• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1386/06/26
  • تاريخ :

مستند حج از برنامه "مردم ایران سلام" پخش می‌شود

مستند حج از برنامه

مجموعه مستند سفر مجری برنامه "مردم ایران سلام" به شهرهای مکه، مدینه و اماکن تاریخی عربستان از روز شنبه در برنامه صبحگاهی شبکه دو پخش می‌شود.

محمدرضا شهیدی‌فرد درباره تغییرات برنامه "مردم ایران سلام" در ماه رمضان به خبرنگار مهر گفت: "ساختار این برنامه تغییر نخواهد کرد، اما از امروز شنبه 24 شهریور مباحثی درباره ماه رمضان خواهیم داشت و پرداختن به این مباحث و گفتگوهای مذهبی در برنامه افزایش خواهد داشت. معمولاً مردم در ماه رمضان بی‌حوصله و بی‌حال هستند و جریان‌های اقتصادی و فرهنگی کشور نیز در این ماه به حداقل کاهش می‌یابد."

مجری، تهیه‌کننده و کارگردان "مردم ایران سلام" ادامه داد: "از امروز به این موضوع می‌پردازیم که در حوزه‌ رفتارهای اجتماعی و اقتصادی در ماه رمضان چه کارهایی انجام دهیم تا شاداب باشیم و لطمه‌ای به فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی وارد نشود.  در حال حاضر رویدادهای ورزشی بعد از زمان افطار انجام می‌شود. بنابراین این فعالیت‌ها هم می‌تواند به نحو مطلوب ادامه پیدا کند."

وی درباره زمان پخش گزارش مکه مکرمه که او چندی پیش برای تهیه این سفرنامه عازم حج شده بود، توضیح داد: "سال گذشته گزارش‌هایی از مکه در برنامه پخش کردیم که با استقبال بینندگان رو به رو شد، به همین یکی از دلایل من برای تهیه گزارش استقبال بینندگان بود. این مجموعه مستند که از مکه، مدینه و اماکن تاریخی تهیه شده از امروز در برنامه پخش می‌شود."

شهیدی‌فرد در ادامه افزود: "این مستند به مراسم عمره مفرده، حال و هوای زائران در این سفر، رویدادهای تاریخی همچون غدیر خم و ... پرداخته است. علاوه بر آن اطلاعاتی هم از عربستان سعودی در اختیار بینندگان قرار می‌دهد. این مجموعه مستند هم اکنون مراحل تدوین را سپری می‌کند و فکر می‌کنم حدود 40 قسمت باشد."

مجری برنامه "مردم ایران سلام" درباره تغییرات این برنامه بعد از ماه رمضان توضیح داد: "دکتر شهرام یزدانی، جواد آتش‌افروز و اسماعیل میرفخرایی بعد از ماه رمضان به برنامه برمی‌گردند. بخش‌هایی حذف و اضافه می‌شود. البته توضیحات این بخش‌ها را در حال حاضر نمی‌توانم اعلام کنم تا اینکه قطعی شود. همچنین امیدوارم تغییراتی هم در دکور برنامه داشته باشیم."

وی درباره انتخاب امیرحسین مدرس به عنوان مجری این برنامه و اجرای همزمان وی در دو شبکه دیگر گفت: "قبل از پخش برنامه "مردم ایران سلام" از مدرس به عنوان مجری برنامه دعوت کردم، اما با وجود اینکه علاقه داشت، به دلیل مشغله‌ای که داشت نتوانست به برنامه بیاید و قرار شد بعد از ماه رمضان به برنامه بیاید. تا اینکه سفر حج پیش آمد و من از او دعوت کردم اجرای برنامه را به عهده بگیرد."

شهید‌ی‌فرد ادامه داد: "ورود او به این برنامه همزمان با مسئله برنامه "کوله پشتی" شد و او اجرای این برنامه را هم پذیرفت. به نظرم مدرس یکی از بهترین مجری‌های تلویزیون است که با رسانه کاملاً آشنایی دارد. البته در ماه رمضان هم هفته‌ای یک یا دو روز برای اجرا حضور دارد."

وی در پایان گفت: "تنها گزینه‌ای که احساس کردم با رنگ و لعاب و موضوع "مردم ایران سلام" همخوانی دارد، مدرس بود. من دو انتخاب داشتم؛ یا باید او را انتخاب می‌کردم یا فرد دیگری جایگزین او می‌شد که تناسبی با برنامه نداشت. به همین دلیل مدرس را انتخاب کردم. البته مردم هم در تماس با برنامه از نحوه اجرای او راضی بودند و حتی می پرسیدند مدرس کی دوباره به برنامه می‌آید."

 

منبع : مهر

UserName