربی و كاپیتان تیم ملی پایان یافت.

كاروان تكواندوی ایران،‌ بامداد سه‌شنبه سوم مهر عازم منچستر انگلستان می‌شود تا از روز جمعه پیكارهای خود را برای كسب سهمیه المپیك در دو گروه مردان و بانوان آغاز كند.

گزارش آخرین تمرین تیم ملی تكواندو

 

UserName