• تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1386/06/29
  • تاريخ :

لحظاتی با سریال‌های رمضان

میوه ممنوعه

وقتی كارگردان«میوه ممنوعه»و«مدار صفردرجه»یكی می‌شود!

شبكه‌های تلویزیونی كه هم‌چنان پخش سریال‌های روتین خود را در كنار سریال‌های ویژه رمضان ادامه می‌دهند، روز گذشته با اعلام این كه «مدار صفر درجه» پس از «میوه ممنوعه» پخش می‌شود، سعی كرد دو سریال از یك كارگردان همپوشانی نداشته باشد.

به گزارش ایسنا، تلویزیون كه در ماه مبارك رمضان، ساعت 21 و 45 دقیقه را به پخش سریال «میوه ممنوعه»(حسن فتحی) از شبكه دو سیما اختصاص داده است ، روز گذشته با پخش سریالی دیگر از این كارگردان نیز همراه بود و همانند هفته‌های گذشته «مدارصفر درجه» را از شبكه اول سیما پخش كرد.

بر این اساس شبكه اول برای پرهیز از همپوشانی «میوه ممنوعه» با دیگر سریال حسن فتحی، ساعت پخش «مدار صفر درجه» را به 22 و 30 دقیقه تغییر داد و این مساله از ساعاتی قبل در شبكه دو سیما نیز اعلام شد.

و اما حسن فتحی كه نسبت به حذف برخی صحنه‌های «مدار صفر درجه» طی هفته‌های گذشته ابراز گلایه كرده و گفته بود كه عوامل «میوه ممنوعه» در روزهای سه‌شنبه به وی نزدیك نمی‌شوند، چراكه می‌دانند حال خوبی ندارد، به نظر می‌رسد پخش دو سریال از وی در شب گذشته، استرس بیشتری را برایش به همراه داشته است.

سریال «شكرانه» كه برخی صحنه‌های آن در كشور تاجیكستان تصویربرداری شده و همزمان از تلویزیون این كشور هم پخش می شود، از روز گذشته با حضور«حامد» در تاجیكستان، پخش قسمت‌های خارج از كشور را آغاز كرد؛ هر چند تاكنون ارائه‌ی لوكشین‌هایی از تاجیكستان، به گفت‌وگوی تلفنی پوریا پورسرخ در كنار مجسمه‌ای سنگی و نمایش صحنه‌هایی از اداره پلیس و هتل محدود شده است.

گفته‌های كارشناس مذهبی سریال «اغماء» در خصوص حضور شیطان در هیات انسان، هر بیننده‌ای را به فكر انداخته كه این بار شیطان كیست؟! خصوصا كه از روز گذشته، شخصیتی عجیب هم به این سریال اضافه شده كه در باران هم خیس نمی‌شود!

سریال «یك وجب خاك» روز گذشته با گذراندن دقایقی طولانی در كلانتری به روی آنتن رفت. این سریال طنز كه به ندرت وجهی از ماه مبارك رمضان را در آن می‌توان یافت، روز گذشته با استفاده از مقواهایی كه به نظر می‌رسید بسیار شتابزده بر روی آن نوشته شده است و نصب آن پشت سر مامور نیروی انتظامی، ماه مبارك رمضان را به عموم شیعیان تبریك ‌گفت. هم‌چنین در بخشی از قسمت روز گذشته «افسر تحقیق»، با مقوای نسبتا بزرگی كه روی انیفورمش نصب شده و با خط نستعلیق(!) سمتش را بر روی آن نوشته بودند، مقابل دوربین ظاهر شد.

 

UserName