• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1386/06/12
  • تاريخ :

سرقت گذر نامه ملی پوشان بوکس  

سرقت گذرنامه ملی پوشان بوکس

به دلیل ربوده شدن گذرنامه‌ی ملی‌پوشان بوكس، سفر این تیم به رومانی لغو شد.

تیم ملی بوكس بزرگسالان ایران، قرار بود بامداد امروز (دوشنبه) تهران را به مقصد رومانی برای شركت در تورنمنت كمربند طلایی این كشور ترك كند كه به دلیل دزدیده شدن روادید این تیم از یكی از پرسنل كمیته‌ی ملی المپیك در مجموعه‌ی ورزشی انقلاب،‌ سفر ملی پوشان به رومانی لغو شد.

این در حالی است كه تیم ملی بوكس ایران خود را برای شركت در مسابقه‌های قهرمانی جهان، انتخابی المپیك(مهرماه) در شیكاگو آمریكا آماده می‌كند.

منوچهر مقصودی، نایب رییس فدراسیون بوكس در گفت‌وگو یی در این رابطه اظهار كرد: متاسفانه گذرنامه‌ی ملی پوشان برای سفر به رومانی ظهر یكشنبه دزدیده شد. اطلاعات دقیقی از چگونگی این اتفاق ندارم اما، می‌دانم كه مسوولیت پاسپورت‌ها را یكی از پرسنل كمیته‌ی ملی المپیك بر عهده داشت و از ماشین وی ربوده‌اند.

وی افزود: بعدازظهر یكشنبه در سالن مشغول آخرین تمرین بودیم و دیگر كم كم خود را برای رفتن به رومانی آماده می‌كردیم اما، به یك باره این خبر به ما رسید. متاسفانه این سفر لغو شده و نمی‌توانیم در تورنمنت كمربند طلایی شركت كنیم.

نایب رییس فدراسیون بوكس با بیان این كه هدف اصلی ما مسابقات جهانی آمریكاست، خاطر نشان كرد: حضور در تورنمنت رومانی برای ما خوب بود اما، مهم‌تر از آن حضور در مسابقات جهانی است، امیدوارم با دزدیده شدن پاسپورت‌ها اعزام تیم به آمریكا دچار مشكل نشود. باید هر چه زودتر تلاش كنیم تا پاسپورت‌های ملی پوشان را بگیریم. سعی می‌كنیم تیم حتما به مسابقات جهانی آمریكا كه میدان كسب المپیك است، اعزام شود.

 

تشریح سرقت گذرنامه‌ی‌ بوكسورها از زبان مسوول اخذ روادید اعضای تیم ملی

سید علیرضا محسنی كه مسوول اخذ روادید اعضای تیم ملی بوكس بوده و پاسپورت‌ها از ماشین وی ربوده شده است، در تشریح این مساله به خبرنگار ایسنا گفت: ساعت 10 صبح بود كه برای گرفتن روادید ملی پوشان بوكس به سفارت رومانی در تهران رفتم، مسوولان سفارت به من گفتند كه جوابی از رومانی برای همكاری با شما نیامده‌، و من هم گفتم كه اگر امكان دارد یك ساعت دیگر مجددا مراجعه كنم. سفارت در جواب اصرار من گفت: "امروز روز تعطیل است اما، اگر مایل باشید می‌توانید مراجعه كنید". یكی از همكاران من در تربیت بدنی تهران هم حضور داشت. پس از سفارت‌ رومانی قرار بود به فدراسیون اسكواش بروم و پاسپورت یكی از ملی‌پوشان آنها را برای اعزام به مسابقات جهانی برزیل بگیرم. از سفارت بیرون آمده و به مجموعه انقلاب رفتم.

محسنی با بیان این كه 14 پاسپورت‌ تیم ملی بوكس از ماشین شخصی وی به سرقت رفته است، خاطر نشان كرد: پس از پایان كارم در فدراسیون اسكواش هنگامی كه برای گذاشتن مدارك به كنار ماشین آمدم دیدم كه متاسفانه نه كیف من است و نه كیف دوستم.

وی ادامه داد: تنها می‌توانم بگویم كه شرمنده بوكسورها هستم، آنها چندین ماه را در اردو بودند تا به مسابقات بروند، اما متاسفانه با این اتفاق سفر آنها لغو شد. البته اگر گذرنامه‌ها در دستمان بود شاید تا فردا صبح می‌توانستیم جواز خروج‌شان را بگیریم.

محسنی گفت: متأسفانه بعد از به سرقت رفتن این پاسپورت‌ها، حراست مجموعه ورزشی انقلاب كاری نكرد و ماموران حراست بعد از چرخیدن كنار ماشین، بدون انجام كاری محل را ترك كردند. پس از آن با پلیس 110 تماس گرفتیم كه یك تیم از كلانتری 145 ونك آماده و صورت جلسه این سرقت را تهیه كرد، آنها حتی یك گواهی سرقت پاسپورت را به اداره ناجا نوشتند تا كار گرفتن دوباره پاسپورت‌ها برای ملی پوشان آسانتر شود.

وی ادامه داد: ملی پوشان بوكس باید به مسابقات جهانی آمریكا بروند كه با این اوضاع كارشان كمی سخت می‌شود، البته اگر خدا بخواهد و تمام ارگان‌ها همكاری كنند بین یك هفته تا 15 روز آینده گذرنامه ‌ملی پوشان آماده می‌شود.

 

UserName