• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1386/06/15
  • تاريخ :

تندیس خانه سینما در دست كه خواهد بود

تندیس خانه سینما در دست كه خواهد بود

كاندیداهای دریافت 16 رشته‌ی یازدهمین جشن بزرگ سینمای ایران و همچنین نامزدهای دریافت بهترین فیلم كوتاه داستانی معرفی شدند.

به گزارش تبیان علی معلم سخنگوی خانه سینما و عضو شورای برگزاری جشن با اعلام این مطلب كه جشن یازدهم با تعداد 52 فیلم شركت كننده بالاترین میزان مشاركت آثار در سالیان گذشته داشته است .

معلم افزود: بنا به اعلام پرویز پرستویی دبیر جشن، براساس آمار رایانه‌ای مواخذ از آرای داوران جشن هنرمندان ذیل با كسب بیشترین امتیاز نامزدهای تندیس خانه سینما خواهند بود.

بنا بر این گزارش، فیلم‌های "اتوبوس شب"، "پاداش سكوت"، "خون‌بازی" و "پابرهنه در بهشت" بیشترین كاندیدها را دارند.

كاندیداهای بهترین فیلم:

1-مهدی همایونفر برای فیلم "اتوبوس شب"

2-احمد رضا معتمدی برای فیلم "قاعده بازی"

3-محسن علی اكبری برای فیلم "پاداش سكوت"

4-جهانگیر كوثری برای فیلم "خون بازی"

5-علی جلالی برای فیلم "روز سوم"

كاندیداهای بهترین كارگردانی

1-مازیای میری برای فیلم "پاداش سكوت"

2-كیومرث پور احمد برای فیلم "اتوبوس شب"

3-نقی نعمتی برای فیلم "آن سه"

4-بهرام توكلی برای فیلم "پابرهنه در بهشت"

5-رخشان بنی اعتماد و محسن عبدالوهاب برای فیلم "خون بازی"

كاندیداهای بهترین فیلم نامه

1-بهرام توكلی برای فیلم "پابرهنه در بهشت"

2-سعید شاهسواری و بیژن میرباقری برای فیلم "روز بر می‌آید"

3-رخشان بنی‌اعتماد، نغمه ثمینی، فرید مصطفوی و محسن عبدالوهاب برای فیلم "خون بازی"

4-كیومرث پوراحمد برای فیلم "اتوبوس شب"

5-فرهاد توحیدی برای فیلم "پاداش سكوت"

كاندیداهای بهترین فیلمبرداری

1-علیرضا زرین دست برای فیلم "رئیس"

2-بایرام فضلی برای فیلم "باز هم سیب داری"

3-بهرام بدخشانی برای فیلم "پاداش سكوت"

4-حمید خضوعی ابیانه برای فیلم "پابرهنه در بهشت"

5-محمود كلاری برای فیلم "خون بازی"

تندیس خانه سینما در دست كه خواهد بود

كاندیداهای بهترین تدوین

1-كیومرث پوراحمد و بهرام دهقانی برای فیلم "اتوبوس شب"

2-محمد رضا موئینی برای فیلم "آفتاب بر همه یكسان می‌تابد"

3-بهرام دهقانی برای فیلم "پاداش سكوت"

4-سپیده عبدالوهاب برای فیلم "خون بازی"

5-بهرام دهقانی برای فیلم "پابرهنه در بهشت"

كاندیداهای بهترین بازیگر نقش اول مرد

1-هومن سیدی برای فیلم "پابرهنه در بهشت"

2-عزت اله انتظامی برای فیلم "مینای شهر خاموش"

3-خسرو شكیبایی برای فیلم "دست‌های خالی"

4-حامد بهداد برای فیلم "روز سوم"

5-خسرو شكیبایی برای فیلم "اتوبوس شب"

كاندیداهای بهترین بازیگر نقش اول زن

1-باران كوثری برای فیلم "خون بازی"

2-یكتا ناصر برای فیلم "روز بر می‌آید"

3-نیكی كریمی برای فیلم "ستاره است"

4-مریلا زارعی برای فیلم "دست‌های خالی"

5-باران كوثری برای فیلم "روزسوم"

كاندیداهای بهترین صدابرداری

1-یدالله نجفی برای فیلم "بچه‌های ابدی"

2-حسن زاهدی برای فیلم "پابرهنه در بهشت"

3-محمد مختاری برای فیلم "اتوبوس شب"

4-مهران ملكوتی برای فیلم "پاداش سكوت"

5-یدالله نجفی برای فیلم "خون بازی"

كاندیداهای بهترین صداگذاری و میكس

1-محمدرضا دلپاك برای فیلم "خون بازی"

2- مسعود بهنام برای فیلم "اتوبوس شب"

3-محمد رضا دلپاك برای فیلم "قاعده بازی"

4-سیدمحمود موسوی‌نژاد برای فیلم "پابرهنه در بهشت"

5-محمد رضا دلپاك برای فیلم "خدا نزدیك است"

كاندیداهای بهترین طراحی صحنه و لباس

1-علی مربی برای فیلم "اتوبوس شب"

2-مجید لیلاجی برای فیلم "پابرهنه در بهشت"

3-امیر اثباتی برای فیلم "پاداش سكوت"

4-ژیلا مهرجویی برای فیلم "خون بازی"

5-ایرج رامین فر برای فیلم "پرونده هاونا"

كاندیداهای بهترین موسیقی

1-كارن همایونفر برای فیلم "آفتاب بر همه یكسان می‌تابد"

2- داریوش تقی‌پور برای فیلم "مینای شهر خاموش"

3- فردین خلتعبری برای فیلم "اتوبوس شب"

4- پیمان یزدانیان برای فیلم "پاداش سكوت"

5- علی صمدپور برای فیلم "پابرهنه در بهشت"

كاندیداهای بهترین بازیگر نقش مكمل مرد

1-فرهاد اصلانی برای فیلم "پاداش سكوت"

2-محمد رضا فروتن برای فیلم "اتوبوس شب"

3-صابر ابر برای فیلم "مینای شهر خاموش"

4-مهرداد صدیقیان برای فیلم "اتوبوس شب"

5-جعفر والی برای فیلم "پاداش سكوت"

كاندیداهای بهترین بازیگر نقش مكمل زن

1-بیتا فرهی برای فیلم "خون بازی"

2-پریوش نظریه برای فیلم "پاداش سكوت"

3-سیماتیرانداز برای فیلم "پاداش سكوت"

4-فاطمه گودرزی برای فیلم "دست‌های خالی"

5-پانته آ بهرام برای فیلم "بچه‌های ابدی"

كاندیداهای بهترین چهره‌پردازی

1-مهرداد میر كیایی برای فیلم "قاعده‌بازی"

2-علی سام خواه برای فیلم "روز سوم"

3-مهرداد میركیانی برای فیلم "ستاره است"

4-سعیدملكان برای فیلم "پابرهنه در بهشت"

5-مهرداد میركیانی برای فیلم "خون بازی"

كاندیداهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی

1-اصغر پورهاجریان برای فیلم "آخرین ملكه زمین"

2-محسن روزبهانی برای فیلم "قاعده‌بازی"

3-اصغر پورهاجریان برای فیلم "رییس"

4-محسن روزبهانی برای فیلم "اتوبوس شب"

5-محسن روزبهانی برای فیلم "روز سوم"

كاندیداهای بهترین جلوه‌های ویژه بصری

1-امیر رضا معتمدی برای فیلم "مخمصه"

2-علا الدین پژهان برای فیلم "قاعده بازی"

3ـ عباس شوقی برای فیلم رویای خیس

4-علاالدین پژهان برای فیلم "پاداش سكوت"

5-ایرج كریمیان برای فیلم "پابرهنه دربهشت"

كاندیداهای بهترین فیلم كوتاه

1-"بوق" به كارگردانی روح اله مسرور

2-"تنگ خالی ماهی" به كارگردانی عاطفه خادم الرضا

3-"خواب سرد" به كارگردانی پیمان نهان قدرتی

4-"روشنایی‌های شهر" به كارگردانی آیدا پناهنده

5-"محدوده دایره" به كارگردانی شهرام مكری

گفتنی است: یازدهمین جشن خانه سینما هم زمان با روزملی سینما سه شنبه هفته آینده طی مراسمی در كاخ – موزه سعد آباد برگزیدگانش را معرفی خواهد كرد.

 

UserName