• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1386/06/04
  • تاريخ :

با حضور داوران ایرانی و خارجی

مسابقه عکس خبری سوره برگزار می شود

دوربین

مسابقه عکس خبری سوره، به کوشش خانه عکاسان ایران و با حضور جهانگیر رزمی برنده جایزه پولیترز، دکتر قندی استاد علوم ارتباطات، کاوه کاظمی استاد رشته عکاسی، بن کورتیس دبیر عکس بخش خاورمیانه خبرگزاری آسوشیتدپرس و کارن فیروز، دبیر سرویس عکس ایران خبرگزاری رویترز، در ترکیب هیات داوران، آذرماه 86 برگزار می شود.

به گزارش واحد خبر حوزه هنری، خانه عکاسان برای برگزیدگان اول تا سوم این مسابقه که با دبیری حسن سربخشیان برگزار می شود، تندیس مسابقه، لوح تقدیر، دیپلم افتخار و 5 تا 10 سکه بهار آزادی در نظر گرفته است.

لازم به گفتن است که علاوه بر جوایز یاد شده، به مجموعه عکس برتر این مسابقه نیز به یاد شهید سعید جانبزرگی و عکاسان شهید سانحه هوایی C130 شامل تندیس مسابقه و 8 سکه بهار آزادی تعلق می گیرد.

خانه عکاسان ایران شرایط حضور در این مسابقه را به این شرح اعلام کرده است:

- شرکت همه عکاسان خبری در این مسابقه آزاد است.

- هر عکاس حداکثر با 10 عکس خبری می تواند در مسابقه شرکت کند.

- عکس ها باید تنها با فرمت jpg300dpi و ضلع بزرگ 3000pixel بر روی cd ارسال شوند.

- فایل عکس ها لزوماً باید با اسم و فامیل عکاس و با شماره ردیف انگلیسی نام گذاری شده باشد. به عنوان مثال AliKarimi01-AliKarimi02

- هر عکاس می تواند به تعداد دلخواه مجموعه ارسال کند اما هر مجموعه باید حداکثر حاوی 10 قطعه عکس باشد.

- عکس هایی مجغاز به حضور در این مسابقه هستند که از وقایع خبری فاصله زمانی 20 مهر 1385 تا 20 مهر 1386 گرفته شده باشند.

- هر عکاس باید یک CD حاوی فایل متنی نام و نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، تحصیلات، تلفن تماس، نشانی دقیق پستی، ایمیل و همچنین مشخصات عکس ها (تاریخ، محل عکسبرداری، موضوع و توضیحات) خود تهیه کند. عکاسان و عکس های فاقد اطلاعات خواسته شده در مسابقه شرکت داده نمی شوند.

- CD آثار ارسالی نزد خانه عکاسان ایران محفوظ است و به صاحبان آثار عودت نمی شود.

- لازم به تاکید است که به ازای هر اثر راه یافته به مسابقه مبلغ 300.000ریال به عنوان حق التالیف به عکاسان آن ها پرداخت می شود.

- تنها عکس های صرفاً خبری در مسابقه شرکت داده می شوند.

- تشخیص خبری و غیر خبری بودن عکس ها با هیئت داوران است.

- برگزار کننده حق استفاده از عکس های بخش مسابقه را با ذکر نام عکاس برای خود مجاز می داند.

- عکس های منتخب در قالب کتاب منتشر می شود و به هر یک از راه یافتگان به مسابقه نیز یک جلد از آن اهدا خواهد شد.

به گزارش واحد خبر حوزه هنری، عموم عکاسان خبری می توانند آثار خود را با رعایت شرایط یاد شده، حداکثر تا 30 مهرماه 1386 به دبیرخانه مسابقه عکس خبری سوره واقع در حوزه هنری، طبقه چهارم شمالی، خانه عکاسان ایران ارسال کنند.

زمان داوری آثار ارسالی نیمه دوم آبان و زمان افتتاحیه نمایشگاه و اعلام نتایج مسابقه، 15 آذر 1386- همزمان با سالگرد شهادت خبرنگاران در سانحه هوایی C130 اعلام شده است.

علاقه مندان برای آگاهی بیشتر از نحوه حضور در مسابقه عکس خبری سوره با شماره تلفن های 88807063- 88918309- 88919294 تماس گرفته یا به نشانی اینترنتی www.sourehphoto.com مراجعه کنند.

UserName