• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1807
 • يکشنبه 1386/6/18
 • تاريخ :

دستاوردهای المپیاد ورزشی ایرانیان

دبیر ستاد اجرایی المپیاد ، دستاوردهای مسابقات در برخی رشته ها را تشریح كرد .

حسن میرزا آقابیک دبیر ستاد اجرایی المپیاد ، در خصوص گزارش فنی مسابقات افزود : اولین المپیاد ورزشی ایرانیان تحت عنوان اتحاد ملی و انسجام اسلامی با حضور بیش از 17 هزار ورزشکار و کادر فنی و اجرایی طی مدت 20 روز به میزبانی 10 استان کشور بطور همزمان در 31 رشته ورزشی برای مردان و 22 رشته برای بانوان برگزار شد و در نهایت استان تهران با کسب 96 طلا ، 54 نقره و 61 برنز با مجموع 211 مدال مقام اول ، استان اصفهان با کسب 34 طلا ، 29 نقره و 33 برنز با مجموع 96 مدال مقام دوم و استان مازندران با کسب 20 طلا ، 13 نقره و 22 برنز با مجموع 55 مدال مقام سوم را کسب کردند .

وی ادامه داد : در این دوره از مسابقات 2197 مدال توزیع شد که تعداد 1374 مدال در بخش مردان و 823 مدال در بخش بانوان توزیع شده است . از نکات بارز در این دوره از مسابقات می توان به کشف استعدادهای ورزشی اشاره کرد که قبل از برگزاری این المپیاد اعلام شد در رشته های مختلف حداقل 100 چهره جدید به ورزش کشور در رشته های مختلف معرفی خواهند شد .

وی در خصوص دستاوردهای المپیاد ، خاطرنشان كرد: این دستاوردها شامل موارد زیر می شود :

 1- دعوت نفرات برتر رشته های وزنه برداری ، کشتی ، تکواندو و ووشو به اردوی تیم های ملی

 2- ناشناخته های هندبال را در المپیاد شناخیتم

 3 - ر رشته کاراته خواسته های ما از المپیاد برآورده شد

 4-خلق چندین رکورد جدید ملی در رشته های شنا و دوومیدانی

 5- کسب اولین عنوان سومی استان یزد در سطح کشور در رشته بسکتبال

 6- شکستن رکورد تاریخی زنده یاد سرکار خانم پوران شادپور در ماده 100 متر توسط خانم مریم طوسی از تهران

 7- حضور احمد غلامی پدیده مسابقات کشتی فرنگی در وزن 55 کیلو گرم از سیستان و بلوچستان

 8- شکستن رکورد ایران در دو 200 متربعد از 12 سال به میزان 17 صدم ثانیه توسط ایمان روغنی از تهران

 

گزارش کامل مسابقات و تجریه و تحلیل وضعیت استانها براساس امتیاز کسب شده و نحوه فعالیت فدراسیونها و بررسی وضعیت میزبانی استانها به طور کامل پس از بررسی توسط کارشناسان سازمان تربیت بدنی در اولین سمینار مدیران کل تربیت بدنی استانها و از طریق مطبوعات و صدا و سیما به اطلاع عموم هموطنان عزیز خواهد رسید .

وی در پایان گفت : در خاتمه جا دارد بخاطر تلاشهای بی وقفه استانداران محترم کشور به ویژه استانداران 10 استان میزبان و رؤسای محترم فدراسیونها و مدیران کل تربیت بدنی استانها بخاطر حضور فعال در المپیاد و مدیران کل 10 استان میزبان به ویژه استان تهران که کاری بس دشوار داشته اند و همچنین معاونان محترم سازمان تربیت بدنی ، اعضای شورایعالی المپیاد ، اعضای ستاد برگزاری المپیاد ، مدیران کل ستادی سازمان ، صدا و سیما و مطبوعات تشکر و قدردانی کنم و تشکر ویژه و قابل تقدیر به نمایندگی ازجامعه ورزشی کشور از مهندس علی آبادی معاون رییس جمهوری و رییس سازمان تربیت بدنی که با طراحی المپیاد و نظارت و پیگیری لحظه به لحظه مسیر حرکت المپیاد را هموار نموده اند و با دستور فعالیت دائمی ستاد بازیها برای دوره های بعدی که به همراه ایرانیان مقیم خارج از کشور در سه رده سنی برگزار خواهد شد و نشان از مدیریت ایشان دارد، مجدداً سپاسگزاری کنم . با توجه به اینکه این المپیاد بزرگترین رویداد ورزشی کشور در اولین سال اجرای خود برگزار شد ، طبیعتاً برخی اشکالات و نا هماهنگی ها را همراه داشت ، لذا دست اندرکاران و برنامه ریزان این همایش بزرگ و با شکوه آماده دریافت نقطه نظرات ، پیشنهادات و راهکارهای اجرایی و انتقادات همه عزیزان و خبرگان ورزش کشور هستند تا در سالهای آتی المپیادی با شکوه تر و کم نقص تر برگزار نمائیم .

دستاوردهای المپیاد ورزشی ایرانیان

جامهای قهرمانی استانهای برتر المپیاد اهدا شد

پنجشنبه با شناخت استان های برتر در االمپیاد جوایز آنان توسط رییس سازمان تربیت بدنی اهدا شد.

در پایان مراسم اختتامیه نخستین المپیاد ورزشی ایرانیان ، اهدای جامهای سه استان برتر رقابتها توسط مهندس علی آبادی رییس سازمان تربیت بدنی ، دكتر كامران دانشجو استاندار تهران و كیومرث هاشمی معاونت سازمان و رییس مركز توسعه ورزش قهرمانی انجام شد و طی آن جمشید تقی زاده مدیر كل تربیت بدنی تهران به عنوان استان اول ، بهروز منتقمی مدیر كل تربیت بدنی اصفهان به عنوان استان دوم و نصراله پریچهره مدیر كل تربیت بدنی مازندران به عنوان استان سوم جامهای قهرمانی مقامهای اول تا سوم را دریافت كردند .

گفتنی است ؛ پیام رییس جمهوری به مناسبت المپیاد با دست خط ایشان به صورت تقدیر نامه به رییس سازمان تربیت بدنی و استاندار تهران اهدا شد . ضمن آنكه به خاطر زحمات و تلاشهای استاندار تهران در راه برگزاری هر چه بهتر المپیاد ورزشی ایرانیان، لوح سپاس و ویژه ای از سوی مهندس علی آبادی به دكتر دانشجو اهدا شد .

دستاوردهای المپیاد ورزشی ایرانیان

 پیام رییس جمهور به بر گزار كنندگان المپیاد

رییس جمهوری كشورمان طی پیامی در اختتامیه نخستین المپیاد ورزشی ایرانیان این مسابقات را حركتی عمیق،آگاهانه و گسترده برای توسعه و تعمیق پایه های ورزشی سالم و هدفمند خواند .

متن پیام دكتر محمود احمدی نژاد كه توسط دكتر دانشجو استاندار تهران در مراسم اختتامیه المپیاد در سالن شهید افراسیابی تهران قرائت شد به شرح زیر است :

دوستان ، خوبان ، ورزش كاران ، ورزش دوستان

سلام بر شما و بر همت بلند و روح پاك و ایمانی همه شما.

می دانید كه ورزش صرفا یك دسته حركات بدنی و یا رقابت های خشك و خالی و یا تلاش همه جانبه برای برخی عناوین یا كرسی ها نیست . بلكه ورزش نماد اراده انسان برای برپایی جامعه ای سرشار از مردمانی پاك ، فعال ، پر نشاط ، جوانمرد ، سازنده و دوستدار یكدیگر و جهانی پر از عدالت ، مهرورزی و خداپرستی است . المپیاد ورزشی ایران زمین ، حركتی عمیق ، آگاهانه و گسترده برای توسعه و تعمیق پایه های ورزشی سالم و هدفمند و ایجاد فرصتهای طلائی برای بروز و شكوفایی استعداد های فراوان و شگرف جوانان و نوجوانان این سرزمین و ایجاد پشتوانه پایان ناپذیر از نیروهای فرزندان ملت بزرگ ایران برای گروههای مختلف ورزشی كشور و تضمین قهرمانی های متعدد و متنوع و فتح قله های بلند است . از همه دست اندركاران به ویژه سازمان تربیت بدنی و همه جوانان و نوجوانان عزیزی كه با حضور پرشور خود به این رویداد بزرگ ورزشی نشاط و هویت بخشیدند ، صمیمانه تشكر می كنم و برای همه فرزندان سرزمین الهی و ایمانی ایران عزیز ، سلامتی ، موفقیت و سرافرازی در تمام عرصه ها از خدای بزرگ و مهربان مسئلت دارم .

دستاوردهای المپیاد ورزشی ایرانیان

علی آبادی : توانایی میزبانی رویدادهای بزرگ را به اثبات رساندیم

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان تربیت بدنی در پایان اولین المپیاد ورزشی ایرانیان تصریح کرد : برای نیل به اهداف بزرگ در ورزش باید در سه بخش متفاوت در این عرصه برنامه ریزی داشته و فضاهای ورزشی را در حد کمال برای پسران و دختران ورزشکار فراهم کنیم .

 در مراسم اختتامیه نخستین دوره المپیاد ورزشی ایرانیان که پنج شنبه شب در سالن شهید افراسیابی مجموعه ورزشی شیرودی تهران برگزار شد ، مهندس علی آبادی ضمن قدردانی از تلاش تمامی ورزشکاران ، مربیان و دست اندرکاران حاضر در المپیاد ، دوره اخیر را به عنوان اولین دوره مسابقات مثبت ارزیابی کرد و این شروع را مقدمه ای برای المپیادهای بعدی دانست و افزود : المپیاد در سال آینده در سه مقطع سنی نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان برگزار خواهد شد . ورزش ما نیازمند یک برنامه قوی است تا ورزشکاران شایسته کشورمان بتوانند نام و آوازه ایران اسلامی را با قدرت در میادین آسیایی و جهانی جلوه گر سازند . داشته های امروز ورزش ضمن قابل تقدیر بودن ، بیانگر حقیقت ورزش ما نیست و برای نیل به اهداف بزرگ باید در سه بخش متفاوت برای ورزش برنامه ریزی داشته باشیم و فضاهای ورزشی را در حد کمال و تمام برای پسران و دختران ورزشکار ایجاد کنیم . توسعه ورزش باید از کوچکترین روستاهای دور افتاده کشور تا شهرها ، شهرستانها و در نهایت پایتخت عملی شود و در کنار آن فرهنگ ایرانی در ورزش غنی تر و پربارتر شود.

رییس سازمان تربیت بدنی با ابراز امیدواری برای کسب جایگاه چهارم بازیهای آسیایی 2010 گوانجو توسط کاروان کشورمان،از برنامه های تنظیم شده برای رسیدن به این مهم خبر داد و تصریح کرد : امیدوار هستیم که در گوانجو ، عنوان چهارمی را در دستان قهرمانان ایرانی ببینیم . برنامه هایمان را برای دسترسی به این هدف تنظیم کرده ایم و با قدرت به سوی آن پیش خواهیم رفت و در این راه فعالیت های ورزشی را توسعه بیشتری می بخشیم .

رییس شورایعالی المپیاد ورزشی ایرانیان ، گردهم آمدن بیش از 17 هزار ورزشکار از سراسر کشور در این المپیاد را از لحاظ کمی فراتر از بازیهای آسیایی دوحه ذکر کرد و گفت : این تعداد ورزشکار از نقاط مختلف کشور دور هم جمع شدند تا بزرگترین واقعه ورزشی را رقم بزنند که از این حیث حتی توانستیم شرکت کننده بیشتری نسبت به عظیم ترین رقابتهای قاره ای یعنی بازیهای آسیایی را در المپیاد ایرانیان شاهد باشیم .

وی افزود : جامعه ورزش ما اعم از مدیران ، مربیان و ورزشکاران در جریان این المپیاد ثابت کردند و به همگان نشان دادند که توانایی و قدرت برگزاری چنین رویدادهایی را به راحتی در اختیار دارند و حتی قادر به میزبانی رقابتهایی در سطح جهانی نیز هستند .

رییس سازمان تربیت بدنی در پایان ابراز امیدواری کرد که در سال آینده المپیاد ورزشی ایرانیان بزرگتر ، گسترده تر و هدفمندتر برگزار شود و خاطرنشان کرد:با برگزاری مطلوب المپیاد ، عقبه های قوی تری در ورزش به وجود می آید ، ضمن آنکه جا دارد از استانداران و مدیران کل تربیت بدنی سراسر کشور که تلاش کردند تا نمایشی جدید و دلپذیر از ورزش را به ظهور برسانیم ، تشکر کنم و امیدوارم سال آینده که در خدمت مردم هستیم ، گام های بهتری را در برگزاری رقابتها برداشته باشیم .

مطالب مرتبط :

المپیاد جنگ دارا و ندارها

 

UserName