• تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1386/06/28
  • تاريخ :

نمایشگاه قرآن هنوز به نقطه اوج تعامل با مردم نرسیده است 

نمایشگاه قرآن هنوز به نقطه اوج تعامل با مردم نرسیده است

منبع: خبرگزاری قرآنی ایران

نمایشگاه قرآن یك كار موقت هر ساله است كه از نظر تعامل با مردم هنوز به نقطه اوج خودش نرسیده است.

سید«احمد مقیمی» قاری ممتاز كشور با بیان این مطلب گفت: در كشور ما برای امور قرآنی، متولی فراوانی وجود دارد، بنابراین نمایشگاه نمی‌تواند به عنوان یك مركز مستحكم و مستقل در این راستا گام بردارد و از نظر بحث تعامل هنوز به‌طور قاطع نتوانسته خودش را بقبولاند.

احمد مقیمی در پاسخ به این سئوال كه نقش نمایشگاه در كاهش موازی‌كاری در عرصه فعالیت‌های قرآنی تا چه حد است، تصریح كرد: حتی فوتبال هم زیر نظر فدراسیون فعالیت می‌كند، نمایشگاه فی‌نفسه ارتباط‌دهنده بین مراكز قرآنی است اما تعیین خط و مشی به علت نبودن در آن جایگاه نمی‌تواند از وظایف نمایشگاه باشد.

قاری ممتاز كشور با اشاره به حضور خود در نمایشگاه طی سال‌های گذشته به عنوان نماینده یك مركز قرآنی اظهار كرد: در نمایشگاه بیشتر بر آمار و ارقام و نمودارها توجه می‌شود و حتی مراكز نمونه منتخب نیز بیشتر از آمار ارایه شده گزینش می‌شوند و متاسفانه نهادی جهت مشخص كردن بهره‌وری و بررسی نتایج فعالیت‌های آن‌ها وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سئوال كه آیا نمایشگاه توانسته اهم فعالیت موسسات را به مخاطبان عرضه كند تاكید كرد: نمایشگاه جایگاهی برای آشنایی با مراكز قرآنی دیگر است و این‌كه نحوه ارتباط چگونه باشد و آیا مراكز بتوانند فعالیت‌های خودشان را خوب به مردم بشناسانند، بحث دیگری است.

مقیمی اظهار كرد: نمایشگاه به طور قطع می‌تواند عرصه مناسبی برای انتقال و معرفی فعالیت‌های فعالان قرآنی باشد و مردمی كه زیاد آشنا نیستند می‌توانند با انسان‌های جدید در عرصه قرآنی و با محصولات جدید قرآنی آشنا شوند.

سید احمد مقیمی گفت: من با این فرهنگ ایجاد شده كه فعالیت‌های قرآنی از جمله برپایی نمایشگاه قرآن تنها در ماه مبارك رمضان باشد به شدت مخالفم و باید در طول سال و در هر جایی كه می‌شود نمایشگاه قرآن داشته باشیم.

وی افزود: نمایشگاه قرآن كمبودهایی در بخش تبلیغات، اجرائیات و خدمات دارد و با تجدید نظر و سیاست‌گذاری درست در این بخش‌ها و بالا بردن جذابیت‌ها، ان‌شاءالله نمایشگاه قرآن از این حالت مظلومیت و رخوت در بیاید.

قاری ممتاز قرآن كشور افزود: من از آقایانی كه نمایشگاه را در بالاترین سطوح از نظر امكانات برپا كردند، به جهت این‌كه حركت قرآنی شاخصی است، تشكر می‌كنم .

 

روابط عمومی موسسه تبیان

 

UserName