• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1386/06/14
  • تاريخ :

قلعه نویی : به استقلال بر نمی گردم

قلعه نویی : به استقلال بر نمی گردم

روزهای بسیاری است كه نام امیر قلعه‌نویی در مطبوعات و رسانه‌ها دیده نمی‌شود. سرمربی تیم ملی كه پس از جام ملت‌های آسیا روزه سكوت گرفته بود، پس از اظهارنظر فتح الله زاده مبنی بر این كه اگر حجازی بخواهد، موافق بازگشت قلعه‌نویی به استقلال است، سكوتش را شكست و گفت كه این روزها به هیچ وجه به استقلال فكر نمی‌كند.

امیر قلعه‌نویی در گفت‌وگو با ایسنا ، پرسش‌هایی درباره احتمال بازگشتش به استقلال، مدعیان لیگ برتر و تیم ملی پاسخ گفت:

* فتح الله زاده در گفت‌وگو با یكی از خبرگزاری‌ها درباره بازگرداندن شما به استقلال صحبت كرده است،‌ آیا شما اطلاع دارید؟

- خیر، من معمولا روزنامه نمی‌خوانم.

 

* فتح‌الله‌زاده گفته ممكن است كه شما را به استقلال بازگرداند.

- من معتقدم كه در این روزها استقلال بیش از هر زمان دیگر به آرامش نیاز دارد.

 

* اما مگر آمدن شما به استقلال آرامش را از این تیم می‌گیرد؟

- من كه استقلالی نیستم! افتخار می‌كنم در مكتب شاهین بزرگ شده‌ام.

 

* یعنی چه كه شما استقلالی نیستید؟

- پس از هجده سال بازی كردن در استقلال و از دست دادن دو پایم دوستان گفته‌اند كه بنده استقلالی نیستم. با این حال معتقدم كه استقلال بیشتر از هر زمان دیگری به آرامش نیاز دارد.

 

* پس شما دوست ندارید كه به استقلال بازگردید؟

- بحث دوست داشتن یا دوست نداشتن نیست. من هم اكنون سرمربی تیم ملی هستم. باید منتظر باشیم تا مشخص شود كه رییس بعدی فدراسیون فوتبال كیست و اگر خط فكری‌مان به هم نزدیك بود تصمیم می‌گیریم. با این حال استقلال تنها آرامش می‌خواهد و من هم به استقلال فكر نمی‌كنم. 

 

* بازی‌های استقلال را دنبال می‌كنید؟

- بله، من نه تنها بازی‌های استقلال را بلكه دیدارهای پرسپولیس را هم تعقیب می‌كنم. از شبكه سوم هم تشكر می‌كنم كه با شیوه‌ای جدید بازی‌های بیشتری از لیگ را به صورت مستقیم پخش می‌كنند.

قلعه نویی : به استقلال بر نمی گردم

* نظرتان درباره عملكرد استقلال چیست؟

- اعتقاد دارم كه فتح‌الله‌زاده زحمات زیادی كشیده و استقلال نیز تیم خوبی است. اما، با توجه به این كه تركیب استقلال و كادرفنی تیم هم به تازگی تشكیل شده باید به این تیم فرصت داد. هواداران هم باید صبور باشند تا استقلال بتواند در آینده موفق باشد. امیدوارم كه استقلال در هفته‌های آینده نتایج دلخواه را كسب كند.

 

* حداقل تا انتخاب رییس آینده فدراسیون چه برنامه‌هایی برای تیم ملی دارید؟

- شش ماه پیش نامه‌ای را به دبیر كل فدراسیون فوتبال زدیم و روزهای فیفا را به ویژه چهارشنبه‌ها را رزو كردیم. این روزها "نبی" سرش شلوغ است و محدودیت‌های خاص خودش را دارد، با این حال مترصد انتخاب رییس آینده فدراسیون هستیم. ما این كار را انجام دادیم، حالا فرقی نمی‌كند كه قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی باشد یا كسی دیگر.

 

* تیم ملی با وجود حذف در مرحله یك چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا در آخرین رده‌بندی فیفا صعود داشت.

- پس از حذف ما از جام ملت‌های آسیا انتقادهای بسیاری از ما و تیم ملی شد اما، دوستان باخت دو برصفر برابر قطر و شكست سه بر یك مقابل بحرین را فراموش كرده‌اند. با این وجود قبول دارم كه ما شایستگی بیشتری هم داشتیم اما، همه به ویژه هاشمی و نبی زحمتشان را كشیدند. این باخت‌ها جزیی از فوتبال است. به هر حال شاید فیفا اشتباه كرده كه تیم ایران را به مكان‌های بالایی جدول رده‌بندی برده است.

 

* تحلیل شما از سه هفته ابتدایی لیگ چیست و به نظرتان چه تیم‌هایی مدعی هستند؟

- اعتقاد دارم كه از هم اكنون زود است كه بخواهیم راجع به مدعیان صحبت كنیم و برای مشخص شدن نام مدعیان باید تا هفته‌های ششم و هفتم صبر كنیم. جدول فراز و نشیب بسیار دارد اما، صباباتری با مدیریت خوب شهریاری و مربی خوبی چون ضیایی به همراه پرسپولیس و سپاهان توانسته‌اند امتیازهای خوبی كسب كنند. معتقدم كه استقلال هم پس از گذشت زمان می‌تواند خود را به یك مدعی تبدیل كند. تیم‌های تازه وارد لیگ همچون پگاه، صنعت نفت و شیرین فراز هم تیم‌های مدعی هستند و این از زیبایی‌های لیگ امسال است.

مطالب مرتبط :

قلعه نویی در کنار حجازی!

 

UserName