• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1386/05/30
  • تاريخ :

مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان - مكزیك

پیروزی نوجوانان والیبالیست ایران برابر برزیل

پیروزی ایران در برابر رکورد دار قهرمانی نوجونان جهان

تیم والیبال نوجوانان ایران مرحله‌ی یك چهار نهایی رقابت‌های قهرمانی جهان را با پیروزی مقابل تیم برزیل، ركورددار قهرمانی مسابقات نوجوانان جهان آغاز كرد.

تیم والیبال نوجوانان ایران كه پس از كسب پیروزی مقابل تیم‌های پورتوریكو و لهستان در مرحله‌ی مقدماتی به دور دوم این دوره از مسابقات صعود كرده بود، در اولین دیدار خود در مرحله‌ی یك چهارم نهایی مسابقات با كسب پیروزی در گیم‌های اول، سوم و چهارم با نتایج 25 - 15، 28 - 26 و 25 - 19، یك پیروزی ارزشمند را برای ایران به ارمغان آورد. تیم برزیل هم در ست دوم با نتیجه‌ی 22 - 25 مقابل تیم ایران به پیروزی رسید.

برای تیم ایران در این دیدار اشكان درخشان، فرهاد قائمی، مجتبی قیاسی، علیرضا جدیدی، مجتبی شبان، محمد باقرپور و گل‌محمد سخایی (لیبرو) شروع كننده‌ی بازی بودند.

در ست اول این دیدار اسپك‌های شبان در كنار تك دفاع جدیدی ایران را در امتیاز 14 بر 9 از حریف خود پیش انداخت تا سرمربی تیم برزیل اولین تعویض خود را با آوردن "اندرسون" بازیكن شماره 5 انجام دهد. اما در نهایت دومین وقت استراحت فنی هم در امتیاز 16 بر 10 به سود تیم ایران رقم خورد. اشتباه در جایگیری و كسب امتیاز 21 برای تیم ایران سرمربی تیم برزیل را به دلیل فاصله‌ی 11 امتیازی مجبور به درخواست تایم استراحت كرد. دفاع باقرپور، حضور كاروالیو و امتیاز 22 بر 14 و در نهایت ثبت امتیاز 25 بر 15 برای تیم ایران، پیروزی در این ست را برای نوجوانان كشورمان به همراه داشت.

اما در ست دوم جایگیری بازیكنان مدافع برزیل آنها را در شروع این بازی 4 بر یك پیش انداخت. شروع خوب بازیكنان برزیل در این ست باعث شد تا آنها وقت استراحت فنی اول را با امتیاز 8 بر 3 به سود خود رقم بزنند. خطاهای انفرادی بازیكنان ایران در كنار تور و ناهماهنگی بین بازیكنان در دریافت توپ برزیل را به امتیاز ده رساند تا اختلاف پوئن به 5 امتیاز برسد. یك دریافت بد از جدیدی باعث شد تا سوتكوویچ سرمربی تیم ایران معین رحیمی را وارد بازی كند. مهار حملات مجتبی شبان، قیاسی و قائمی كار آنالیز تیم حریف را به خوبی نمایان كرد تا برزیل وقت استراحت دوم را به سود خود رقم بزند.

در ادامه استفاده از توپ‌های برگشتی و كسب امتیاز توسط باقرپور نتیجه را 17 - 12 به سود تیم برزیل ثبت كرد. خطاهای حمله‌ی بازیكنان برزیل ایران را تا امتیاز 17 - 15 به حریف نزدیك كرد. آبشار شبان و اختلافی كه تیم ایران را به یك امتیاز می‌رساند نتیجه را 17 بر 16 به سود برزیل كرد.

بازی نزدیك تیم ایران در این ست دوام زیادی نیاورد تا تاثیر تعویض‌های سوتكوویچ هم چندان قابل توجه نباشد. این ست در پایان با نتایج 22 - 25 به سود تیم برزیل پایان گرفت تا دو تیم یك بر یك مساوی شوند.

اما در ست سوم طراحی حملات سرعتی برای برزیل یك شروع خوب را به ارمغان آورد. دریافت خوب تیم ایران به همراه آبشارهای قائمی فاصله با تیم برزیل را حفظ كرد تا نتیجه هفت بر شش و پس از آن هشت بر شش و وقت استراحت فنی اول به سود تیم برزیل رقم بخورد. دفاع روی تور جدیدی و باقرپور در این ست برای اولین بار تیم ایران را ده بر نه از حریف خود پیش انداخت. بازی پایاپای دو تیم تا امتیاز 13 - 13 ادامه پیدا كرد تا تیم ایران با استفاده از آبشارهای قائمی و خطای سرویس تیم حریف به امتیاز 16 - 14 برسد و دومین وقت استراحت فنی هم به سود تیم ایران ثبت شود. در ادامه‌ بازی نزدیك دو تیم تا امتیاز 19 - 19 ادامه پیدا كرد تا با ثبت امتیاز 20 برای برزیل سوتكوویچ تقاضای وقت استراحت كند.

فضای بین مدافعان روی تور و عدم هماهنگی با دفاع داخل زمین فرصت را برای برزیل فراهم كرد تا به امتیاز 24 برسد. اما این بازی نزدیك در نهایت به پیروزی 28 - 26 تیم ایران انجامید.

در شروع ست چهارم تیم برزیل با حربه‌ی نواختن سرویس‌های قدرتی با ثبت امتیاز 3 بر یك فاصله‌ی دو امتیازی را با تیم ایران ایجاد كرد. اما در ادامه توپگیری كم اشتباه داخل میدان از سوی تیم ایران و خطای سرویس از تیم حریف امتیاز دو تیم را به عدد پنج رساند. اما تیم ایران با استفاده از موقعیت‌های به دست آمده توانست با ثبت امتیاز 8 بر7 اولین وقت استراحت فنی در ست چهارم را به سود خود رقم بزند. بازی‌سازی اشكان درخشان و سرویس‌های كارآمد مجتبی شبان در كنار دفاع‌های خوب جدیدی در روی تور امتیاز 13 را برای تیم ایران به ارمغان آورد تا فاصله‌ی سه امتیازی دو تیم سرمربی تیم برزیل را مجبور به درخواست وقت استراحت كند. آبشارهای قائمی و قیاسی و خطای سرویس بازیكن شماره 6 برزیل دومین وقت استراحت فنی را در امتیاز 16 بر 13 نصیب تیم ایران كرد. تیم ایران همچنان به روند خوب خود ادامه داد تا این فاصله به بیشترین تعداد خود برسد. حمایت خوب از مدافعان روی تور در تیم ایران در نهایت امتیاز 25 - 19 را در ست چهارم برای تیم ایران رقم زد تا در مجموع تیم كشورمان به پیروزی سه بر یك مقابل تیم قهرمان شش دوره‌ی مسابقات جهانی برسد.

تیم ایران در روزی كه به خوبی از سوی تماشاگران حاضر در سالن شهر تیخوانا حمایت می‌شد یك پیروزی به یاد ماندنی را به دست آورد. والیبالیست‌های نوجوان كشورمان فردا دومین دیدار خود در دیدار یك چهارم نهایی مسابقات را مقابل هند نایب قهرمان قاره‌ی آسیا برگزار خواهند كرد.

مطالب مرتبط :

تیم ایران در گروه مرگ!

 

UserName