• تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1382/09/18
  • تاريخ :

اخبار ادبی و هنری 18 آذر ماه 1382

باز هم؛ پهلوانان نمی‌میرند


سریال پهلوانان نمی‌میرند به كارگردانی حسن فتحی مجدداً از شبكه دوم سیما پخش می‌شود.

به گزارش خبرنگار بخش رادیو و تلویزیون ایسنا، این سریال تلویزیونی تصویرگر زمان گذشته است. زمانی كه هر پهلوان و ورزشكار مسلمان زاده در نزد دیگری صاحب ارج و قرب خاصی است شهر در امن و امان و آرامش است و همه اهالی آن به یگانه پهلوان پینه دوز شهرشان عشق می‌ورزند، تا اینكه در دل سیاه شب، دست ناآشنا و چهره پوشیده با قداره، جان عزیزی را به شیوه‌ی نامردان می‌گیرد از فردای آن شب شهر....

مجموعه‌ی داستانی پهلوانان نمی‌میرند به همت حسن بشكوفه در گروه فیلم و سریال شبكه دو سیما تهیه شده است كه تاكنون مجموعه‌هایی چون «شب دهم» و «روشن تر از خاموش» را با همكاری حسن فتحی بر روی آنتن برده است.

سریال پهلوانان نمی‌میرند به مانند دیگر ساخته‌های فتحی چون «شب دهم» در زمان پخش خود نظر بسیاری از مخاطبین را به خود جلب كرد.

این دو كارگردان و تهیه كننده تلویزیونی هم اكنون درصدد ساخت سریالی دیگر با نام «مدار صفردرجه» هستند كه به جریانات سیاسی بعد از جنگ جهانی دوم می‌پردازد.

به گزارش ایسنا، در سریال پهلوانان نمی‌میرند بازیگرانی چون: كتایون ریاحی، جمشید مشایخی، فخری خوروش و ... ایفای نقش كرده‌اند این مجموعه داستانی، از این هفته، شب‌های یكشنبه ساعت 21 از شبكه دوم سیما پخش و در دو نوبت تكرار(دیگر روزهای هفته) می‌شود.

UserName