• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1386/06/24
  • تاريخ :

شکست دوباره استقلال از دایی

شکست دوباره استقلال از دایی

جمعه 86/06/23

ورزشگاه: آزادى

استقلال: یك

گل: برهانى (۱۷)

سایپا: ۲

گل ها: برجلو (۴۵)، آلوز (۷۰)

داور: هدایت ممبینى

كمك ها: صفیرى و رفعتى

اخطار: پیروز قربانى (استقلال)، آلوز، آشتیانى و صادقى (سایپا)

تماشاگر: حدود 50 هزار نفر

استقلال: وحید طالب لو، پیروز قربانى، نوازى (مهدى امیرآبادى ۴۶)، سعید لطفى، میثم منیعى، روانخواه، پولادى، جبارى (منصوریان ۶۷)، برهانى، شفیعى (علیزاده ۷۷)، منتظرى

سرمربى: ناصر حجازى

سایپا: معمارزاده، على ترائوره، برجلو، سیدجلال حسینى، شریفى نسب، ابراهیم صادقى، میلاد زنیدپور، كیانوش رحمتى، جواد آشتیانى (شادمانى ۸۸)، مجید غلام نژاد (عشورى زاد ۹۲)، آلوز

سرمربى: على دایى

شکست دوباره استقلال از دایی

در روزى كه پیش بینى مى شد استقلال با حجازى بتواند با شكست سایپا دو تیر را با یك هدف بزند نه تنها نتوانست از عهده این مهم برآید بلكه با یك آرایش غلط و بازى ضعیف به ویژه در خط دفاع و چارچوب دروازه یك باخت بد را در كارنامه خود و حجازى دید. نبود امیرحسین صادقى و محسن بیاتى نیا تركیبى را روانه میدان كرد كه در واقع باب میل سایپا بود به ویژه اینكه جواد آشتیانى در طول ۴۵ دقیقه نخست همه كار در زمین كرد. او بارها مدافعان استقلال را دور زد و اگر نبود اعتبار و رابطه نوازى چه بسا او از دقیقه ۱۵ بازى تعویض مى شد. استقلالى ها در دقیقه ۱۷ روى پاس خوب جبارى به شفیعى توپ را روانه دروازه نارنجى پوشان كردند تا اشتباه سیدجلال حسینى و خروج بد معمارزاده گل را به نام برهانى رقم بزند.

شکست دوباره استقلال از دایی

بعد از این گل سایپا براى چند دقیقه تمركز خود را از دست داد اما برخورد توپ در دقیقه ۲۵ به تیر دروازه باعث شد تا آنها دوباره به خود آمده و تعادل را برقرار كنند. سایپا كه دفاع استقلال را متزلزل مى دید، بارها توسط آشتیانى مرد همه كاره خود در پشت ۱۸ قدم حریف صاحب موقعیت و شروع مجدد شد و در یكى از همین ضربات كاشته بود كه شریفى نسب توپ را روى دروازه استقلال ارسال تا وحید طالب لو در دفع توپ ناقص عمل كرده و در ریباند برجلو بازى را به تساوى بكشد.

شکست دوباره استقلال از دایی

با آغاز نیمه دوم امیرآبادى وارد زمین شد تا با یارگیرى و بازى من تومن با آشتیانى بلكه بتواند مقابل حملات سایپا را بگیرد، گرچه این حربه تا حدودى مؤثر نشان داد اما نوبت آدریانو آلوز بود كه از فضاى پشت مدافعان استقلال و اشتباهات فردى آنها سود برده و سایپا را برنده از زمین خارج كند. شوت او در دقیقه ۵۵ به تیر افقى دروازه خود اما این پایان هنرنمایى این بازیكن نبود چرا كه او در دقیقه ۷۰ توانست تیر خلاص را شلیك كرده و گل دوم سایپا را به نام خود ثبت كند. گل دوم هم پایان اشتباهات مدافعان آبى پوش و دروازه بان آنها و هنرنمایى آلوز نبود و اگر داور با دقت بیشترى عمل مى كرد، او مى توانست در این بازى دو گله شود. هر چه بازى رو به اتمام مى رفت استقلال كند و بى انگیزه نشان مى داد و برعكس این سایپا بود كه با دقت تمام و خونسرد سعى در اداره بازى داشت. دایى نشان داد در بردن از استقلال مهارت خاصى دارد و به اصطلاح درس خود را به خوبى به استاد خود پس داد و حجازى همچنان در كابوس سایپا ماند تا شاید وقتى دیگر.

مطالب مرتبط: 

دربی 63 در عید فطر

 

UserName