• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 3421
 • يکشنبه 16/9/1382
 • تاريخ :

من به چنین پدری افتخار می كنم


رومینا بهنامی فر شاید خوش شانس ترین و خوشحال ترین عضو تبیان در یك ماه گذشته باشد. تعجبی هم ندارد او در قرعه كشی جوایز ویژه تبیان در نمایشگاه بین المللی قرآن كریم خودرو پراید را از آن خود كرد؛ آن هم از بین هزاران نفری كه منتظر شنیدن نام خود به عنوان برنده بودند. تبیان ضمن اهدای خودرو پراید به رومینا بهنامی فر مصاحبه ای با وی و پدرش انجام داده است كه در زیر می خوانید:

لطفاً خودتان را به طور كامل معرفی بفرمایید؟

یوسف بهنامی فر، 38 ساله، ساكن تهران دارای همسر و دو فرزند دختر( هلن و رومینا) مدرك تحصیلیم لیسانس حقوق قضایی است و به همراه همسرم در بانك صادرات مشغول به كار هستیم.

چه نرم افزارهایی را از غرفه تبیان تهیه كرده بودید و هدف شما از تهیه این نرم افزارها چه بود؟

CD هدی را به نام رومینا وCD  مناسك حج را به نام دختر بزرگم هلن خریداری كردم. ما معمولاً هر سال به نمایشگاه قرآن مراجعه می كنیم و نرم افزارهای قرآنی مورد نیاز خود را تهیه می كنیم.CD هدی را به عنوان یك نرم افزار قرآنی خوب، پسندیدیم و خریداری كردیم اما زمانی كه متوجه شدیم می توانیم در قرعه كشی شركت كنیمCD مناسك حج را هم خریداری كردیم . چون از طرفی من و همسرم برای سفر حج ثبت نام كرده ایم و از طرفی می خواستیم شانس بیشتری در قرعه كشی داشته باشیم.

هنگام خرید از تبیان چه قدر حدس می زدید كه برنده اول این قرعه كشی باشید؟

من فكر نمی كردم برنده شویم. چون ما خودمان در بانك صادرات قرعه كشیهای زیادی انجام می دهیم و می دانم كه شانس ما برای بردن پراید خیلی كم بود چون ما فقط دوCDتهیه كرده بودیم. اما همسرم گفت به دلش برات شده است كه ما برنده می شویم.

وقتی رومینا به عنوان یكی از 10 نفر برای قرعه كشی نهایی انتخاب شد چقدر احتمال می دادید كه برنده باشید و در آن هنگام چه احساسی داشتید؟

شانس خودمان را پنجاه پنجاه می دانستم. از جهت برنده شدن پراید اصرار خاصی نداشتم از خدا خواستم آن را نصیب كسی كند كه واقعاً آن را لازم دارد اما به خاطر خوشحال شدن رومینا، فقط و فقط به خاطر اینكه او دل شكسته به پایین برنگردد، دعا كردم كه قرعه به اسم او درآید و حالا هم خدا را به خاطر لطف خاصش شاكرم.

وقتی نام دخترتان به عنوان برنده نهایی اعلام شد روی سن رفتید و جمله ای با این مضمون بیان كردید:" به حق این ماه مبارك رمضان، نذر كرده بودم بخشی از ارزش این خودرو پراید را در صورت برنده شدن صرف تكمیل یك حسینیه كنم كه اكنون این سعادت نصیبم شد." در این مورد بیشتر توضیح بدهید.

بله درست است. هنگامی كه دیدم رومینا به عنوان یكی از 10 نفر نهایی انتخاب شد این فكر به نظرم رسید. ما یك حسینیه نیمه كاره داریم كه هنوز نتوانسته ایم آن را تكمیل كنیم من هم الحمدالله از نظر مالی مشكلی ندارم. این بود كه به فكر افتادم بخشی از ارزش این جایزه را برای تكمیل حسینیه صرف نماییم. لطف آقا ابا عبدالله هم شامل حال شد تا بتوانیم خادم حسینیه او باشیم.

این جایزه شرعاً و قانوناً به دختر شما تعلق دارد. آیا او راضی است كه شما بخشی از ارزش آن را صرف امور خیر نمایید.

با شناختی كه از دخترم دارم مطمئن هستم كه او هم راضی است . اما من تصمیم گرفته ام ارزش خودرو پراید را برای آینده رومینا و خواهرش محفوظ نگه دارم و مبلغ مربوط به تكمیل حسینیه را از پس انداز خودم تأمین نمایم تا حقی از دخترم ضایع نگردد.

در این چند روزی كه از خرید نرم افزارها می گذارد آیا از آنها استفاده كرده اید و در صورت استفاده آیا از آنها راضی بوده اید؟

بله كاملاً ، هدی نرم افزار ارزشمندی است. قرائت زیبای استاد شاطری و همچنین تفسیرالمیزان مرا بسیار مجذوب نموده است. نرم افزارحج هم با توجه به سفری كه من و همسرم در پیش داریم بسیار برای ما كارآمد بوده است و از آن استفاده می كنیم. به خصوص كه در این نرم افزار مباحث مختلف حج با تصاویر مناسبی به طور كامل توضیح داده شده است.

شما خودتان در بانك صادرات قرعه كشی های زیادی برگزار می كنید. قرعه كشی تبیان را چگونه ارزیابی می كنید؟

به نظر قرعه كشی كاملاً عادلانه بود. نه اینكه چون ما برنده این قرعه كشی شده ایم آن را عادلانه بدانم، بلكه از این نظر كه هیچ كس امتیازی نسبت به دیگری نداشت و قرعه كشی در حضور خود شركت كنندگان و به دست خود ایشان انجام می گرفت.

در اینجا نكته جالبی به خاطرم رسید. شاید برایتان جالب باشد اگر بگویم من خواب این قرعه كشی را قبلاً دیده بودم . الان كه فكر می كنم می بینم تقریباً مشابه همان چیزی شد كه در خواب دیدم. من در خواب دیدم كه در یك محفل مذهبی برنده یك ماشین شده ام، اما با توجه به اینكه آن زمان شناختی از تبیان نداشتم و همچنین چون در قرعه كشیهای زیادی شركت می كنیم تصور می كردم این یك اتفاق ساده و یك خیال سطحی باشد حتی یكبار به شوخی به همسرم گفتم بالاخره ما یك ماشین برنده می شویم، اما امروز آن خواب تعبیر شده است و ما واقعاً برنده یك خودرو پراید شده ایم. امیدوارم بتوانیم چه در بانك و چه در خانواده مبلغان خوبی برای تبیان باشیم.

گویا برنده اصلی را به فراموشی سپرده ایم بهتر است چند پرسش كوتاه هم از خود رومینا داشته باشیم.

خانم بهنامی فر لطفاً خودتان را بیشتر برای بازدیدكنندگان سایت تبیان معرفی نمایید.

من رومینا بهنامی فر هستم . ده سال سن دارم و در كلاس چهارم ابتدایی تحصیل می كنم.

فكر می كردی برنده شوی؟

اول فكر نمی كردم. اما بعد كه جزء ده نفر انتخاب شدم فكر می كردم كه برنده شوم.

هنگامی كه نام شما به عنوان برنده نهایی اعلام شد برای لحظاتی احساسات بر شما غلبه كرد و اشك و لبخند در هم آمیخت در آن زمان چه احساسی داشتید؟

نمی دانم، احساس خیلی عجیبی بود. انگار غافلگیر شده باشم. خیلی خوشحال بودم طوری كه اشك از چشمانم جاری شد. از بالا می دیدم كه خانواده ام مرا دعا میكنند تا برنده شوم اما وقتی برنده شدم دیگر هیچ چیز را نمی دیدم و اشك شوق در چشمانم حلقه زده بود فقط دوست داشتم پدر و مادرم را در آغوش بگیرم. در آن لحظات فقط می توانستم زیر لب خدا را شكر كنم.

شما شرعاً و قانوناً صاحب خورد پراید هستید. از اینكه پدرتان اعلام كرد بخشی از ارزش آن را می خواهد صرف امور خیریه كند ناراحت نیستید؟

نه، ناراحت نیستم، بلكه خیلی هم خوشحال شدم. من افتخار می كنم كه چنین پدری دارم كه چنین تصمیمی گرفته است.

دوست دارید با این جایزه چه كنید؟

هر مقدار آن را كه پدرم صلاح بداند صرف تكمیل حسینیه می كنیم. بقیه آن را هم برای آینده خودم و خواهرم سرمایه گذاری می كنیم.

امیدوارم در تمام طول زندگی موفق و سرافراز باشید. آیا حرف نگفته ای دارید؟

(آقای بهنامی فر): بله، ضمن تشكر از دست اندركاران موسسه تبیان و آرزوی موفقیت برای شما، باید عرض كنم من اعتقاد دارم انسان در اوج باید پایین دست را ببیند و این یكی از رموز موفقیت و رستگاری است.
UserName