• تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1382/09/13
  • تاريخ :

اخبار ادبی وهنری 13 آذر ماه 1382

تور موسیقی بوچلی برای ترویج تبادل فرهنگی


«آندرآ بوچلی»، در نخستین تور موسیقی خود به چین با حضور در جمع خبرنگاران خواستار رواج هر چه بیشتر تبادلات فرهنگی میان كشورها در راستای گسترش تفاهم میان ملل شد.

به گزارش آسوشتیدپرس این خواننده ی ایتالیایی كه از دوازده سالگی نابینا شده است درباره تور موسیقی خود به چین گفت: «این گونه برنامه ها و تورها به نفع موسیقی، فرهنگ و مردم است.» وی كه قرار است روز چهارشنبه در شانگهای اجرا داشته باشد، افزود: «به خصوص در این زمانه كه دنیا در وضعیت ناپایدار و پرتنشی به سر می برد اینگونه تبادلات فرهنگی نقشی مهمی در تفاهم و درك متقابل هر چه بیشتر میان مردم دارد.»

بر پایه این گزارش اركستر سمفونی شانگهای این خواننده ی 45 ساله را در اجراهای مختلف او همراهی خواهد كرد و بوچلی به همراه خواننده سوپرانوچینی «هوانگ یی نگ» ترانه «زمانی برای وداع» را به صورت مشترك اجرا خواهند كرد. گفتنی است بوچلی كه تاكنون 80 میلیون نسخه از آلبوم هایش در سرتاسر دنیا به فروش رفته اند در تور اخیر موسیقی خود مجموعه ای از كشورهای آسیایی را برای اجرای برنامه انتخاب كرده است. از جمله این كشورها چین است و او در پنج شهر مختلف آن برای دوستدارانش آواز خواهد خواند.

UserName