• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1234
 • شنبه 1386/6/10
 • تاريخ :

بازگشت قهرمانان جهان به میهن

اولین قهرمانی نوجوانان والیبال در جهان

تیم ملی والیبال نوجوانان كشورمان بامداد روز پنجشنبه  از طریق فرودگاه مهرآباد وارد تهران شد و مورد استقبال باشكوه مردم و جمعی از مسوولان قرار گرفت.

تیم ملی والیبال نوجوانان كشورمان پس از قهرمانی در دهمین دوره مسابقات جهانی مكزیك در ساعت 55 دقیقه بامداد روز پنج شنبه وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد و مورد استقبال علی‌اكبر جوانفكر، مشاور مطبوعاتی رییس جمهور، كیومرث ‌هاشمی‌، رییس مركز توسعه ورزشی قهرمانی سازمان تربیت بدنی و همچنین محمدرضا داورزنی، رییس فدراسیون والیبال كشورمان قرار گرفت.

ملی پوشان كشورمان كه از طریق پرواز آمستردام هلند وارد تهران شدند با گردن آویز‌های طلای خود كه نشان از غرور ملی و افتخار آفرینی آن‌ها در یكی از مهمترین رویداد‌های جهانی داشت، حلقه‌های گل خود را از سوی جمعی از جانبازان ایران اسلامی‌ كه از ساعت‌ها قبل در فرودگاه حضور داشتند، دریافت كردند و با اشتیاق تمام در آغوش گرم خانواده‌های خود و جمعی از مردم كه از نقاط مختلف كشور برای استقبال از فرزندان خود به انتظار نشسته بودند پیوستند.

گفتنی است، گروه موزیك مستقر در مهرآباد نیز پس از ورود تیم ملی والیبال نوجوانان با نواختن سرود ملی كشورمان به اجرای دیگر برنامه‌های خود پرداختند.

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در دهمین دوره مسابقات جهانی كه در كشور مكزیك برگزار شد، با غلبه بر حریفان قدرتمند اروپایی و آمریكایی و همچنین آسیایی خود بر بام نخست مسابقات جهانی نوجوانان قرار گرفت.

استقبال پر شکوه از والیبالیست ها

بوسه بر دست قهرمانان

در این مراسم علی اكبر جوانفكر مشاور رییس جمهوری با تبریك این افتخار و موفقیت بزرگ به ملت ایران، افزود: من به نمایندگی از سوی دكتر احمدی نژاد برای استقبال از تیم ملی والیبال نوجوانان در این جا حاضر شده ام. رییس جمهور با وجود اشتیاق فراوان برای حضور در این مراسم به دلیل سفر كاری نتوانستند در استقبال از افتخار آفرینان نوجوان حاضر باشند.

وی افزود: ما هر جا كه به جوانان اعتماد كردیم، آنها شگفتی آفریدند و موجب افتخار ملت شدند. خدا را شاكرم كه این توفیق را داشتم در اینجا باشم و به دست این قهرمانان بوسه بزنم. افتخار آفرینی این نوجوانان و همه جوانان برای ما عزیز است.

استقبال پر شکوه از والیبالیست ها

راه هموار برای المپیک 2012

كیومرث هاشمی در مراسم استقبال از تیم ملی والیبال نوجوانان گفت: قهرمانی ایران در مسابقات جهانی می تواند راه این تیم را برای ورود به المپیك 2012 لندن هموار كند.

رییس مركز توسعه ورزشی قهرمانی سازمان تربیت بدنی در مورد قهرمانی نوجوانان  اظهار كرد: سازمان تربیت بدنی و جامعه ورزشی كشور از این موفقیت بزرگ بسیار خوشحال است، هر چند كه ما پیش از آغاز مسابقات كسب چنین نتیجه را پیش بینی می كردیم. امیدوارم قهرمانی تیم ملی والیبال نوجوانان در جهان الگویی برای سایر رشته های تیمی باشد و ما در آینده نزدیك شاهد آن باشیم كه در سایر رشته ها نیز تیم های ملی نوجوانان و جوانان سكوهای آسیایی و جهانی را از آن خود كنند.

وی افزود: در گذشته رده های مختلف سنی تیم های ملی یكدیگر متصل نبودند و ورزشكاران ما از تیم نوجوانان به جوانان و از جوانان به بزرگسالان تغذیه نمی شدند. همین امر باعث می شد تا در رده بزرگسالان فاصله ما با سكوهای جهانی و آسیایی بیشتر شود.

هاشمی در پایان تاكید كرد: حلقه مفقود شده ورزش كشور همین اتصال و ارتباط تیم های ملی در رده های مختلف سنی است. اگر این كار به خوبی انجام شود در آینده نزدیك شاهد بسیاری از موفقیت ها در رده بزرگسالان خواهیم بود. این تیمی كه امروز در مسابقات جهانی نوجوانان جهان صاحب گردن آویز طلا شده است، در واقع راه المپیك 2012 لندن را برای خود هموار كرده است كه سازمان تربیت بدنی هم به عنوان متولی اصلی ورزشی كشور مطمئنا از این حركت رو به جلو حمایت خواهد كرد.

وایبال در اندیشه المپیک 2012

احداث آکادمی والیبال ، ثمره قهرمانی

محمدرضا داورزنی با اعلام این كه به زودی كلنگ احداث آكادمی والیبال به زمین زده خواهد شد، تاكید كرد: با در اختیار داشتن چنین مجموعه ‌ای می توانیم با سرعت بیشتری به چشم انداز والیبال برسیم.

رییس فدراسیون والیبال در مراسم استقبال از تیم ملی نوجوانان اظهار كرد: مهندس علی آبادی طی چند روز گذشته قول داده اند كه به زودی كلنگ احداث آكادمی والیبال را به زمین خواهند زد تا فدراسیون بتواند با در اختیار داشتن چنین مجموعه سرویس های بهتری را به تیم های ملی خود بدهد. البته هنوز محل احداث چنین مجموعه‌ای مشخص نیست، ولی به احتمال فراوان این آكادمی یا در مجموعه ورزشی آزادی احداث می شود و یا در مجموعه انقلاب.

وی افزود: كسب عنوان قهرمانی جهان در رده سنی نوجوانان كار بسیار سختی بود، ولی سخت تر از آن حفظ این قهرمانی است. به شخصه معتقدم كه به مانند همین تیم ملی را باز هم می توانیم در داخل كشور تربیت كنیم، به شرط آنكه استعداد یابی خوبی در سطح كشور انجام شود.

داورزنی با بیان این كه مسابقات قهرمانی آسیا به جای 2009 در سال 2008 برگزار می شود تصریح كرد: رقابت های قهرمانی آسیا یك سال به جلو افتاده است و ما در تلاش هستیم تا یك تیم نوجوان دیگر را برای آن مسابقات آماده كنیم. تیم ملی نوجوانان فعلی از سال آینده باید در رده سنی جوانان فعالیت كند و این نوید روزهای خوبی را به والیبال ما می دهد.

رییس فدراسیون والیبال همچنین خاطرنشان كرد: هم اكنون تیم نوجوانان فعلی پشتوانه تیم ملی جوانان است و تیم ملی جوانان نیز پشتوانه تیم ملی بزرگسالان. چشم انداز ما این است كه در رده بزرگسالان به مانند تیم های نوجوانان و جوانان فاصله خود را با سكوهای قهرمانی آسیا و جهان كمتر كنیم و مطمئن باشید كه از مسابقات قهرمانی آسیا در اندونزی استارت این كار زده خواهد شد.

وی افزود: حمایت های رییس جمهور و رییس سازمان تربیت بدنی در موفقیت های اخیر والیبال نقش بسزایی داشته است و امیدوارم كه با ادامه آن بتوانیم افتخارات بیشتری را برای جامعه ورزشی كشور رقم بزنیم.

محمدرضا داورزنی در پایان با اشاره به آخرین شرایط تیم ملی بزرگسالان در جریان مسابقات قهرمانی آسیا اظهار كرد: تیم ملی والیبال بزرگسالان در یك شیب نزولی قرار گرفته بود كه ما سعی كردیم به نوعی آن را مدیریت كنیم. شرایط این تیم با تیم های نوجوانان و جوانان كاملا متفاوت است و امیدوارم به گونه ای مسابقات قهرمانی آسیا را پشت سر بگذاریم كه این شیب نزولی به یك شیب صعودی تبدیل شود، به هر حال برای صعود به المپیك پكن هیچ قولی را نمی دهم، ولی برای المپیك 2012 لندن و مسابقات جهانی بزرگسالان مطمئن هستم كه آینده از آن ها خواهد بود.

استقبال پر شکوه از والیبالیست ها

حاصل 14 ماه تلاش

محمد وكیلی گفت: خوشحالم كه تلاش 14 ماهه ما در مسابقات جهانی مكزیك به بار نشست و برای اولین بار تیم ملی والیبال نوجوانان ایران صاحب سكوی نخست مسابقات جهانی شد.

مربی تیم والیبال نوجوانان پس از بازگشت به تهران در رابطه با قهرمانی در رقابتهای 2007 مکزیک اظهار كرد: یكی از عوامل تاثیرگذار در قهرمانی تیم ملی لطف خدا و توكل بازیكنان به یك منبع ماورایی بود كه باعث چنین موفقیت بزرگی شد، به هر حال قهرمانی تیم ملی آن هم در مسابقات جهانی مكزیك جز با دعای مردم حاصل نمی شد و خوشحالم كه به عنوان یك سرباز توانستیم در روزهای مبارك ماه شعبان شادی مردم را دو چندان كنیم.

وی با اشاره به باخت های تیم ملی در جریان مسابقات جهانی افزود: مجموعه كادر فنی و بازیكنان تیم ملی از باخت های روزهای اول مسابقات جهانی درسهای بسیار زیادی را گرفتند، شاید اگر آن باخت ها نبود نمی توانستیم نقاط ضعف تیم را شناسایی كنیم و مطمئنا وجودهمین امر می توانست ما را در روزهای پایانی دچار مشكل كند.

وكیلی تصریح كرد: استراتژی تعریف شده كادر فنی در نهایت به قهرمانی تیم ملی نوجوانان در مسابقات جهانی ختم شد، این موفقیت بسیار بزرگی است كه امیدوارم بتوانیم در آینده باز هم به آن دست پیدا كنیم.

مربی تیم ملی والیبال نوجوانان در پایان به خبرنگار ایسنا گفت: مطمئنا قهرمانی مسابقات جهانی سرآغاز موفقیت های بسیاری خواهد بود كه در آینده برای تیم های ملی والیبال ایران به دست خواهد آمد.

 

اتفاقی قهرمان نشدیم

سرپرست تیم ملی نوجوانان والیبال گفت: به دست آوردن مدال طلای قهرمانی جهان برحسب شانس و اتفاق امكان پذیر نیست.

فرهاد نفرزاده تاكید كرد: عملكرد تیم ملی نوجوانان والیبال در این دوره از مسابقات بسیار عالی و مثبت بود كه در نهایت نیز منجر به قهرمانی تیم شد. كسب عنوان قهرمانی مستلزم تلاش، پشتكار و برنامه‌ریزی دقیق و مناسب است. زیرا شركت در تورنمنت‌های گروهی مانند والیبال نیاز به هماهنگی و برنامه‌ریزی بسیار قوی دارد.

نفرزاده در خصوص سطح این دوره از مسابقات اظهار كرد: هر چهار تیم حاضر در مرحله‌ی نیمه نهایی، در مراحل مقدماتی شكست‌هایی را پذیرفته بودند كه این نشان از سطح بالای مسابقات و نزدیك شدن تیم‌ها به یكدیگر است. به عنوان مثال برزیل با آن همه سابقه قهرمانی هفتم می‌شود و روسیه مقامی بهتر از نهمی كسب نمی‌كند.

وی در خصوص نحوه انتخاب ملی‌پوشان اعلام كرد: بازیكنان با استعداد و آینده‌داری را انتخاب كردیم كه در آینده بتوانند جذب تیم بزرگسالان شوند و از حیثیت ایران دفاع كنند.

نفرزاده در پایان گفت: هنوز ضعف‌هایی از لحاظ برنامه‌ریزی و انجام بازی‌های تداركاتی وجود دارد كه آن هم قابل حل شده است. در مجموع برای حفظ این نتیجه باید مدیریت و سازمان‌دهی‌مان را ارتقا و امكانات‌مان را گسترش دهیم تا بتوانیم با والیبال روز دنیا رقابت كنیم. 

استقبال پر شکوه از والیبالیست ها

همدلی و اتحاد ؛ رمز موفقیت ایران

حامد باقرپور گفت: با توجه به عملكرد خوب تیم‌های آسیایی در مسابقات جهانی مكزیك، ارزش مدال طلای ما در مسابقات قهرمانی آسیا چند برابر شده است.

عضو تیم والیبال نوجوانان هنگام ورود به فرودگاه مهرآباد در رابطه با قهرمانی جهان اظهار كرد: سطح مسابقات جهانی بسیار بالا بود. به جز تیم ما هند و چین در این دوره از مسابقات بسیار عالی ظاهر شدند، به طوری كه فینالیست شدن چین ارزش طلای ما در مسابقات آسیایی را دو چندان كرد.

وی افزود: تمامی تیم‌ها با حداكثر آمادگی خود در این مسابقات ظاهر شده بودند. تیم ما هم هر چند توانست به مقام نخست دست پیدا كند اما، باخت مقابل كوبا، هند و آرژانتین درس‌هایی را به بازیكنان داد كه توانستند در بازی‌ پایانی به خوبی از آنها استفاده كنند.

گل محمد سخاوی نیز گفت: رمز اصلی موفقیت تیم ملی نوجوانان در مسابقات جهانی مكزیك همدلی و اتحاد گروهی بود كه كمتر تیمی از آن برخوردار بود.

لیبرو تیم ملی والیبال نوجوانان در همین رابطه اظهار كرد: بعد از صعود از مرحله‌ی مقدماتی تمامی بازیكنان با هم سوگند خوردند كه به هر طریق ممكن عنوان قهرمانی جهان را از آن خود كنند. در ابتدا این موضوع بیشتر شبیه یك آرزو بود، ولی هر چه بیشتر به جلو حركت كردیم بیشتر به توانایی‌های خود پی بردیم.

وی افزود: كادر فنی وخصوصا ست‌كوویچ نقش بسیار زیادی در این قهرمانی داشتند. آنها از نظر روانی پیش از مسابقات تیم را آماده می‌كردند و حتی خود ست كوویچ اصرار داشت كه بازیكنان به موقع نماز بخوانند.

مطالب مرتبط :

 

 

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName