• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • چهارشنبه 1386/06/07
  • تاريخ :

سینما «رازی» به بهره‌برداری رسید

سینما «رازی» به بهره‌برداری رسید

عزت‌الله انتظامی: سینماتوگراف آدم تربیت می‌كند

درویش نگران كورنومترهای پروژه‌های فرهنگی است

سینما «رازی» به بهره‌برداری رسید

مجموعه سینمایی "رازی" با حضور هنرمندان، معاون سینمایی، شهردار تهران با ظرفیت 500 صندلی در خیابان هلال احمر تهران به بهره‌برداری رسید.

جعفری‌جلوه:

رونق فرهنگی منوط به رونق اقتصادی است

جعفری جلوه رونق فرهنگی در عرصه سینما را منوط به رونق اقتصادی آن دانست و افزود: گذشت آن زمانی كه بدون در نظر گرفتن زیرساخت‌ها و گسترش فضاهای نمایشی و وجوه فن‌آورانه از سینماگران توقع پاسخگویی به نیازهای فرهنگی داشته باشیم.

معاون امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی كه امروز صبح ـ 5 شهریور ماه ـ در مراسم گشایش مجموعه سینمایی «رازی» در ابتدای سخنانش ایام شعبانیه را تبریك گفت و ادامه داد: برخورداری سینمای كشور از امكانات و زیر ساخت‌های مناسب نیازی اساسی است و اگر سالن خوب در اختیار باشد، فیلم خوب هم مورد نیاز است.

وی خاطرنشان كرد: امروزه سه برنامه به طور همزمان در دست اقدام است، سالن خوب، فیلم خوب و اكران خوب یعنی برنامه‌ریزی برای پخش و چینش متناسب آثار تولید شده را مدنظر قرار داده‌ایم.

معاون امور سینمایی در ادامه سخنانش گفت: ‌اگر از سینما انتظار مطالبات فرهنگی و نتایج فرهنگی بزرگ داریم، باید به رونق اقتصادی آن توجه خاص داشته باشیم و ما امروزه در حد توان در این حوزه فعالیت می‌كنیم و معتقدیم با هم‌افزایی امكانات و نیروها در نهادهای مختلف دولتی و خصوصی بیش از گذشته قادر به توسعه زیر ساخت‌ها هستیم.

جعفری جلوه خاطرنشان كرد: امروزه مسوولان اجرایی دولت در استانهای مختلف كشور و شهر بزرگ تهران در حال ساخت و بازسازی و نوسازی سینماهای كشور هستند و برای عرضه و نمایش تولیدات سینمایی‌مان نیاز داریم، این فضاها به دو برابر مقدار فعلی افزایش پیدا كند تا سینماگران بتوانند به بازگشت سرمایه‌هایشان امیدوار شده و ما بتوانیم از اكران ملی سخن بگوییم.

مهندس جعفری جلوه در پایان سخنانش گفت: امروزه چنین برنامه‌هایی به جد در حال انجام است و من از مدیران شهرهای مختلف و شهردار تهران نیز تشكر می‌كنم كه به این امر مهم توجه دارند و به یكی از مهمترین مسوولیت‌ها در حوزه مدیریت شهری همت ویژه دارند.

در ابتدای جلسه نیز فاضل شهردار منطقه 11 تهران، امكانات مجموعه سینمایی رازی را شامل 4 سالن، یك سالن با ظرفیت 280 نفر، 2 سالن با ظرفیت 160 نفر و یك سالن با ظرفیت 65 نفر اعلام كرد.

به گزارش ایسنا، جمشید مشایخی نیز در این مراسم از تمام كسانی كه به فكر فرهنگ و هنر این سرزمین توجه دارند تشكر كرد و گفت: تا فرهنگ درست نشود، ناهنجاری‌هایی چون وجود ارازل و اوباش وجود خواهند داشت، این افراد گناهی ندارند و گناه از ما پدرها و مادرها است، از والدینی است كه با بچه‌هایشان دوست ورفیق نیستند و از بچگی آنها را می‌ترسانند و بچه وقتی با وحشت بزرگ می‌شود وقتی از پدر و مادر دور می‌شود آن كاری را كه نباید انجام دهد، می‌كند.

مشایخی با اعتقاد بر اینكه با زور نمی‌توان انسانیت، بوجود آورد، ادامه داد: انسانیت با یاری گرفتن از فرهنگ، اندیشه‌های بزرگان ادب و هنر این سرزمین بوجود می‌آید.

عزت‌الله انتظامی:

 سینما توگراف آدم تربیت می‌كند

سینما «رازی» به بهره‌برداری رسید

در ادامه عزت‌اله انتظامی نیز با عرض تبریك ایام شعبانیه گفت: همواره از خدا آرزو و تقاضا داشته‌ام تا آرزوهای هنرمندان برآورده شود.

وی با اشاره به بازسازی سینما آزادی نیز گفت: سالها گذشت تا یك نفر تصمیم گرفت، ساخت این پروژه را را آغاز كند.

وی به كمبود سالنهای سینمایی و تئاتری اشاره كرد و افزود: اگر نیت یكساله دارید گندم بكارید، اگر نیت ده ساله دارید درخت بكارید و اگر نیت صد ساله دارید آدم تربیت كنید، «سینما توگراف» آدم تربیت می‌كند.

انتظامی در پایان سخنانش تصریح كرد: باید آدم‌هایی تربیت كنیم كه عاشق فرهنگ و هنر باشند، هر قدر فرهنگ و هنر جلو برود، حركت رو به جلوی كشورمان سریع‌تر می‌شود.

اكبر زنجانپور:

خیابان لاله زار را به یك مركز فرهنگی هنری تبدیل كنید

سینما «رازی» به بهره‌برداری رسید

اكبر زنجان‌پور نیز افتتاح چنین مجموعه‌ای را بسیار ارزشمند دانست و گفت: یك آرزوی دیرینه دارم كه آنرا عرض می‌كنم و آن این است كه خیابان لاله‌زار را كه هیچ تناسبی با اسمش ندارد به یك مركز فرهنگی و هنری ویژه تبدیل كنند تا اهمیت این مكان در توسعه سینما و تئاتر كشورمان در سالهای گذشته مورد توجه قرار بگیرد.

ایرج راد نیز افتتاح این مجموعه در جنوب شهر تهران را توجه به ارزش كسانی دانست كه به بازی گرفته نمی‌شدند و از چنین امكاناتی محروم بوده‌اند.

وی در ادامه گفت: بسیاری از هنرمندان و مشاهیر هنری كشور از چنین مناطقی سربرآورده‌اند و ساخت چنین مجموعه‌هایی احترام به چنین هنرمندانی است.

راد تصریح كرد: با ایجاد فضاهای فرهنگی به مدنیت تاریخ، ادب و فرهنگ به دینمان و به تاریخ‌مان استحكام می‌بخشیم و ایران در سطح جهان با مفاخر فرهنگی تاریخ، هنری و ادبی‌اش شناخته می‌شود.

هادی مرزبان نیز در سخنانی كوتاه با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی اخیر گفت: با انجام كارهای بنیادی و فعالیتهای فرهنگی امیدوارم مشتری صفحات حوادث روزنامه‌ها كمتر و مشتری صفحات هنری افزایش یابد.

احمدرضا درویش:

نكند وقتی برق آمد كورنومترهای پروژه‌ها كار نكند

سینما «رازی» به بهره‌برداری رسید

احمدرضا درویش نیز در ابتدای سخنانش گفت: هر وقت برق می‌رود نگران كرنومترهای بالای پروژه‌های ساخت مجامع فرهنگی هستم كه نكند وقتی برق آمد آنها دیگر كار نكنند.

درویش در ادامه انجام چنین پروژه‌هایی را بسیار موثر دانست و گفت: این اقدمات جنبه ملی پیدا كرده و روند آن در كل كشور اثر می‌گذارد و در فعالیت مدیران در كل كشور موثر واقع می‌شود و با چنین شتابی نگران هستم سینمای ما نتواند به اندازه سالنهایی كه در حال ساخت هستند، فیلم تولید كند.

قالیباف:

برق ما هرگز در شهرداری قطع نخواهد شد

قالیباف شهردار تهران نیز در این مراسم گفت: در مدیریت، قبل از این كه به فكر تهیه پول باشیم، باید تلاش كنیم سطح آگاهی مردم را ارتقا بخشیم، زیرا اگر این مسئله محقق شود، مشكلات دیگر نیز در پی آن حل خواهد شد.

وی تاكید كرد: باید از هر ظرفیتی استفاده كنیم تا سطح آگاهی مردم افزایش یابد و در این صورت به اهداف خواهیم رسید و مهم‌ترین عرصه برای ارتقای سطح فرهنگ مردم،‌هنر و فرهنگ است و این موضوع مورد تاكید مقام معظم رهبری است كه ایشان تاكید دارند باید به فرهنگ توجه بیشتری شود تا سطح آگاهی مردم در ابعاد مختلف ارتقا یابد.

وی در پاسخ به اظهارات احمدرضا درویش ـ كارگردان سینما ـ كه در این مراسم گفته بود «اگر برق قطع شود، تكلیف روز شمار پروژه‌ها از جمله سینما آزادی چه می‌شود و آیا امكان تاخیر در افتتاح این پروژه وجود دارد»، گفت: مطمئن باشید اگر برق شهر قطع شد، برق ما هرگز در شهرداری قطع نخواهد شد و پروژه‌ها سر موعد به بهره برداری خواهند رسید كه پروژه سینما آزادی نیز از این مسئله مستثنی نیست.

پروژه سینما رازی امروز در فضای 2150 متر مربعی با زیربنای 3600 متر مربع و با هزینه‌ای معادی شش میلیلرد تومان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایسنا، علاوه بر نمایش فیلمی از فعالیتهای شهرداری در خصوص ساخت اماكن مذهبی و سالن‌سازی در خصوص سینما و تئاتر، آنونس فیلم «گجت» برای نمایش امكانات صدا و تصویر مناسب سالن سینمایی رازی پخش شد.

همچنین در این مراسم لوح‌های تقدیری از طرف هنرمندان حاضر به مدیران شهرداری و مسوولان ساخت این پروژه اهدا شد.

منبع : ایسنا

 

UserName