• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1382/09/17
  • تاريخ :

آخرین اخبار از كشتی

كمیته فنی معرفی شد

اعضای كمیته‌ی فنی ناظر بر مسابقات قهرمانی كشور و انتخاب نفرات تیم ملی معرفی شدند.

استاد امیر حمیدی، دكتر محمد توكل، منصور مهدی زاده، محمد علی صنعتكاران، محسن فرح وشی، محمود معزی پور و منصور برزگر، به عنوان ناظر و اعضای كمیته‌ی فنی فدراسیون كشتی در رقابت‌های قهرمانی كشور كه 19 تا 21 آذرماه در سالن هفتم تیر تهران برگزار می‌شود، برگزیده شدند كه با نظارت كامل بر این رقابت‌ها و كلیه‌ی مسابقات انتخابی ماه‌های آینده، نفرات برتر و كشتی‌گیران با آتیه را جهت شركت در اردوهای تیم ملی انتخاب خواهند كرد.

تشكیلات فیلا تغییر خواهد كرد

دكتر محمد توكل گفت: عنوان نایب رییسی در فیلا تاثیری بر روی كارها و برنامه‌های ما ندارد.

نایب رییس فدراسیون جهانی كشتی با اشاره به پایان فعالیتش در المیپك آتن، در خصوص كاندید شدن مجدد خود گفت: از سال آینده ممكن است تغییراتی در ساختار فیلا بوجود آید. در یكی از این موارد، احتمال آن وجود دارد كه روسای كمیسیون‌های مختلف فیلا، نایب رییس شوند كه در این صورت به دلیل اینكه رییس كمیسیون پزشكی هستم، خود به خود این پست به من تعلق می‌گیرد و در این رابطه در جلسه‌ی آینده هیات رییسه فیلا كه اواخر فروردین ماه تشكیل می‌شود، تصمیم‌گیری می‌شود.

وی افزود: پست نایب رییسی تنها یك عنوان است و اگر مواردی كه در بالا ذكر شد، صورت نگیرد، ممكن است دوباره كاندید شوم كه البته بر روی برنامه و كارهای ما تاثیری نمی‌گذارد.

دكتر توكل درخصوص تغییرات كلی در قوانین كشتی گفت: اصولا هر طرحی كه به فیلا داده می‌شود، فیلا آن طرح‌ها را در اختیار فدراسیون‌های ملی قرار می‌دهد تا روی آنها كار كنند و نظراتشان را منعكس كنند. در رابطه با تغییرات كلی كه اخیرا از سوی فیلا پیشنهاد شده، از طالقانی خواستم تا متخصصین را دعوت كند و پس از اجرای مقررات جدید در مسابقه‌ای، نتیجه كار را به فیلا گزارش كنیم.

وی در خصوص نحوه پذیرفته شدن یا رد طرح جدید توسط فدراسیون جهانی كشتی گفت: پس از اعلام نتایج از سوی فدراسیون‌ها هیات رییسه بررسی مجددی خواهد داشت تا سپس در كنگره‌ی عمومی فدراسیون‌ها رای‌گیری كنند.

دكتر توكل در پایان خاطر نشان كرد: در كنگره‌ی عمومی فدراسیون‌ها از تمامی روسای فدراسیون‌های كشورهای مختلف دعوت می‌شود تا در رای‌گیری شركت كنند و این رای‌گیری در آتن برگزار خواهد شد.

محمدی : به آتن می روم


غلامرضا محمدی با ابراز رضایت از عملكرد خود در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا، گفت: از این پس خیلی راحت‌تر و بدون هیچ استرسی، برای مبارزه با حریفان وزن 55 كیلوگرم، روی تشك خواهم رفت.

نماینده وزن 55 كیلوگرم صنام در جام باشگاههای آسیااظهارداشت: اگر كادر رهبری تیم در این باره نظر دهد، خیلی بهتر است كه خودم در ارتباط با كشتی‌هایی كه در برابر حریفان كره‌ای، مغولستان و قزاقستان داشتم، اظهار نظركنم. اما در مجموع با توجه به اینكه از لحاظ روحی و قوای جسمانی كاملا آماده نبودم و در حین فشار تمرینات در این مسابقات شركت كردم، از عملكردم راضی‌ هستم.

وی علت باختش در برابر حریف قزاقی، را مسموم بودن جو داوری عنوان كرد و افزود: در این رقابت اگرچه كشتی كاملا به نفع من بود و اعضای كادر رهبری از جمله محسن كاوه، مشهدی آقایی و پور كریمی به خوبی به این مساله واقف بودند، اما در عین حال باز هم داوران، كشتی را به نفع حریف قزاقی سوت زدند.

وی اضافه كرد: برد و باخت در این رقابت‌ها اصلا برای من مهم نبود، بلكه مهم حضور در میادین خارجی بعد از 2 سال و نیم دوری از كشتی بود كه موجب شد با شكستن این سد، در آینده خیلی راحت‌تر روی تشك كشتی بروم.

محمدی با اشاره به اینكه انگیزه‌ی بیشتری برای تداوم تمریناتم پیدا كرده‌ام، تصریح كرد: تنها به خاطر این دوست داشتم در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا شركت كنم كه ببینم تا چه حد فشار و استرس حضور در جو مسابقات بین‌المللی را می‌توانم تحمل كنم و آیا این توان را دارم كه در یك روز فشار 3 كشتی‌ سنگین را تحمل داشته باشم كه خوشبختانه این آزمایش با موفقیت سپری شد و احساس می‌كنم، بعد از این ادامه‌ی كار چه در مسابقات آینده و چه در مسابقات انتخابی آتن، راحت‌تر خواهد بود.

وی در پایان با بیان اینكه تنها برای كسب مدال در آتن شركت خواهم كرد، خاطرنشان ساخت: هر چند به خوبی واقفم، راه سختی را پیش رو دارم اما با انگیزه‌ی قوی كه بعد از مسابقات جام باشگاه‌های آسیا پیدا كردم، تمریناتم را نسبت به گذشته محكم‌تر و مستمرتر ادامه خواهم داد و با حریفان داخلی كشتی خواهم گرفت، چون هدفم از حضور در المپیك آتن، فقط به منظور شركت در مسابقات نیست، بلكه در وهله‌ی اول، مبارزه شرافتمندانه و جوانمردانه در وزن 55 كیلوگرم و در نهایت كسب مدال المپیك است كه برای دستیابی به این هدف با تمام قدرت تلاش خواهم كرد.

محبی : از برزگر حمایت كنیم

محمد حسن محبی، گفت: برزگر باید تأمین كننده روحیات و خواسته های مردم باشد.

سرمربی اسبق تیم ملی كشتی ایران در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص انتخاب منصور برزگر برای سمت سرمربی گری تیم ملی كشتی ایران گفت: امروزه كشتی گیران تمایل دارند مربی را خودشان انتخاب كنند، لذا وقتی برزگر می‌گوید از من هیچ انتظاری نداشته باشید، بهتر بود این سمت را قبول نمی‌كرد اما با این وجود باید شرایط را برای موفقیت وی فراهم كرد.

محبی، كه خود نیز از كاندیداهای پست سرمربی‌گری تیم ملی بود، گفت: بهتر است من در خصوص واگذاری این سمت به خودم صحبتی نكنم و حالا كه برزگر سرمربی تیم ملی است باید از وی حمایت كرد تا كشتی‌گیران شایسته‌ای را در قالب تیم قرار دهد و من برای ایشان آرزوی موفقیت می‌كنم.

UserName